Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Плата за землю

Плата за землю

Назва:
Плата за землю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,84 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Плата за землю
Мільйони громадян України використовують або мають у власності земельні ділянки. Розпаювання земель колективних сільськогосподарських підприємств призводить до того, що у власності громадян з'являються значні земельні ділянки, які обробляються ними або здаються в оренду. Але в будь-якому випадку використання землі в Україні є платним. Власники землі і землекористувачі зобов'язані щорічно сплачувати плату за землю у вигляді земельного податку або орендної плати, які визначаються залежно від якості і місця розташування земельної ділянки, виходячи з кадастрової оцінки землі.
Земельні відношення в Україні регулюються Земельним кодексом України, а також іншими законодавчими актами.
У нашій країні існують три форми власності на землю: державна, колективна і приватна, при цьому усі вони є рівноправними.
Громадяни України можуть виступати власниками, користувачами або орендарями земельних ділянок.
Приватна власність на землю
У приватну власність громадяни можуть одержати землю в результаті купівлі-продажу, дарування, міни, успадкування, а також передачі її місцевими радами народних депутатів. При цьому передача земельних ділянок може проводитися за плату або безкоштовно.
Безкоштовно земельні ділянки передаються у власність громадян для:
- ведення сільського (фермерського) господарства в межах середньої земельної частки;
- ведення особистого підсобного господарства;
- будівництва житлового будинку й господарських будівель;
- садівництва;
- дачного і гаражного будівництва.
У власність громадян за плату передаються земельні ділянки для ведення селянського (фермерського) господарства. Розмір земельних ділянок, що перевищує середню земельну частку, розраховується сільськими, селищними, міськими радами народних депутатів.
Користування землею
Користування землею може бути постійним або тимчасовим.
Постійне — без встановленого терміну.
Тимчасове може бути короткостроковим — до трьох років і довгостроковим — до 25 років.
У постійне користування земля передається громадянам радою народних депутатів для ведення сільського (фермерського) господарства, особистого підсобного господарства.
У тимчасове користування земля передається громадянам для заняття городництвом, сінокосінням, випасом худоби, а також для ведення сільського (фермерського) господарства.
Оренда землі
Громадяни України можуть брати землю в оренду як на короткостроковій (до трьох років), так і довгостроковій основі (до п'яти років). Орендодавцями землі виступають сільські, селищні, міські і районні ради народних депутатів, а також власники землі.
Умови, терміни оренди, орендна плата визначаються за згодою сторін і обумовлюються у договорі.
Громадяни — власники земельних ділянок мають право здавати їх в оренду без зміни цільового призначення на термін до трьох років. У випадку успадкування земельної ділянки неповнолітнім допускається здача цієї ділянки на термін до досягнення ним повноліття.
Власність або право постійного користування підтверджуються державним актом на право власності або правом користування, що видається відповідною радою народних депутатів.
У той же час громадян можуть позбавити власності або права користування землею, якщо ними нераціонально використовується земля, допускається її забруднення хімічними або радіоактивними речовинами, а також у разі систематичної несплати земельного податку.
Розміри земельних ділянок
При передачі у власність або для користування громадянам земельних ділянок, залежно від їхнього призначення, розміри цих ділянок будуть значно відрізнятися. Для ведення фермерського господарства розмір земельної ділянки не може бути більшим від 50 гектарів сільськогосподарських угідь і 100 гектарів усіх інших земель.
Для ведення особистого підсобного господарства громадянам за рішенням місцевих рад народних депутатів передаються безкоштовно у власність земельні ділянки у межах населених пунктів за розміром не більші ніж 0,6 гектара. За бажанням громадян їм додатково можуть надаватися в користування земельні ділянки, але розміром не більші за 1 гектар.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Плата за землю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок