Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> ПРОМИСЛОВИЙ ПЕРЕВОРОТ У ПРОВІДНИХ КРАЇНАХ СВІТУ

ПРОМИСЛОВИЙ ПЕРЕВОРОТ У ПРОВІДНИХ КРАЇНАХ СВІТУ

Назва:
ПРОМИСЛОВИЙ ПЕРЕВОРОТ У ПРОВІДНИХ КРАЇНАХ СВІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,81 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ПРОМИСЛОВИЙ ПЕРЕВОРОТ У ПРОВІДНИХ КРАЇНАХ СВІТУ
Промисловий переворот — це перехід від ручного, ремісничо-мануфактурного до великого манганного фабрично-заводського виробництва. Важливою складовою промислового перевороту було впровадження у виробництво і транспорт робочих машини механізмів, які замінили ручну працю людей; парових двигунів, створення самостійної машинобудівної галузі.
Промисловий переворот - це світовий процес. Для нього були характерними як загальні закономірності так і специфіка та особливості у кожній окрема взятій країні.
Промисловий переворот в Англії: передумови, і хід, наслідки
Батьківщиною першого промислового перевороту була Англія — в останній третині XVIII — середня XIX ст. Соціально-економічні передумови для його здійснення визріли в цій країні у середині ХУПІ ся Важливим чинником промислового перевороту стала буржуазно-демократична революція середи™ XVII ст., яка ліквідувала основні перепони розвити підприємництва, розчистила шлях для становлення індустріального суспільства.
Цьому сприяв і аграрний переворот XVI — ХУЩ ся внаслідок якого прискореними темпами розвивали ся високотоварне, базоване на фермерській основа сільське господарство. Англійські фермери інтенсивного господарювали, поліпшуючи агротехніку і агро-культуру. Поширилася сівозмінна система, травосі-яння. Широко застосовували парові плуги, машини, дренажні роботи, використовували мінеральні доб-рива. Аграрні зрушення сприяли вивільненню ве-ликої кількості людей і створили резерв дешевої робочої сили, необхідної для розвитку фабрично-за-водської промисловості.
До другої половини XVIII ст. в Англії завершило-ся формування нації — важливого політичного чин-ника, який мав великий вплив на становлення еко-номічної основи цивілізації нового типу. У цей же час у країні відбулося становлення єдиного націо-нального ринку, який стимулював розвиток госпо-дарства в цілому.
Зовнішньоекономічні передумови промислового пе-ревороту в Англії полягали у безоглядному погра-буванні колоній. На кінець XVIII ст. Англія пере-творилася у найбільшу морську і колоніальну дер-жаву світу. Величезні прибутки, які забезпечували-ся пануванням у світовій торгівлі, використанням незліченних багатств Північної Америки, Індії та інших колоніальних володінь, вкладалися в англій-ську промисловість.
Надзвичайно сприятливими для промислового пе-ревороту було географічне розташування Велико-британії та природно-економічні умови країни — водні комунікації, зручні гавані, великі поклади за-лізної руди та вугілля, наявність сировини для тек-стильної промисловості.
Зовнішньоекономічні умови — постійний попит в Європі на англійські вироби, викликаний безпере-рвними війнами, забезпечував їм ринок збуту і теж сприяв здійсненню промислового перевороту. Не останню роль в цьому відіграла і політика про-текціонізму та меркантилізму, яку проводив англій-ський уряд.
Важливим фактором промислового перевороту був вихід на якісно новий технічний рівень англійської бавовняної промисловості, що забезпечувався посту-повим впровадженням у текстильне виробництво нових машин і механізмів.
Механік Джон Кей у 1733 p. удосконалив ткацький Я верстат "летючим човником". Винахідником — ткачем Джеймсом Харгривсом у 1764 p. була винайдена механічна прядка "Дженні", на якій можна було працювати з 16—18 веретенами. В останній третиніїї XVIII ст. С. Кромптон створив "мюль-машину", яка базувалася на принципах роботи прядки "Дженні", але виготовляла тонку і міцну бавовняну пряжу. Вона поширилася у виробництві і стала технічною основою механізованого прядіння.
Процеси ткацтва деякий час відставали від механізованого прядіння, але ця невідповідність була ліквідована винаходом механічного ткацького верстату Е. Картрайта у 1785 р. Він заміняв роботу 40 ткачів. Так в англійській промисловості з'явилися перші машини і фабрики. У 60—80-х роках XVIII ст. вони з'явилися в інших галузях промисловості.
Епохальне в історії промисловості значення мали винаходи шотландського механіка Джеймса Уатта який у 1769 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ПРОМИСЛОВИЙ ПЕРЕВОРОТ У ПРОВІДНИХ КРАЇНАХ СВІТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок