Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Дослідження ринку соків в м. Вінниця

Дослідження ринку соків в м. Вінниця

Назва:
Дослідження ринку соків в м. Вінниця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,95 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Дослідження ринку соків в м. Вінниця


З наданням Україні статусу країни з ринковою економікою утворились сприятливі умови для розвитку конкуренції, тому маркетингові дослідження ринку та попиту споживачів є найбільш ефективним способом для отримання повної та достовірної інформації,  яка важлива для успішної діяльності підприємства.
Маркетингові дослідження - це систематичне збирання, оброблення та аналіз даних з метою прийняття обґрунтованих маркетингових рішень [3,с.712].
Виведення на ринок нового продукту чи розширення існуючого товарного асортименту потребують точного планування та інформаційної підтримки [1,с.187]. Споживачі при купівлі певного товару крім того, що враховують його якість, ціну, дизайн, прагнуть, щоб цей товар повністю задовольняв їх бажання, тому проведення маркетингових досліджень підприємствами є актуальним в умовах сьогодення. Від якісно проведених маркетингових досліджень залежить, чи буде вдалим представлення товару на ринку. Важливість даного дослідження полягає ще й  у створенні  своєї стратегії виробництва і реалізації даного продукту [4,с.124].
Метою даної роботи є дослідження ринку соків міста Вінниці, визначення попиту споживачів на їх асортимент, а також виявлення конкурентних переваг різних виробників.
На сьогодні майже 90% ринку займають соки та нектари вітчизняного виробництва. Відповідно до кількості потенційних споживачів і сировинних можливостей основна маса виробництва зосереджена в Центрі, на Півдні й Сході країни [9,с.38].
Основними  місцями продажу соків у місті Вінниця є  стаціонарна торгова мережа (магазини усіх типів та ринки) та напівстаціонарна торгова  мережа (палатки, кіоски та павільйони). Найбільш потужними реалізаторами  соків у місті Вінниця є мережі "Фуршет", "МЕТРО", "Сільпо", "Грош", "Екомаркет", "Варшава" та інші.
Основними торговими  марками, що представлені на ринку Вінниці є Sandora, Садочок, Біола, Вінні, Соковита, Добрий,  Премія, соки Одеського консервного заводу дитячого харчування, Jaffa, соки Миколаївського консервного заводу, Rich, соки Берегівського консервного заводу, соки України.
Ціновий рівень соків. За результатами проведених досліджень можна зробити такі висновки. Умовно соки  в роздрібній мережі можна поділити на три цінові групи:
1) дорога - від 6,00 грн за 1 літр.( Наприклад: Sandora - 6,00грн., Добрий - 6,20 грн.);
2) середня -  4,50 - 5,95 грн. за 1 літр. (Наприклад: Соковита - 4,50 грн., Біола - 5,00 грн. Jaffa - 5,70 грн );
3) дешева - 3,90 - 4,49 грн за 1 літр. (Наприклад : Премія - 3,95грн., Садочок - 4.20грн., Вінні - 4,40 грн. )
На сьогоднішній день понад 80% обсягів продажу забезпечує дешева продукція [8,с.44].
Аналіз конкурентів. Ринок сокової продукції Вінниці характеризується досить високим рівнем конкуренції, який викликаний, в першу чергу, значними розбіжностями між реальною місткістю ринку та виробничими потужностями сокової галузі. Низька купівельна спроможність потенційних споживачів та недостатньо сформована культура споживання соків в Україні загострюють конкуренцію між вітчизняними виробниками цієї продукції [2,с.45].
Найбільші частки ринку та найміцніші конкурентні позиції належать таким торговим маркам, як Sandora,  Садочок,  соки Одеського консервного заводу дитячого харчування,  Jaffa, Дар, Біола [7,с.19].
В процесі дослідження було помічено те, що багато виробників використовують елементи цінової і нецінової  конкуренції.
Так, наприклад, торгова марка Sandora  характеризується  тим, що  ціновий рівень вищий порівняно з іншими  виробниками. У супермаркетах дані соки займають дуже зручне місце. На полицях вони знаходяться на рівні очей, що є одним з визначних факторів стимулювання продажу.  Упаковка - яскрава, що відразу привертає увагу споживачів. Фірма проводить дійову рекламну кампанію. Торгова марка Садочок має майже аналогічні характеристики, як і  Sandora, але нижчий ціновий рівень, що дозволяє більшій  кількості  споживачів купувати  ці соки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дослідження ринку соків в м. Вінниця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок