Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Парнокопитні і непарнокопитні ссавці

Парнокопитні і непарнокопитні ссавці

Назва:
Парнокопитні і непарнокопитні ссавці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,71 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему: Парнокопитні і непарнокопитні ссавці


Зміст
1.Парнокопитні і непарнокопитні ссавці.
2.Мавпи. Як вищий клас ссавців.
3.Нервова і кровоносна система в еволюції
розвитку тваринного світу.
4.Ссавці і екологія навколишнього середовища.
5.Тваринний світ і екологія навколишнього
середовища.

1.Парнокопитні і непарнокопитні ссавці.
Актуальність теми:
У світовій фауні відомо близько 4000 видів ссавців, у межах СРСР – 359 з них на Україні - 108 Поширені по всій планеті, за винятком материкової частини Антарктиди.
Ссавці виникли у першій половині мезозойської ери, очевидно, у тріасовому періоді. Їх предками вважають примітивних звірозубих рептилій, які за деякими ознаками наближались до ссавців: зуби містилися у комірках і були диференційовані на різці, ікла і кутні, мали вторинне піднебіння: череп з’єднувався із хребтом за допомогою двох потиличних виростів. Рештки цих тварин знайдено у відкладах тріасового періоду. У процесі еволюції ссавці розвинулись у найдосконаліше організовану гілку тваринного світу і поширились по всій земній кулі від екватора до полюсів. Видатними теріонологами у ХVІІІ і ХІХ ст. Були П.С. Паллас, Ж. Кюв’є (1769-1832), М.О. Сєверцов (1827-1885) та ін.
До ряду Парнокопитні належать тварини, здатні до швидкого бігу. Кінцівки чотирипалі: перший палець редукований; другий і п’ятий недорозвинені, а третій і четвертий видовжені і служать опорою при русі. Кінцеві фаланги пальців мають копита. Півкулі головного мозку розвинені добре, втриті борознами.
Ряд розподіляють на два підряди: Нежуйні та Жуйні. Підряд Нежуйні включає тварин із масивним тулубом і короткими ногами. Добре розвинені другий і п’ятий пальці. Наявні ікла. Шлунок прости. Належать дика свиня, бегемоти.
Підряд Жуйні об’єднує парнокопитних, які мають складний шлунок, як правило, 4-камерний, зяселений емибіонтними інфузоріями і бактеріями. Ікла не розвинені; кутні зуби з широкою поверхнею, служать для перетинання грубих, багатих на клітковину коршів. Більшість жуйних має роги – вирости лобні кістки, у застини видів вони вкриті роговими чохлами. Належать олені (північний, благородний, плямистий, марал), лось, козуля, сайгак, зубр, серна, дикі коли та барани (Рис. 193).
Ряд непарнокопитні. Представники ряду –ссавці великих розмірів, більшість серед яких здатні швидко бігати. Найкраще розвинений. Третій палець, інші частково бо повністю редуковані, залежно від швидкості бігу. Кінцеві фаланги пальців мають рогові копита. Шлунок простий. Належать тапіри, носороги, зебри, осли, кулани, кінь Пржевальського.
2.Мавпи. Як вищий клас ссавців.
Ряд Примати. Примати – здебільшого тропічні, і субтропічні звірі, як ведуть деревний і неземний спосіб життя. При ходінні, опираються на всю стопу. Перший палець протистависний іншим, забезпечуючи хапальну функцію кінцівок. Головним мозок приматів великого розміру, півкулі його покриті борознами та звивинами. Тварини цього ряду характеризуються складною поведінкою. Із органів чуттів добре розвинені зір та слух. Очі тією або іншого мірою спрямовані вперед. Є зуби всіх категорій. Шлунок простий. Живляться змішаним кормом, хоч переважають рослинноїдні види. Розмножуються круглий рік, самки народжують 1-2 рідше з малят. Денні тварини. Живуть стадами, рідне – парами й поодиноко. Ряд ділять на два підряди: Напівмавпи та Мавпи (рис. 195).
Підряд Напівмавпи. Включає дрібних і середніх розмірів звірків, у яких добре розвинений волосяний покрив. Пальці у більшості видів мають кісті, рідше – нігті. Належать тупай, лемури, довгоп’яти та ін.
Усі представники підряду вищі примати, або Мавпи мають на пальцях плоскі нігті, волосяний покрив розвинений значно гірше, ніж у напівмавп. Належать широкості мавпи з довгим, мускулистим хвостоноги та вузьконосі, або людиноподібні. У людиноподібних мавп лицьовий відділ голови, мало вкритий волоссям, а вуха, долоні і підошви зовсім голі. Передні кінцівки довгі і краще розвинені, ніж задні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Парнокопитні і непарнокопитні ссавці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок