Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Тиждень, дні тижня

Тиждень, дні тижня

Назва:
Тиждень, дні тижня
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,61 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Тиждень, дні тижня


ПРО ТИЖДЕНЬ
Кожна культура, яка себе поважає, створює рано чи пізно свій власний порядок відліку часу або календар. Цей порядок чітко відповідає світорозумінню, способу мислення, ритму душі цієї культури і розумінню часу взагалі. Про це можна говорити досить довго, проте у даній короткій статті хотілось би підняти одну тему – питання такого проміжку часу, як тиждень.
Отже, існуючий тиждень (семиденка) порівняно з іншими проміжками часу, такими як рік, місяць, день, година і т. д. є нелогічним. Адже в рік входить ціле число місяців, в місяць – ціле число днів, в день – ціле число годин, а тиждень явно випадає з цього порядку, тобто існуючий зараз тиждень є паралельним порядком відліку часу. Коли ж вникнути в суть різноманітних порядків відліку часу (календарів), то можна зробити висновок, що ми зараз живемо не так по Юліанському, Григоріанському чи місячному календарю, як по тижневому відліку часу. Бо цей порядок найбільш чітко виконується без жодних умов і виключень.
Відсутність зв'язку між календарним місяцем і тижнем є дуже незручним і завжди дратувала хронологів. Всі пропоновані людству календарні вдосконалення намагалися пов'язати тиждень з місяцем, а деколи на короткий час це і вдавалося, як, наприклад, в революційній Франції чи в СССР в 20-х – 30-х роках, і начебто всі були "за", проте на заваді завжди виникала невидима стіна. Стіною цією є всемогутній Юдаїзм, бо Жиди, виявляється, повинні чітко святкувати в суботу свій Шабат і щоб вони, не дай, Єгово, не заплуталися в днях, весь світ повинен жити в їхньому ритмі. Не останню роль в цьому грають Юдейо-Християни різних мастей, як виконавці цієї задачі.
Історична довідка.
Семиденка виникла у Вавилоні. Там число 7 було магічним, бо знали тоді сім металів і сім "блукаючих небесних тіл": Сонце, Місяць, Марс, Венеру, Меркурій, Юпітер і Сатурн. Це і наштовхнуло Вавилонян на думку циклічно і безперервно присвятити дні цим небесним тілам. Подібним же чином і також безперервно присвячувались цим же небесним тілам і години, котрих було 24 на добу. Тобто, коли 1-ша година сьогодні присвячена Сатурну, то, пройшовши кілька циклів за добу, завтра вже 1-ша година буде присвячена Сонцю. Відповідно, сьогодні – субота, день Сатурна, а завтра – неділя, день Сонця. На цьому вибудовувались розмаїті астрологічні формули, пророцтва і легенди, в яких нам розібратися зараз дуже складно, і це було цікавою забавою для математиків. До того ж сім днів тривала одна фаза Місяця.
Одна з подібних вавилонських легенд, про "сотворення світу за сім днів", була позичене Жидами і так прижилася, що вони "забули" її передісторію і самі повірили в те, що семиденний тиждень виник саме в них, як наслідок "сотворення світу" Єговою. Разом з Християнством, котре під цим "підписалися", семиденка пішла далі в Грецію, потім в Рим, далі це прийняли Європейці і Араби. Інші ж культури, котрі не зазнали впливу Юдаїзму і Християнства, наприклад давні Єгиптяни, Китайці, Японці, Майя і ін., подібного не знали, успішно обходились, а місяць ділили переважно на 5 і 10 днів, хоч були і інші досить складні системи.
А як же було в Русичів, Слов'ян, Орійців?
Давайте прочитаємо вряд дні тижня: понеділок, вівторок, середа, четвер… Виникає питання: чому не середа стоїть посередині тижня, як мало би бути, а четвер? На це відповідають так, що середа була посередині, коли першим днем була неділя. Тоді чому середа стоїть між вівторком і четвергом, а не між "третім днем" і п'ятницею? Відповідь одна: такий порядок існував в п'ятденному тижні, котрим, за розвідками багатьох істориків, і послуговувалися майже всі індоєвропейські (орійські) народи в давні часи. І це природно, адже на руці в людини 5 пальців і сам Бог велів рахувати ними все, в тому числі і дні. До речі, подібний порядок назви днів, коли середа – третій день, між другим і четвертим, залишився у всіх Слов'ян, а також в Угорців, Фінів, Німців і ін.
Ще одним свідченням того, що семиденка була принесена нам ззовні, є те, що дні тижня називаються порядковими числами, а не іменами незрозумілих нам вавилонських, як і було в оригіналі, чи римських богів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Тиждень, дні тижня

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок