Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Побутове обслуговування населення в умовах ринкової економіки

Побутове обслуговування населення в умовах ринкової економіки

Назва:
Побутове обслуговування населення в умовах ринкової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,19 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Побутове обслуговування населення
в умовах ринкової економіки”


Торгівля послугами є комплексом різнорідних видів економічноїдіяльності.
Історично економісти намагались з’ясувати сутністьпослуг та їхню роль, виходячи з різних аспектів. Часто послугавизначалась як щось невідчутне, невидиме, те, що не є предметомторгівлі, або як категорія, котру неможливо пояснити і котраохоплює майже все, в той час як товари – відчутні, видимі,постійні і ними можна торгувати.
Але за такого визначення поняття “послуга” виникає низкапроблем: по-перше, є товари, які також невідчутні й невидимі(наприклад, електронні програми); по-друге, це визначення неробить різниці між ефектом послуги і процесом її виробництва;послуга може бути і видимою (наприклад, вистава), але її ефекттимчасовий; по-третє, це визначення наголошує на фізичнихвідмінностях, проте не висвітлює економічні аспекти послуг і того,як вони виробляються і продаються. Деякі економісти доводять, щоадекватне визначення послуги має відрізняти процес виробництвапослуги і послугу як продукт.
Виходячи з цього економіст Гілл (1977) запропонував своє визначення послуги: послуга – це змінаумов належності особи або товару будь-якому економічномусуб’єктові, яка випливає з діяльності іншого економічного суб’єктазі згоди першого.
Гілл вирізнив два важливі аспекти послуг: - вони не можуть передаватися далі; - надання послуг потребує діяльності однієї особи для іншої. Класифікація послуг становить досить серйозну проблему, щорозв’язується в різний спосіб. Наприклад, в країнах ОЕСР іпублікаціях ЮНКТАД послуги поділені на п’ять категорій:
фінансові;
інформаційні (комунікаційні);
професійні (виробничі);
туристичні;
соціальні.
Комплекс побутового обслуговування займає одне з провідних місць в обслуговуванні населення, на нього припадає чверть загального обсягу платних послуг. Підприємства галузі (служби)надають населенню понад 900 видів послуг. Кількість підприємств (включаючи ательє, майстерні) становить33 тис., із них у міських поселеннях – 26 тис., в сільських – 7 тис. Обсяг реалізації побутових послуг населенню становить 587млн. грн., відповідно 78% і 22%.
У загальному обсязі побутових послуг найбільша часткаприпадає на індивідуальне пошиття і ремонт взуття, одягу, в’язаннятрикотажних виробів, виготовлення і ремонт меблів, ремонт ібудівництво житла, на послуги перукарень, ремонт радіотелевізійноїапаратури, побутових машин і приладів, ремонт і виготовленняметаловиробів, ремонт і технічне обслуговування транспортнихзасобів.
За останні роки намітилася тенденція до розширення сфери таких послуг, як ремонт побутової техніки, хімчистка, пральні, прокат, ремонт і технічне обслуговування індивідуальних транспортних засобів.
Надання побутових послуг має чітко виражений локальний характер. Найбільше послуг на одного жителя припадає у Дніпропетровській, Запорізький, Харківській, Київській та південних областях України. Внутріобласні відмінності зумовлені перш за все особливостями розселення, тобто територіальною концентрацією населення. Комплекс побутового обслуговування зазнає постійних змін.
З’являються нові підприємства, в т.ч. спеціалізовані, створюються фабрики, трести, об’єднання, мережа комплексних приймальних пунктів, вдосконалюються старі та запроваджуються нові види і форми обслуговування. У великих транспортних вузлах, в житлових мікро районах, місцях масового відпочинку, на великих підприємствах розширюються діючі і будуються нові підприємства служби побуту.
В Івано-Франківський області, як і по Україні в цілому, намітилась позитивна тенденція до росту обсягу реалізації побутових послуг населенню. Так, в 2006 році він становив 7957,2 тис. грн., що на 749,4 тис. грн. більше, ніж у 2005 році (у діючих цінах без ПДВ). Темп росту відповідно складає 110,4%.
За даними статистичних органів до вказаних обсягів входять послуги, надані виключно юридичними особами. Найбільша питома вага вироблених послуг в розрізі міст і районів області припадає на: м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Побутове обслуговування населення в умовах ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок