Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Клас Земноводні або Амфібії

Клас Земноводні або Амфібії

Назва:
Клас Земноводні або Амфібії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,28 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат з зоології
1. 11.5. Екологія земноводних. Особливості будови і фізіології органів земноводних. Основні представники. Роль та значення в житті людини. Охорона земноводних.
2. 12.1. Плазуни – перший клас наземних хребетних тварин.
3. 12.2. Основні органи плазунів. Систематичний аналіз класу плазунів.
КЛАС ЗЕМНОВОДНІ, АБО АМФІБІЇ
(AMPHIBIA)
В історії розвитку хребетних амфібії, або земноводні, були пер-шими, далеко не досконалими наземними тваринами з дуже обме-женими можливостями поширення на суші.
Дорослі амфібії більшу частину свого життя проводять у воді або тримаються по-близу водойм, у вогких місцях, їх дуже просто збудовані легені не забезпечують повністю обмін газів, і функцію дихання виконує також і шкіра, а це можливо лише при умові достатньої вологості. Личинковий розвиток амфібій, як правило, відбувається у воді.
Амфібії представлені порівняно невеликою кількістю видів дрібних форм, які розподіляються між такими трьома рядами:
ряд хвостаті, до яких належать тритони, саламандри, амблі-стома та ін.;
ряд безхвості — земляні жаби, водяні жаби та ін.;
ряд безногі — невелика група червоноподібних амфібій що риються в землі і в зв'язку з цим втратили кінцівки (черв'яки) безногі живуть у тропічному поясі Америки, Африки, Індії.
Шкіра амфібій гола; містить значну кількість багатоклітинних залоз, що виділяють слиз; у багатьох секрет шкірних залоз отруй-ний. Шкіра має багато кровоносних судин, що зв'язане з її дихаль-ною функцією. Від підлеглої мускулатури шкіра в багатьох місцях відокремлена великими лімфатичними просторами. Амфібії періо-дично линяють, скидаючи старий епідерміс, як тріснутий чохол.
Внутрішній скелет характеризується рядом особливостей, що розвинулися в зв'язку з переходом до наземного способу життя. В хребті з'являються два нових відділи, яких не було в риб і які характерні для наземних хребетних,— шийний і крижо-вий. В результаті хребет поділився на чотири від-діли: шийний, тулубовий, крижовий і хвостовий.
Череп сучасних ам-фібій містить багато хря-щових і небагато кістко-вих елементів.
У амфібій є: парні носові, лобні і тім'яні кістки; з боку черепної коробки (в слуховій ділянці) ле-жить парна луската кістка (os squamosum). Під нюховою ділянкою розміщений парний сошник (vomer).
Язик мускулистий і в різних амфібій різної форми.
У порожнину рота у амфібій відкриваються протоки слинних залоз, секрет яких служить для змочування поживи (прямої) кишки перетворений у клоаку, куди відкриваються протоки сечостатевої системи.
Органи дихання амфібій: зябра властиве личинкам усіх сучасних амфібіям, усе життя яких проходить у воді. У решти амфібій в дорослому стані функцію дихання викону-ють легені і шкіра. Легені амфібій примітивні.
В деяких хвостатих амфі-бій є більш чи менш довге дихальне горло.
Cерце амфібій, як відзначалося, складається з двох тонкостінних передсердь і загального мускулистого шлуночка.
Амфібії походять від давніх кистеперих риб, плавальний пузир яких перетворився в орган повітряного дихання — легені, а плавці стали настільки масивними, що ними можна було користуватись як лапами. Ці дві особливості і стали основною передумовою для виходу на сушу. Амфібії з'явилися уже в девоні і досягли надзвичайного розквіту в кам'яновугіль-ний період.
Типовими представниками найдавніших амфібій кам'яновугільного періоду є стегоцефали, або панцирноголові.
Стегоцефали дали початок сучасним амфібіям, а також вищим хребетним — давнім рептиліям, або плазунам.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Клас Земноводні або Амфібії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок