Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Поняття про плавання

Поняття про плавання

Назва:
Поняття про плавання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Поняття про плавання
Плавання як фізична дія забезпечує вміння людини триматись на поверхні води і пересуватись у необхідному напрямку, без сторонньої допомоги.
Як науково-педагогічна дисципліна курс плавання вивчає закономірності взаємодії тіла людини з водою і методику формування рухових навичок у воді. Вивчення цих закономірностей необхідне для формування такої техніки плавання, яка б забезпечила найкраще просування людини у воді без спеціальних пристроїв і підтримуючих засобів.
У залежності від застосування плавання прийнято класифікувати як: спортивне, прикладне, фігурне (художнє), ігрове, підводний спорт, та стрибки у воду.
Спортивне плавання. Поділяється на способи плавання і дистанції на яких проводяться змагання.
Вільний стиль (в/с). Дозволяється застосовувати любий стиль, але як правило пливуть кролем на грудях (найшвидший спосіб плавання). На змаганнях використовують такі дистанції - 50, 100, 200, 400, 800, 1500 м, та марафон – 25 км.
Брасом пливуть – 50, 100, 200 м.
Батерфляєм (дельфіном) пливуть - 50, 100, 200 м.
На спині пливуть-50, 100, 200 м
Комплексне плавання. Дистанції – 100, 200, 400 м, пропливають без зупинки, в такій послідовності: батерфляєм, на спині, брасом, кролем, відповідно по 25, 50, чи 100 м.
Естафетне плавання: 4 х 50 м в/с; 4 х 100 м в/с; 4 х 200 м в/с.
Комбінована естафета: 4 х 50 м; 4 х 100 м; плавання відбувається у наступній послідовності: на спині, брасом, батерфляєм і кролем.
Ігрове плавання: включає різноманітні рухливі ігри і розваги на воді, які використовуються для навчання і вдосконалення техніки плавання в роботі з дітьми, а також спортивна гра - водне поло.
Прикладне плавання: включає рятування потерпілих на воді, пірнання у глибину і на дальність, долання водних перешкод. До прикладного плавання відносять також техніку плавання “на боці” та “брасом на спині”.
Фігурне (художнє) плавання: включає комплекси рухів складених з використанням акробатичних і гімнастичних комбінацій з елементами хореографії, для побудови різноманітних фігур у воді. Воно може бути груповим або індивідуальним.
Підводний спорт: швидкісне плавання з ластами і дихальною трубкою біля поверхні води; підводне орієнтування і підводне полювання з аквалангом.
Стрибки у воду: спортивні стрибки, навчальні, прикладні, показові.
Характерні особливості плавання як засобу фізичного виховання
Так як і інші види фізичних вправ плавання має свої характерні особливості.
Першою особливістю є те що плавець виконує рухи в умовах водного середовища, в якому тіло знаходиться у зваженому стані, не має твердої опори. Таке положення збільшує рухові можливості людини і сприяє їх розвитку. Збільшення рухомості багатьох частин тіла в свою чергу сприяє розвитку окремих органів і систем .
Другою особливістю є відносна невагомість тіла у водному середовищі. Вага тіла врівноважується підйомною силою води. Невагомість тіла у воді розвантажує опорну систему і сприяє гармонійному фізичному розвитку людини .
Третьою характерною особливістю плавання є виконання плавальних рухів у горизонтальному положенні тіла. При цьому положенні, робота внутрішніх органів ( серце, печінка, нирки і інші ) відбувається у полегшених умовах.
Вказані особливості мають велике оздоровче значення для фізичного виховання дітей і підлітків.
Прикладне оздоровче і спортивне значення плавання
Прикладне значення. Плавання має надзвичайно велике прикладне значення як навичка життєво необхідна в побуті, праці і військовій справі. Вміння плавати необхідно кожній людині. Адже суша займає тільки 1/3 земної кулі. Проте люди, що обрали професії пов’язані з працею біля води будівельники мостів, дамб, рибалки, моряки, пожежники, правоохоронці, рятувальники, водолази - для них вміння плавати є професійно необхідним. До цієї категорії можна в повній мірі віднести і вчителів фізичної культури, тренерів. Адже не можна уявити собі хорошого вчителя, що не вміє організувати з учнями вилазок на природу, в ліс, різноманітні туристичні походи, екскурсії і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Поняття про плавання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок