Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Трудові книжки

Трудові книжки

Назва:
Трудові книжки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,87 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КУРСОВА РОБОТА
ПРЕДМЕТ: “Трудове право”
ТЕМА: «Трудові книжки»


ПЛАН
Вcтуп
Загальні правила оформлення і ведення трудових книжок.
Відомості, що вносяться в трудові книжки.
Виправлення записів в трудових книжках.
Дублікат трудової книжки.
Список літератури.


Вступ
До виходу у світ Трудового кодексу в ЗМІ активно мусирувалося питання про можливу відміну трудових книжок, що зв'язувалося перш за все з ухваленням Федерального закону "Про індивідуальний (персоніфікованому) облік в системі державного пенсійного страхування". Нове трудове законодавство підтверджує доцільність існування трудової книжки (ст. 65, 66, 67).
Звернемося до історії питання. Вперше трудові книжки були введені в 1919 р. декретом ВЦІК в Петербурзі і Москві. У 1923 р. їх замінили на посвідчення особи. Ще через три роки в країні ввели так звані трудові списки, а з 15 січня 1939 р. - трудові книжки єдиного зразка для робочих і служать всіх державних і кооперативних підприємств і установ (ухвала СНК СРСР від 20 грудня 1938 р.). В процесі використовування трудових книжок виявилися деякі пропуски в законодавстві, пов'язані з їх заповненням, обліком і зберіганням, які поступово були усунені (ст. 39 і 99 КЗоТ РФ, ухвала Радміну СРСР і ВЦСПС від 6 вересня 1973 р. "Про трудові книжки робітників і службовців", Інструкція про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях Держкомітету по праці і соціальним питанням від 2 серпня 1985 р. з подальшими доповненнями).
У трудових книжках працівників, по суті, відображається їх професійна біографія: освіта і кваліфікація, просування по службових сходах, відношення до праці. На її основі встановлювалися всі види трудового стажу для призначення державних пенсій (зокрема на пільгових умовах і в пільгових розмірах), посібників з соціального страхування, а також посадових окладів (у випадках, коли це залежить від тривалості трудового стажу), виплати винагороди за вислугу років, процентні надбавки за роботу в районах Крайньої Півночі і в прирівняних до них місцевостях; і т.д.
Словом, трудова книжка як основний документ у сфері професійної діяльності підвищує у її власника відчуття відповідальності за роботу, сприяє зміцненню дисципліни, значно полегшує задачу правильного підбору кадрів, дозволяє істотно упорядкувати роботу органів соціального забезпечення за призначенням пенсій. На останню обставину хотілося б звернути особливу увагу.
Як відомо, з 1 січня 1997 р. набув чинності Федеральний закон "Про індивідуальний (персоніфікованому) облік в системі державного пенсійного страхування". Він вперше встановив такий вид страхування, який здійснюється за рахунок обов'язкових страхових внесків працедавців і трудящих, формуючих базу трудових пенсій через старість, по інвалідності, з нагоди втрати годувальника і за вислугу років відповідно до Закону "Про державні пенсії в РРФСР".
Платникам страхових внесків (застрахованим особам) територіальний орган ПФР відкриває індивідуальний особовий рахунок з постійним страховим номером і видає страхове свідоцтво. Індивідуальний особовий рахунок включає докладні відомості про людину, зокрема паспортні дані, періоди трудової або іншої суспільно корисної діяльності (що входять в загальний стаж для призначення державної пенсії) і спеціальний стаж, що дає право на пільгову пенсію. Тут же міститься інформація про щомісячний дохід і суми заробітку, який враховується при призначенні трудової пенсії, про суму нарахованих страхових внесків як власних, так і з боку працедавця, зведення про перерахунок пенсії.
На жаль, ні в одному нормативному акті, пов'язаному з реформуванням пенсійної системи, ні в спеціальних інструкціях нічого не мовиться про трудові книжки. Ніби то їх не було і ні.
Який ні дивно, навіть після ухвалення Трудового кодексу такі згадки не з'явилися і в проекті федерального закону "Про інвестування засобів для фінансування накопичувальної частини трудової пенсії в Російській Федерації".
Нове законодавство, на мій погляд, погіршує положення трудящих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Трудові книжки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок