Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Принципи формування облікової політики

Принципи формування облікової політики

Назва:
Принципи формування облікової політики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,43 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Принципи формування облікової політики.


зміст


ВСТУП
В даний час гостро коштує проблема формування системи бухгалтерського обліку, що відповідала б міжнародним стандартам. У зв'язку з цим здійснюється створення визначеної нормативної бази, спрямованої на ефективне регулювання і регламентування обліку і звітності. Облік займає одне з головних місць у системі керування. Для того щоб підприємство могло домогтися реалізації своїх цілей, необхідне виконання управлінських функцій. Найбільш важливими функціями процесу керування є планування і контроль. Функція планування припускає рішення про те, якими повинні бути мети підприємства і що повинно робити члени підприємства, щоб домогтися цих цілей. Контроль - це процес, що сприяє досягненню організацією своїх цілей.
Розробка і здійснення управлінських рішень на підприємстві базується на плановій, нормативній, технологічній, обліковій і аналітичній інформації. Для здійснення своєї діяльності підприємству необхідна своєчасна і точна інформація. Вона формується в системі бухгалтерського обліку. Облік - складова частина керування економічними процесами й об'єктами, сутність якого складається у фіксації їхнього стану і параметрів, зборі і нагромадженні зведень про економічні об'єкти і процеси.
Метою бухгалтерського обліку є виявлення фінансового результату - прибутку підприємства шляхом підрахунку доходів і витрат за визначений період. Функціями бухгалтерського обліку є : спостереження, визначення і керування подіями, що є результатами економічної діяльності; облік , класифікація і підведення підсумків діяльності; складання достовірної фінансової звітності.
Об'єктами бухгалтерського обліку є : майно підприємства (основні фонди, виробничі запаси, нематеріальні активи, фінансові вкладення); власний капітал (статутний капітал, прибуток, фонди спеціального призначення, резерви); заборгованість інших підприємств.
Основна мета роботи - показати розробку і застосування облікової політики для рішення поставлених перед організацією задач.
Тема "Принципи формування облікової політики в практиці закордонного обліку " є актуальною на сучасному рівні, має науково-практичну значимість.


1. Поняття облікової політики.
Під обліковою політикою розуміється прийнята організацією сукупність способів ведення бухгалтерського обліку - первинного спостереження, вартісного виміру, що тече угруповання і підсумкового узагальнення фактів господарської діяльності. За формою облікова політика являє собою ні що інше, як письмовий документ, що містить організаційно-технічні і методичні основи організації бухгалтерського обліку в організації, і в обов'язковому порядку який розкриває кожний з обов'язкових елементів облікової політики, передбачений чинним законодавством.
Облікова політика організації формується її головним бухгалтером (бухгалтером) і оформляється відповідною організаційно-розпорядницькою документацією (наказами або розпорядженнями керівника).
Головним елементом облікової політики є способи ведення бухгалтерського обліку, до яких згідно ПБУ 1/98 відносяться ФЗ РФ "О бухгалтерском учёте" от 21.11.1996 г. №129–ФЗ.:
способи угруповання й оцінки фактів господарської діяльності;
методи погашення вартості активів;
прийоми організації документообігу;
прийоми проведення інвентаризації;
способи застосування рахунків бухгалтерського обліку;
використовувані системи регістрів бухгалтерського обліку;
методи обробки інформації й інших відповідних способів і прийоми.


2. Елементи облікової політики.
При формуванні облікової політики організації по кожнім конкретному напрямку її діяльності і веденню бухгалтерського обліку здійснюється вибір одного способу з декількох , що допускаються законодавством і нормативними актами по бухгалтерському обліку . Якщо ж по якому-небудь конкретному питанню в нормативних документах не встановлені способи ведення бухгалтерського обліку, то при формуванні облікової політики організацією виробляється розробка відповідного способу ведення бухгалтерського обліку виходячи з діючих нормативних документів по бухгалтерському обліку Алборов Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Принципи формування облікової політики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок