Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Силуети та лінії в одязі

Силуети та лінії в одязі

Назва:
Силуети та лінії в одязі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,38 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
“Силуети та лінії в одязі”
Виконав учень
11 А класу
Когутяк А.
Перевірив вчитель
спец. курсу
Лисканюк А.Б.
2005 р.


Ключові слова: лінії - декоративні, конструк-тивні, конструктивно-декоративні, силуетні; силует - вільний, напівприталений, приталений, прямий.
Вимоги до знань та вмінь з теми
Необхідно знати:
- визначення поняття «силует», його види і характеристику;
- види ліній, їхню характе-ристику та призначення;
- властивості ліній в одязі.
Необхідно вміти:
- визначати силует і порівню-вати його а геометричними фігурами;
- визначати вид ліній, їхнє значення та властивості в моделі,
- поєднувати різні види ліній в одній моделі.
Силует - це площинно-зорове сприйняття об'ємних форм одягу, чітко обмежених контурами, є основним фактором у виборі модної форми. Силует одягу характеризується приляганням виробу до статури по лінії грудей, стегон, кроєм рукава, висотою і шириною плечей, довжиною виробу та його шириною внизу.
Розвиток і удосконалення різновидів одягу постійно вносять корективи в його силуетні форми. Первісна форма силуету була надзвичайно примітивною, так як одяг був не-кроєний і нешитий, а складався з листя та кори дерев, шкіри тварин, пір'я птахів тощо. З розвитком цивілізації змінювався і вдосконалювався одяг, а з ним і силует. Сучасний силует одягу простий, зручний, компактний, багатофункціональний.
Розрізняють два види силуету: скульптурний і декоративний. Одяг скульптурного силуету повторює форму людського тіла, а декоративного - відступає від природних форм статури, часто замасковує їх. Для точнішої харак-теристики силуету використовують геометричні фігури. Так, силует, побудований паралельними лініями, нагадує прямокутник або квадрат має назву прямого. Одяг прямого силуету може мати як чітко виражену форму, коли виділяються площини переду, спинки, боків, так і невизначену м'яку форму.
Якщо основні лінії розходяться внизу, силует нагадує трапецію. Силует може мати вигляд трикутника, овалу або складних фігур. За щільністю прилягання одягу до статури розрізняють три основні силуети: приталений, напівприталений, вільний (прямий, трапеція).
Приталений силует характеризується тонкою талією, широкими або акцентованими плечима і розширеною спід-ницею.
Одяг напівприталеного силуету плавно розміщується вздовж статури з незначним розширенням до низу.
За вільним силуетом створюється одяг прямих або розширених до низу форм.
Кожний з цих силуетів може мати різні варіанти. Силует одягу утворюється силуетними, тобто кон-турними лініями.
Силуетні лінії визначають рамку виробу, в межах якої розробляється фасон і форма одягу. Внутрішня форма одягу створюється за допомогою конструктивних, конструктивно-декоративних та декоративних ліній.
Конструктивні лінії утворюють основу композиції моделі. Вони позначають контури форми виробу та лінії з'єднання деталей. Це лінії плечових і бокових швів, шви верхньої частини переду і спідниці, шви пройми, нижні шви рукавів, шви на лінії талії, виточки: нагрудної, ліктевої, талієвої. За допомогою цих ліній ^створюється об'ємна форма виробу і правильна посадка його на статурі. Конструктивні лінії малопомітні в моделі, й вони сприймаються як законо-мірність у побудові основи форми.
Конструктивні лінії можуть мати подвійне навантаження: створюють форму одягу і одночасно збагачують її, тобто прикрашають. Такі лінії називають конструктивно-декора-тивними. Це лінії рельєфів, підрізів, пройми, підкреслені оздоблювальною строчкою, оформлені кантом, нагрудна виточка, переміщена у м'яку складку від плеча, верхній шов рукава, оформлений декоративною строчкою тощо.
Декоративні піни - це лінії, що використовуються під час розробки фасону. До них належать лінії, які утворюються оздобленням різних видів: мереживом, вишивкою, бейкою, защи-пами, складками, зборка-ми. Декоративними можна вважати і контурні лінії деталей коміра, манжет, кишень, поясів. Іноді в одній моделі застосовують конструктивні й декоратив-ні лінії, що мають між собою пов'язуватися і доповнювати одна одну.
У разі поєднання декоративні лінії розглядаються як провідні, отже, підпорядковують собі конструктивні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Силуети та лінії в одязі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок