Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Горгій і Демосфен

Горгій і Демосфен

Назва:
Горгій і Демосфен
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,85 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Горгій і Демосфен


ПЛАН
1.Вступ........................................................................3
2.Горгій........................................................................4
3.Демосфен.................................................................8
4.Висновок..................................................................10
5.Використана література.....................................11


Вступ.
Риторика (красномовність), або ораторське мистецтво, виникла в стародавній Греції. Як і епос, драма, музика, скульптура й архітектура, вона вважалася мистецтвом, творчістю, її величали «царицею всіх мистецтв».
У стародавній Греції риторика була вагомою складовою частиною суспільного життя. В Гомерових творах справжнім героєм вважався той, хто не тільки виявляв доблесть, а й умів гарно говорити. Війську Агамемнона, що завоювало Трою, дуже допомагав своїми промовами старий Нестор, хоч він уже й не міг безпосередньо брати участі в битві.
Інші герої Гомерової «Іліади» виголошували промови так, Що вони розкривали характер промовця і справляли неаби-яке враження витонченою майстерністю викладу думок.
Зі стародавніх часів риторику поділяли на три галузі: судова риторика; риторика політична (публічних виступів); урочиста риторика.
Хто в стародавній Греції розпочинав перед судом свій позов, повинен був сам виголосити промову, хоч іноді і давав її написати досвідченим фахівцям, які готували промови для судового розгляду. Ті ж не тільки їх складали, а й розроб-ляли теорію риторики. Велику увагу приділяли вони під-бору доказів, удосконаленню фраз з метою посилення їх впливу. Стародавні афіняни так кохалися в красі ус-ного слова, що про них іноді говорили як про любителів слухати.
Художня риторика як різновид творчості сформувалася на базі практичної риторики. Першу теорію риторики ство-рили в V столітті до нашої ери сіцилійські греки в Сіраку-зах. Найвидатнішим з них був Горгій, який удосконалив теорію ораторського мистецтва і познайомив з нею Афіни. Незвичайний стиль його витончених промов вразив афінян, зробив Горгія уславленим і жаданим учителем. Він зумів перетворити риторику на мистецтво, яке своєю красою та силою впливу зрівнялося з поезією. Школа софістів про-довжила розвиток теорії ораторського мистецтва. Оратор-ську майстерність софісти цінували більше, ніж зміст виго-лошуваних промов.
Діяльність софістів у справі поширення загальної осві-ти та культивування художнього стилю довершив Ізократ. Про роль ораторського мистецтва він сказав так: «Слово не тільки вивільнило нас з кайданів тваринного життя, завдяки йому ми збудували міста, створили закони й осягнули ми-стецтва. Сила його така, що без нього не може виникнути нічого розумного. Слово започатковує всі вчинки і всі на-міри».
Горгій
Крім політичних діячів, ораторське мистецтво в V столітті до н.е. в афінському суспільстві активно експлуатувала нова група людей, що заробляла на життя інтелектуальною працею. Це були учителі красномовства, що сформувалися в надрах софістики, і бралися вчити за досить високу плату тих, хто прагнув займатися громадською чи державною діяльністю.
Найбільшим теоретиком і вчителем красномовства в V столітті до н.е. був Горгій, учень прославленого сіцилійського філософа Емпедокла. Ряд дослідників саме Горгія вважають творцем грецької художньої прози.
Горгій народився в 485 році до н.е. у місті Леонтин, у Сицилії. Прибувши в Аттіку в 427 році, як посол Леонтина, що терпить утиску від сусідніх Сіракуз, своїми промовами Горгій викликав захоплення в афінської публіки - так мистецьки до Горгія в Афінах не говорив ніхто (антична традиція приписує Горгію застосування так званих «Горгієвих фігур», суть яких полягала в привнесенні в ораторську прозу чисто поетичних прийомів.) В результаті еклесія (тобто народні збори, на яких вирішувались питання війни і миру, відносини з іншими державами, обирались посадові особи) віддала перевагу цьому політичному оратору за вміння красиво виражати свою думку. У постанові еклесії значилося: негайно зробити леонтійцям військову допомогу в боротьбі проти Сіракуз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Горгій і Демосфен

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок