Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Галузі та види інформації

Галузі та види інформації

Назва:
Галузі та види інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,00 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Галузі та види інформації.
2 жовтня 1992 року Верховною Радою був прийнятий Закон України " Про інформацію".[6] Цей нормативний акт був першою спробою врегулювати на рівні закону широке коло суспільних відносин, що виникають у зв'язку із створенням, використанням, поширенням та зберіганням інформації. Даний закон заклав основні засади, принципи, на яких надалі здійснювалось регулювання інформаційних відносин спеціальними законами, такими як: "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про телебачення та радіомовлення", "Про рекламу", " Про науково-технічну інформацію", "Про бібліотеки і бібліотечну справу", "Про державну статистику в Україніі", "Про захист інформації в автоматизованих системах", "Про зв'язок", "Про державну таємницю", окремі положення інших законодавчих актів. Деякі з перелічених законів містять прямі посилання на закон "Про інформацію" [6], інші використовують саме поняття "інформація". Визначення цього поняття містить стаття перша Закону.
Таким чином, Закон "Про інформацію" виконує системотворчу функцію щодо усього цього масиву нормативних актів. Разом з тим, дане визначення юристи-практики розуміють неоднозначно, відсутні як офіційні, так і доктринальні його тлумачення. Таке становище існує вже тривалий час і є реальною перешкодою для широкого застосування даного закону на практиці. У зв'язку з цим особливо важливим є з'ясування змісту цього поняття як в контексті Закону "Про інформацію", так і в широкому розумінні, в системі загальнонаукових понять.
Слово "інформація" не є специфічним юридичним терміном і входить до поняттєвого апарату інших наук, зокрема кібернетики. Воно функціонує як загальнонаукове поняття чи навіть загальновживане слово. З огляду на це може виявитись корисним порівняння змісту загальнонаукового поняття ”інформації”, повсякденного розуміння цього слова та визначення яке дається в Законі "Про інформацію".
Закон України "Про інформацію" визначає термін ”інформація” як документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що відбуваються у суспільстві, державі та навколишньому природному середовищі.[6,cт.1]
Визначаючи інформацію як "відомості", законодавець використовує сучасне, нормативне, закріплене в словниках розумінням цього слова. Але вже це є певним етапом звуження логічного обсягу цього поняття. Справа в тому, що тлумачні словники фіксують два значення даного слова:
повідомлення про щось;
відомості про навколишній світ та процеси, що в ньому протікають, які сприймаються людиною або спеціальними приладами.[32,c.246]
Таке значення — "повідомлення" — до початку 70-х років було єдиним, яке закріплювалось словниками за словом "інформація". Якщо розглянути приклади його вживання, наведені в словниках, ми побачимо, що вони не дають підстав пов'язувати інформацію саме із змістом повідомлення. Це значення лексикограф ілюструє прикладами, де "інформація" вживається в словосполученнях типу "надійшла інформація". В другому значенні — "відомості про щось"— слово "інформація" вживається в дещо іншому контексті. Висловлювання типу "документ містить багато цінної інформації", а також поява у словниках прикметника "інформативний" дозволяють впевнено сказати що в цьому новому значенні інформацію розуміють вже як зміст повідомлення.
З практичної точки зору це означає, що Закон більше не пов'язує права на інформацію та права на носій інформації. Зокрема це стосується права власності — власник носія не обов'язково є власником інформації. Це означає також, що інформація залишається об'єктом права не залежно від того, в якій формі вона об'єктивована і залишається тією ж у випадку зміни носія.
Розрізнивши інформацію та матеріальну форму її одержання, зберігання, використання і поширення, законодавець одержує можливість не тільки адекватно відображати сутність самої інформації, а й визначити таке важливе для права поняття, як документ.
Очевидно, документ є формою фіксації їнформації на певному носії. Закон не вважає документ єдиною формою існування інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Галузі та види інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок