Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Формування бібліотечного фонду медичної бібліотеки

Формування бібліотечного фонду медичної бібліотеки

Назва:
Формування бібліотечного фонду медичної бібліотеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,06 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
“Формування бібліотечного фонду медичної бібліотеки”


План


РОЗДІЛ1 Теоретичні основи формування бібліотечного фонду у медичних бібліотеках
1.1. Вітчизняні бібліотекознавці про формування фондів медичних бібліотек
Національне книгосховище творів друку, державний депозитарій медичної літератури України, провідна спеціалізована установа з питань бібліотечно-інформаційного обслуговування медичних кадрів, підготовки й видання інформаційних, науково-допоміжних і рекомендаційних покажчиків медико-біологічного профілю, організаційно-методичний центр мережі медичних бібліотек. ДНМБ була створена з метою забезпечення мережі медичних установ і наукових закладів необхідною науковою літературою згідно з наказом Народного Комісаріату охорони здоров'я УРСР за № 128 «а» від 6 листопада 1930 р. на базі фондів бібліотеки Київського медичного інституту та Київського інституту удосконалення лікарів.
У довоєнні роки бібліотека нараховувала понад 250 тисяч примірників, щорічно обслуговувала близько тисячі медичних працівників. Серед її читачів були відомі вчені-медики О.О.Богомолець, М.Д.Стражеско, О.П. Кримов, Б.М.Маньковський, В.Ю.Чаговець, М.С.Спіров, М.Іщенко, Д.Ф.Чеботарьов, П.Фрумкін та інші.У грудні 1969 року бібліотека одержала будинок по вул.Льва Толстого, 7, що на початку століття належав одному з цукрозаводчиків-мільйонерів, засновникові "Товариства братів Терещенків" Олександру Ніколовичу Терещенку. План забудови був складений відомим архітектором В.Н.Ніколаєвим, участь в оздобленні кімнат та інтер'єрів брав молодий на той час архітектор П.І.Голандський. Основою всієї багатогранної діяльності бібліотеки служать унікальні книжкові фонди. Щорічно до них надходить, у середньому, примірників книг, журналів, газет, патентної документації та інших видів документів. Бібліотека комплектується всіма українськими виданнями, отримує обов'язковий примірник авторефератів дисертацій, які захищались в Україні, веде міжнародний книгообмін з 32 науковими установами з 17 країн світу. Система фондів складається з основних, депозитарних, спеціалізованих. Сьогодні фонди бібліотеки становлять понад 1,5 млн. різних видань: від творів ХІІ-XVII ст. до найновіших публікацій 35 мовами світу. Гордістю бібліотеки є рідкісні та раритетні видання з медицини, такі як: "Discoridis Pedanii de medica materia"; "Libri sek" (1565 р.), Vesalius A. "Andreae Vesalii Bruxellensis ... de humani corporis fabrica, Librorum epitome..." (1582 р.). Почесне місце у фонді займають праці медиків античного світу та епохи Відродження – Гіппократа, Галена, Авіценни, У.Гарвея, видатних лікарів М.І.Пирогова, С.П.Боткіна, І.І.Мечникова, І.М.Сєченова, І.П.Павлова, О.О.Богомольця, Д.К.Заболотного, В.П.Філатова, Н.Д.Стражеска, Ф.Г.Яновського, В.К.Високовича, В.П.Образцова, В.П.Караваєва, видатних зарубіжних учених-медиків Л.Пастера, Р.Коха, Т.Більрота та інших.
На цей час мережа медичних бібліотек України налічує 968 бібліотек різних рівнів, в т.ч. ХДНМБ, Кримська наукова медична бібліотека і 22 ОНМБ. В інфраструктурі медичних бібліотек Чернігівська ОНМБ займає одне із провідних місць, як інформаційний, організаційно-методичний центр мережі медичних бібліотек області, що налічує 38 бібліотек, які сьогодні функціонують, як невід'ємні ланки охорони здоров'я і їх діяльність впродовж усіх років здійснюється на основі принципу визнання бібліотечно-інформаційного забезпечення одним із пріоритетних напрямів у їх роботі.


1.2. Особливості інформаційного забезпечення фахівців у галузі медичного бібліотекознавства (на прикладі бібліотек Росії).
Сучасна соціально-економічна ситуація в Росії формує нові інформаційні потреби фахівців у медичному бібліотечному середовищі. Результати досліджень по інформуванню ринкових відносин у медичній бібліотечній справі, "Бібліотекар як читач", підбили прихильність фахівців бібліотечної справи в практичній роботі до різних форм інформаційного обслуговування: аналітичним оглядам, рефератам, важливим фактографічним повідомленням, інформації вирішального характеру про стан проблеми в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Формування бібліотечного фонду медичної бібліотеки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок