Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Умови і порядок прийому на роботу

Умови і порядок прийому на роботу

Назва:
Умови і порядок прийому на роботу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,48 KB
Завантажень:
517
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Умови і порядок прийому на роботу
 


УМОВИ І ПОРЯДОК ПРИЙОМУ НА РОБОТУ
Громадяни реалізують своє конституційне право на працю, використовуючи різноманітні правові форми організації праці. Переважна більшість громадян здійснюють право на працю, укладаючи трудові договори (контракти) про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою – підприємцем.
У ст. 21 КЗпП трудовий договір визначається як угода між працівником, з одного боку, і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, з іншого. Згідно з цією угодою працівник зобов'язується виконувати визначену нею роботу, дотримуючись внутрішнього трудового розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язуються виплачувати працівникові заробітну плату та забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи й передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Важливим положенням чинного законодавства на відміну від норми, що раніше існувала, є те, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці, уклавши трудовий договір на одному чи одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.
Укладення трудового договору оформлюється наказом по підприємству, установі, організації, що дає право зробити відповідні записи в трудовій книжці, а час роботи зарахувати до трудового стажу, який надає громадянинові більше пільг і переваг порівняно з підрядчиком. Укладення трудового договору породжує різноманітні правові наслідки: надання щорічних (і, можливо, додаткових) оплачуваних відпусток; виплати допомоги в разі тимчасової непрацездатності; відповідальність роботодавця за створення належних умов праці й наслідки недотримання вимог охорони праці; право на виплату пенсій по соціальному страхуванню та ін.
Право самостійного укладення трудового договору надано особам, які досягли 16 років.
Умови трудового договору не можуть містити положень, які не відповідають законодавчим і підзаконним актам про охорону праці, що діють в Україні (ст. 6 Закону України "Про охорону праці").
Власник або уповноважений ним орган має поінформувати працівника про умови праці на підприємстві, в установі, організації, на конкретному робочому місці, де він працюватиме, про наявність небезпечних і шкідливих виробничих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров'я, про його права, пільги та компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства та колективного договору, що має бути засвідчено його підписом.
На працівника, який уклав трудовий договір, поширюються у повному обсязі законодавство про працю й діючий на підприємстві, в установі, організації колективний договір.
Забороняється включати до трудового договору умови, які погіршують становище працівника порівняно з тими, що передбачені законодавством або суперечать йому (ст. 9 КЗпП). Водночас власник або уповноважений ним орган мають право надавати працівникам додаткові пільги й створювати за рахунок власних коштів умови, що поліпшують становище працівника порівняно з умовами, встановленими законодавством. Це стосується часу роботи, перерви на обід і відпочинок, житлово-побутових умов і т. ін.
Згідно з частиною другою ст. 24 КЗпП при укла-денні трудового договору громадянин зобов'яза-ний подати паспорт або інший документ, що по-свідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодав-ством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров 'я та інші документи.
Неповнолітні віком від 15 до 16 років (а учні з 14 років) замість пас-порта подають свідоцтво про народження. Крім того, згідно зі ст. 188 КЗпП, улаштовуючись на роботу, вони повинні мати на це письмову зго-ду одного з батьків або особи, яка його замінює.
Випускники вищих навчальних закладів, які навчалися за держав-ним замовленням, подають направлення на працевлаштування або до-відку про вільне працевлаштування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Умови і порядок прийому на роботу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок