Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Основи моделювання та конструювання зачісок. Створення зачіски відбувається за певними законами ком-позиції.

Основи моделювання та конструювання зачісок. Створення зачіски відбувається за певними законами ком-позиції.

Назва:
Основи моделювання та конструювання зачісок. Створення зачіски відбувається за певними законами ком-позиції.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,66 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Основи моделювання та конструювання зачісок. Створення зачіски відбувається за певними законами ком-позиції.


Створення зачіски відбувається за певними законами ком-позиції:
1. Усі компоненти та композиційні засоби підпорядковані при-значенню зачіски. З цього випливає, що практичне призначення зачіски повинно бути і змістом її форми. Фантазійна зачіска недо-речна на роботі або спортмайданчику, а довге розпущене волосся неприпустиме на прийомі офіційного характеру;
2. У зачісці присутній композиційний центр, який здебільшого трактується як місце зосередження основних, важливих зв'язків між елементами. Він може розташовуватись на будь-якій частині голови і не збігатися з геометричним центром або віссю симетрії;
3. Усі частини, компоненти співвідносяться між собою, а також з обличчям і фігурою людини. Цей закон базується на масштаб-ності, тобто відношенні величини форми зачіски до величини голови, деталей обличчя, фігури людини. Масштабність має прямий зв'язок із кольором і фактурою. Зачіска зі світлого волосся здається дещо більшою, ніж з темного.
Кожна нова мода висуває свої критерії в оцінці величини зачіски. Сьогодні модно носити гладеньке волосся, а завтрашній день пропонує збільшити зачіску або деталі до певних розмірів.
Отже, довершеною можна вважати зачіску, де другорядне підля-гає головному, де існує взаємозв'язок усіх компонентів і панує врівноваженість.
Рис. 10.10. Горизонтальні лінії
Форма — це загальний контур зачіски, видимий під будь-яким кутом зору. Вона тривимірна і змінюється залежно від кута зору.
1. Геометричний вид форми та її частин. Для оцінки об'ємної форми важливі два ракурси: вигляд зачіски в анфас, зі сторони обличчя, та вигляд збоку. Форми за виглядом нагадують геометричні фігури — кулі, конуси, куби та ін. Загальна форма зачіски дає уявлення про ідею зачіски, ЇЇ призна-чення й художній задум. Заповнюючи контур деталями, можна ще виразніше передати ідею зачіски, підсилюючи декоративність її рішення. Форма ха-рактеризується поверхнею. Характер поверхні створюють лінії. Існують чотири базових типи ліній, які око людини здатне прослідкувати в зачісці. Горизонтальні лінії — паралельні, вони проходять в одному і тому ж на-прямку, не перетинаючись, на незмін-ній відстані одна від одної відносно лінії горизонту або лінії підлоги. Гори-зонтальна лінія відповідає за ширину в зачісці, бо вона впадає в око, почина-ючи з центральної точки і до самого її кінця (рис. 10.10). Горизонтальні лінії створюють відчуття спокою, монументальності.
Вертикальні лінії — прямі, спрямо-вані згори вниз або знизу вгору. Подібні лінії в зачісці візуально подовжують і звужують обличчя (рис. 10.11). При ство-ренні зачіски вони виражають злет, праг-нення ввись, або ж навпаки — рух униз.
Діагональні лінії розташовуються між горизонтальними та вертикальними. Часто їх використовують для підкреслен-ня або, навпаки, приховування якихось рис обличчя. Діагональні лінії викорис-товуються для привертання уваги до зачіски (рис. 10.12).
Рис. 10.11. Вертикальні лінії
Рис. 10.12. Діагональні лінії в зачісці
В емоційному плані вони створюють відчуття руху, спливання (текучості).
Зігнуті лінії надають зачісці обтічної форми. Згин може бути великим або малим, може утворювати повне коло або тільки части-ну кола. Лінії можуть бути спрямовані горизонтально, вертикально або діагональне. Лінії, що повторюються у протилежних напрям-ках, утворюють у зачісці хвилю або рух. Вдале поєднання та вико-ристання цих ліній допоможе у створенні зачісок.
Зачіски з використанням лише одного типу ліній є простими (рис. 10.13).
У зачісці можуть повторюватись паралельні лінії — прямі або ламані, вони роблять її цікавішою (рис. 10.14).
Рис. 10 13 Зачіска з одним типом лінії
Рис. 10.14. Зачіска з лініями, що повторюються
Контрастуючі вертикальні та горизонтальні лінії сходяться під кутом 90°. Вони створюють ефект різкого переходу та рекомендовані для створення незабутнього образу й особливого враження (рис. 10.15).
Проміжні лінії, як правило, ламані; використовуються для зв'яз-ку й пом'якшення горизонтальних і вертикальних ліній (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Основи моделювання та конструювання зачісок. Створення зачіски відбувається за певними законами ком-позиції.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок