Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Джерела наукових знань

Джерела наукових знань

Назва:
Джерела наукових знань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,16 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Джерела наукових знань
ЗМІСТ
Вступ . . . . . . . . .3
Наука як вища форма пізнання. . . . .4
Компоненти науки 7
Формування наукових знань 9
Людиномірність науки як джерело пізнання 10
Джерела наукової психології 13
Гуманістична сторона наукового пізнання .15
Загальні закономірності формування джерел науки .18
Висновки .19
Список використаної літератури 20


ВСТУП
Одним з головних напрямків роботи людини є виробництво знань, якім належить особлива цінність – наукових знань. До його об’єктів належать також і психічні форми життя. Уявлення про них почали складатися, коли людина навчилася орієнтуватися в поведінці інших людей, узгоджуючи з ними своє власне.
З розвитком культури життєвий психологічний досвід своєрідно відображався в твореннях міфології , релігії та мистецтва. На дуже високому рівні організації суспільства, поряд з цими творіннями, виникає відмінний від них спосіб мисленної реконструкції дійсності. Тим способом і є наука. Наука як вид людської діяльності, керується презумпцією доказованості і працює з явищами, реальність яких доведена їх закономірною повторюваністю, доступністю нині існуючих методів дослідження. Об’єктом пізнання в науці є сама навколишня дійсність.
ЇЇ переваги, що змінюють життя людини і суспільства, задані її інтелектуальним апаратом, складність якого дає можливість для особливого бачення світу, у тому числі і психічного, створювалися та конструювалися багатьма поколіннями пошукачів істини про природу речей.


1.Наука як вища форма пізнання.
Наука є вищою формою пізнання та духовного освоєння дійсності. Наука – це сфера людської діяльності, функція якої полягає у виробленні та теоретичній систематизації об’єктивних знань про дійсність.
Безпосередні цілі, що стоять перед наукою, полягають у:
точному відображенні дійсності;
поясненні процесів, що відбуваються в ній;
прогнозуванні, тобто передбаченні можливих явищ;
нагромадженні й теоретичній обробці усіх знань про людину і світ.
Наука є вищою формою пізнання, оскільки вивчає світ з метою отримання об’єктивно-істинного знання про нього, його структуру, закономірності. Для науки характерна орієнтація на отримання узагальненого, логічно оформленого (у поняттях, ідеях, теоріях) знання.
Наука є вищою формою пізнання, оскільки розкриває сутність явищ світу, його закони, а також сутність людини і її буття. Наукове пізнання стає реальною умовою ефективної практичної діяльності людей. Цей спосіб пізнання дає змогу передбачати і завдяки заздалегідь готуватися до появи певних явищ у майбутньому.
Наука зорієнтована на принципи раціонального пізнання. Наука – це мислення у поняттях. Наукове знання відповідає критеріям логіки як науки про закони правильного мислення.
Наукове пізнання ґрунтується на обов’язковій практичній перевірці знання на істинність і хибність. Це передбачає можливість зіставлення ідей і теорій з експериментальними даними, підтвердження теорій фактами та історичним досвідом.
Історично окремі елементи наукового знання почали формуватися у давніх культурах – шумерській, давньоєгипетській, китайській, індійській. Традиційно ставлення науки як особливої форми пізнання і соціального феномена відносять до У1 ст. до н.е. В цей час у філософських ученнях Стародавньої Греції долається міфологічний спосіб пізнання і зароджується наукове знання про світ і людину.
Ставлення науки (у сучасному її розумінні) припадає на ХУП ст., а особливий прогрес у її розвитку – на ХХ ст.., коли наука перетворюється на спеціалізований вид духовного виробництва і, отже, у безпосередню виробничу силу суспільства.
Розвиток науки сьогодні – необхідна умова прогресу виробничої та соціально-політичної діяльності людей. У сучасних умовах наука створює знаряддя праці і нові технології, корегує і регулює соціальні відносини.
Розвиток науки характеризується певними тенденціями, зокрема, спадкоємністю, орієнтацією на постійне нагромадження знань, удосконалення методів пізнання, еволюцією від вивчення зовнішніх виявів буття світу до з’ясування його фундаментальних властивостей, станів, закономірностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Джерела наукових знань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок