Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Фонд Президентів України: призначення, функції, діяльність

Фонд Президентів України: призначення, функції, діяльність

Назва:
Фонд Президентів України: призначення, функції, діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,95 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 027. 54 (477) : 025. 17 + 021. 8 (477) Людмила ГАЛАГАН,
в. о. заввідділу пошуку та обліку документів Фонду Президентів України
Фонд Президентів України: призначення, функції, діяльність
У статті розглянуто особливості діяльності Фонду Президентів України (ФПУ), його призначення, функції та специфіку діяльності. Наголошено, що особливістю даної структури є не лише збирання та використання різних видів документів, а й науково-дослідна та інформаційно-аналітична робота з їх популяризації як серед населення, так і в діяльності органів державної влади.
Як правило, після перебування на посаді Президента людина формально відходить від політики. Вона або створює власний фонд, або пише мемуари й бере участь у громадській діяльності. На загал роль президентів у відставці зводиться до ролі експертів і моральних авторитетів. Так, моральним авторитетом для Чехії залишається її перший посткомуністичний президент В. Гавел, для Румунії - президент Е. Кон- стантінеску, для Литви - А. Бразаускас. Останній, зокрема, після відмови в балотуванні на другий термін (1997 р.) згодом все ж повернувся в політику й очолив литовський уряд. І це - ще один варіант того, чим можуть займатися президенти після того, як залишать свій пост: вони можуть залишатися активними політичними гравцями, формувати свої партії, брати участь у виборах, боротися за реалізацію своєї президентської програми на інших постах тощо. Найбільший же вплив на політику колишні президенти мають у США, де вони досить активно допомагають діючій адміністрації.
В Україні ж екс-президенти, як правило, вдаються до активної громадської діяльності, у той же час тримаючи руку на політичному пульсі своєї держави. Так, на думку багатьох експертів, Л. Кравчук справді виглядає першим Президентом незалежної України: він має свою точку зору на суспільно-політичні процеси, що відбуваються в державі, та аргументовано захищає її, не стаючи при цьому відкрито на бік будь-кого зі сторін-суперників. Л. Кучма принципово відійшов від політики і досить рідко дає коментарі на цю тему. Він спостерігає за сучасними суспільно-політичними процесами, обіймаючи посаду голови Президентського фонду «Україна», що займається підтримкою обдарованої молоді в Україні, розробкою та реалізацією гуманітарних проектів, питаннями міжнародної співпраці, а також веде науково-експертну й аналітичну роботу.
Так чи інакше, незалежно від роду діяльності, колишні президенти в демократичних країнах залишаються носіями безцінного досвіду, який можна передати своїм наступникам для блага всієї держави. Тому різного роду документальні свідчення та матеріали, що стосуються життя та діяльності екс-президентів, а також діючого глави держави й президентських структур становлять невід'ємну частину всієї історичної спадщини країни, яку необхідно зберегти і надати можливість ознайомитися з нею всім бажаючим. У цьому плані особливої актуальності набуває діяльність спеціалізованих центрів, які не лише акумулюють величезні обсяги інформаційних ресурсів, що відображають специфіку розвитку та функціонування президентської влади в державі, а й сприяють популяризації різного роду матеріалів та документальних зібрань про Президента, його життя та творчість серед широкого кола користувачів.
Серед наукових досліджень, присвячених проблемам збереження та систематизації документів і матеріалів, що відображають життя та суспільно-політичну діяльність президентів, становлення та розвиток інституту президентства, а також відповідних владних структур, можна виділити праці В. Удовика, Я. Чепуренко, С. Польовик, А. Федорчука та ін.
Метою цієї статті є висвітлення організаційних засад діяльності Фонду Президентів України, його призначення, структури та специфіки функціонування як центру збирання, збереження і наукової обробки інформаційних ресурсів щодо функціонування інституту президентства в Україні та за її межами.
Як приклад подібних структур особливо показовими є Президентські бібліотеки США, що функціонують як сховища документів, записів, колекцій та інших історичних матеріалів, що належать американським президентам, починаючи з Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фонд Президентів України: призначення, функції, діяльність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок