Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Залізничний транспорт України

Залізничний транспорт України

Назва:
Залізничний транспорт України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,70 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
В Україні набули розвитку всі види транспорту, серед яких провідна роль у забезпеченні транспортно-економічних зв'язків належить залізничному транспорту (на нього припа-дає 50—60 % всього вантажообігу республіки). Чіткість і на-дійність функціонування залізничного транспорту в період загального занепаду національних економік (після розпаду СРСР) зумовлена його екстериторіальністю (цілісністю і непо-дільністю). Останнім часом, у зв'язку з розвитком інших видів транспорту (трубопровідного, авіаційного, автомобільного), пи-тома вага залізничного транспорту знизилась.
Загальна експлуатаційна довжина залізничних колій (на кінець 1990 р.) становила близько 23 тис.км. За рівнем розвитку залізничного транспорту виділяють два регіони — Донбас і Західну Україну, де мережа транспортних магістралей склалася історично.
Основний каркас залізничного транспорту республіки сфор-мувався в кінці XIX — на початку XX ст. На території рес-публіки функціонують Львівська, Південно-Західна, Одесько-Кишинівська, Придніпровська і Донецька залізниці. Одеською і Львівською залізницями перевозиться значний обсяг експорт-но-імпортних вантажів (Одеська взаємодіє з морським транс-портом). Південно-Західна і Придніпровська залізниці зв'язані з річковим транспортом. Найбільш напружені залізничні ма-гістралі Донбасу й Придніпров'я, де Б структурі перевезень переважають вугілля, залізна руда, метал.
В Україні сформувалася мережа великих залізничних вузлів з розвинутим станційним і складським господарством (Харків, Полтава, Лозова, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Ясинувата, Де-бальцеве, Волноваха, Бахмач, Сарни, Київ, Коростень, Шепе-тівка, Жмеринка, Одеса, Козятин, Тернопіль, Ковель, Львів, Стрий тощо). Значно посилилась роль Чопа (Закарпатська обл.) Мостиської і Рави-Руської станцій (Львівська обл.).
??? А чи знаєте ви, що найвисскогірніша залізнична станція України — ста:щія Бескид — розташована на висоті 790 м над рівнем моря в Карпатах; що найдовший тунель на залізницях України побудований у Карпатах на одному з найскладніших гірських перегонів Щербин — Сянки. Його довжина 908 м.
Залізничним транспортом перевозять такі вантажі: 1) мі-неральні будівельні матеріали; 2) кам'яне вугілля; 3) руду (залізну і марганцеву); 4) чорні метали; 5) нафту і нафтопро-дукти; 6) зерно і продукти його переробки; 7) мінеральні і хімічні добрива; 8) лісоматеріали.
Загалом перевезення вантажів залізничним транспортом в 1993 р. порівняно з 1992 р. зменшилося на 28 % і становило 532 млн т. Скоротився обсяг перевезень на всіх залізницях в цілому, а також і за всією номенклатурою вантажів для дер-жавних потреб, у тому числі: хімічних і мінеральних добрив — на 40 %, нафти і нафтопродуктів, коксу, цементу, зерна і продуктів перемолу — на третину.
Автомобільний транспорт — наземний вид транспорту, яким перевозять вантажі та пасажирів на малі і середні відстані. Він набув великого значення для підвезення вантажів до залізничних станцій, аеро-, річкових і морських портів. Для нього характерна значна маневреність і зручність. В Україні надзвичайно велику роль відіграє автомобільний транспорт для забезпечення потреб сільського господарства.
Водночас вантажні перевезення автомобільним транспортом на великі відстані значно дорожчі, ніж залізницею. За ванта-жообігом автомобільний транспорт посідає друге місце після залізничного. Автомобільним транспортом у 1993 р. перевезено 437 млн т вантажів, тобто стільки, скільки за п'ять місяців і 990 р. Розгалужена мережа автомобільних шляхів становить близько 165 тис.км, в т.ч. з твердим покриттям — 150 тис.км.
Транспортно-орографічні умови на території переважно рів-нинної України в цілому сприятливі для розвитку автомобіль-ного транспорту, найвисокогірнішою транспортною магістрал-лю в Україні є автомобільне шосе між Львовом і Ужгородом через Карпати (Яблунецький перевал) на висоті 931 м.
Найбільші автотранспортні вузли України — Київ, Донецьк, Харків, Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Запоріжжя, Сімферо-
поль, Житомир, Тернопіль, Полтава.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Залізничний транспорт України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок