Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ПОПЕРЕДЖЕННЯ ШАХРАЙСТВ З ВИКОРИСТАННЯМПЛАСТИКОВИХ ПЛАТІЖНИХ КАРТОК

ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ПОПЕРЕДЖЕННЯ ШАХРАЙСТВ З ВИКОРИСТАННЯМПЛАСТИКОВИХ ПЛАТІЖНИХ КАРТОК

Назва:
ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ПОПЕРЕДЖЕННЯ ШАХРАЙСТВ З ВИКОРИСТАННЯМПЛАСТИКОВИХ ПЛАТІЖНИХ КАРТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,16 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ПОПЕРЕДЖЕННЯ ШАХРАЙСТВ З ВИКОРИСТАННЯМ
ПЛАСТИКОВИХ ПЛАТІЖНИХ КАРТОКШироке впровадження у банківську діяльність сучасних технологій безготівкових розрахунків - пластикових платіжних карток, обіцяє стати частиною нашого повсякденного життя, замінивши навіть готівку.
Сьогодні в Києві та інших містах України вже використовуються пластикові картки для оплати телефонних розмов замість грошей. За кордоном найбільш поширене їх застосування, як електронного гаманця для придбання товарів, міжнародних карток для туристів з автоматичним конвертуванням валюти, перепусток в будівлі, карток доступу до комп'ютера тощо. У даний час розробляються багатофункціональні смарт-картки, здатні поєднувати в собі деякі або всі вищенаведені можливості застосування. Використання смарт-карток буде розширюватися по мірі технічного удосконалення їх характеристик і здатності зберігати інформацію.
Смарт-картка була винайдена французом Роланом Морено в середині 70-х років, але тільки в кінці 80-х технологічні удосконалення зробили її досить зручною і доступною для практичного використання. Розглянемо різні типи карт, якими користуються сьогодні у всьому світі.
Пластикові картки. Найпростіші картки, які, звичайно, містять ім'я виготовлювача і його фірмовий знак, а також ім'я власника і його ідентифікаційний код (ІD). Ці дані надруковані на лицьовій стороні картки. На її зворотній стороні може бути передбачене місце для підпису власника. Пластикові смарт-картки використовуються для ідентифікації членів клубу, постійних авіапасажирів тощо.
Магнітні картки. На зворотній стороні магнітної картки є магнітна смуга, яка може зберігати близько 100 байтів інформації. Ця інформація співпадає із записами на лицьовій стороні картки (ім'я, номер рахунку власника картки і дата закінчення її дії) і може прочитуватися спеціальними пристроями. Магнітні картки звичайно використовуються як кредитні картки (типу VІSA, MosterCard, EuroCard, Amerіcan Express тощо), як банківські дебетові картки, картки для банкоматів, а також як телефонні кредитні картки.
Картки пам'яті зовні нагадують звичайні пластикові картки, але мають вбудовану мікросхему. Їх часто називають смарт-картами, але це не відповідає дійсності. Насправді мікросхема картки містить тільки пам'ять, а всі її "інтелектуальні" можливості підтримуються читаючим пристроєм. Обсяг пам'яті такої картки складає приблизно 256 байтів, хоча існують картки з об'ємом пам'яті від 32 байтів до 8 Кбайтів. Ця пам'ять реалізована у вигляді EPROM або в EEPROM (більш детально про ці види пам'яті буде сказано нижче). Картки пам'яті дорожчі, ніж магнітні картки. Їх вартість безпосередньо залежить від вартості мікросхеми, яка визначається ємкістю пам'яті. Останнім часом ціни на картки пам'яті значно знизилися в зв'язку з удосконаленням технології і зростанням обсягів виробництва. Вони захищені краще, аніж звичайні магнітні картки, але рівень їх захисту все ж не дуже високий. Тому вони використовуються в прикладних системах, які не вимагають значного рівня захисту інформації, наприклад, для оплати телефонних розмов.
Картки оптичної пам'яті мають більшу ємкість, ніж картки пам'яті, але дані на них можуть бути занесені тільки один раз. У таких картах використовується WORM-технологія (однократний запис - багаторазове читання). Лазер пропалює в кожному елементі пам'яті значення, рівне 0 або 1 (подібним чином записується музика на цифрових аудіокомпактдисках). Такі картки можуть зберігати від 2 до 16 Мбайт інформації і використовуються, звичайно, в додатках, де необхідно зберігати великі обсяги даних, що не підлягають зміні (наприклад, медичні записи).
Що ж таке смарт-картка? Це питання можна розділити на дві частини: 1 - що таке карта, і 2-що робить її "інтелектуальною" ("smart")?
Відповісти на першу частину питання неважко: картка повинна відповідати специфікаціям Міжнародної організації по стандартизації (ІSO), які встановлюють її розміри та поведінку при різних механічних, фізичних, хімічних і інших впливах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ПОПЕРЕДЖЕННЯ ШАХРАЙСТВ З ВИКОРИСТАННЯМПЛАСТИКОВИХ ПЛАТІЖНИХ КАРТОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок