Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) – як особлива спецслужба США

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) – як особлива спецслужба США

Назва:
Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) – як особлива спецслужба США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,85 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) –
як особлива спецслужба США


“Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) — координуючий центр цивільної і військової розвідки США. Створено в 1947 році; організатор шпигунства і підривних дій проти соціалістичних країн, що розвиваються держав, революційних і національно-визвольних рухів.” (Радянський енциклопедичний словник, 1989 р.)
“ЦРУ — департамент американського уряду, створений у 1947 році для координації розвідувальних операцій. ЦРУ не має права діяти усередині США, і його зв'язок з Уотергейтом викликала значну стурбованість. Також ЦРУ зазнавало критики за те, що воно утручалося у внутрішні справи закордонних країн; з цього приводу було проведено офіційне розслідування.” (Macmillan Encyclopedia, 1986 р.)
Яке ж з цих визначень вірно? Як це ні дивно, але обоє. Розвідка — невід'ємна частина будь-якої держави, розвідувальні дії проводяться, як правило, проти держав, що вважаються ворожими, а до останнього років основними ворогами США вважалися СРСР і соціалістичні країни. Однак в останні роки основним напрямком діяльності ЦРУ стає економічна розвідка, а також боротьба з міжнародним тероризмом і наркомафией. Але про усьому один по одному.
ЦРУ зобов'язано своїм народженням Пірл-Харбору. Після несподіваного нападу японських військ на цю військово-морську базу і розгрому американського флоту, за вказівкою президента Рузвельта була створена перша в історії країни розвідувальна організація — так називане “Управління стратегічних служб” (УСО). Після війни президент Трумен розформував УСО, але, відчувши необхідність у систематизації розвідувальної роботи, що до цього велася армійськими розвідувальними управліннями, створив Національної розвідувальне управління. І, нарешті, у 1947 році конгрес США прийняв рішення про централізацію всієї розвідувальної роботи в рамках єдиної організації — Центрального розвідувального управління, підкоривши його Національній раді безпеки. Першим розділом ЦРУ став Аллен Даллес.
По ідеї Даллеса, ЦРУ повинне було стати центральною шпигунською організацією США і не повинне було втручатися в політику. Однак надалі ЦРУ виявилося утягненим у кілька великих політичних скандалів, самим великої з який був Уотергейт.
Історія ЦРУ, як і історія будь-якої іншої розвідувальної організації, знає багато блискучих досягнень і серйозних провалів. Одним з великих успіхів ЦРУ було вербування полковника Пінковського — співробітника радянської розвідки, близького до тодішнього начальника ГРУ генералу Сєрову, а однієї з найбільших невдач ЦРУ була історія з льотчиком Пауерсом, що був збитий 1 травня 1960 року недалеко від Свердловська під час розвідувального польоту через усю територію СРСР із Пешавара в Норвегію через Аральськ море, Свердловськ, Кірова, Архангельськ і Мурманськ. У районі Свердловська літак Пауерса В-2 був збитий радянською ракетою, але пілоту удалося катапультироваться, і він залишився в живих. У радянських засобах масової інформації було повідомлено про те, що під Свердловськом був збитий розвідувальний літак, але ні слова не говорилося про льотчика, що був виявлений місцевими жителями і переданий у руки спецслужб. Протягом тижня влади США, будучи упевненими в тім, що пілот загинув, продовжували категорично затверджувати, що мова йде про американський літак, що випадково залетів на територію СРСР. Однак 7 травня, виступаючи у Верховній Раді, Хрущов оголосив увесь світу, що пілот літака В-2 Френсіс Пауерс живий, і представив незаперечні докази того, що літак виконував розвідувальну місію. Цей випадок привів до різкого загострення відносин між США і СРСР, тому що до цього президент Ейзенхауер неодноразово спростовував твердження радянського уряду про те, що мова йде про акт шпигунства проти СРСР. Згодом Пауерс був засуджений до 10 років позбавлення волі, але незабаром був обмінений на полковника Абеля — радянського розвідника, арештованого в Америці.
Ще один приклад невдалих дій ЦРУ - спроба організації вторгнення на Кубу в квітні 1961 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) – як особлива спецслужба США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок