Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Історія Івано-Франківського обласного державного об'єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості

Історія Івано-Франківського обласного державного об'єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості

Назва:
Історія Івано-Франківського обласного державного об'єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,81 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Історія Івано-Франківського обласного державного об'єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості
Перші спогади про наше підприємство датуються 1878 роком. З архівних документів видно, що в 1885 році завод вже існував і на той час належав Вайнгартену Менделю. Працювало на ньому 25 робітників. В 1890 році завод перейшов у володіння Бабетти і Філіпа Ліберман і випускав спирт та пресовані хлібопекарські дріжджі. З 1924 року підприємство освоїло випуск лікерів. Вже в ті роки продукція користувалася високим попитом і експортувалася за межі держави.

В першу світову війну фабрика зазнала значних руйнувань і збитків, особливо під час російської окупації, що дуже вплинуло на розвиток фабрики. Але протягом 1918-1922 років власникам вдалося відновити споруди, що існували до війни.

Передмістя Княгинин - місце розташування фабрики дріжджів і спирту (про яке вперше згадується в письмових джерелах з 1449 року). А в 1925 році воно остаточно включено до території Станіслава (Івано-Франківськ).

З приходом радянської влади у 1939 році, приватна фабрика Ф. Лібермана була націоналізована і з того часу стала державним підприємством. Під час німецької окупації 1941-1945 рр. із заводу було вивезено частину обладнання, а від нальоту авіації постраждав технічний склад. У перші післявоєнні роки на базі відновленого підприємства було створено Станіславський лікеро-горілчаний завод, який носив цю назву до 25 липня 1948 року. Перші два роки він був підпорядкований Львівському міжобласному лікеро-горілчаному тресту. А з 26 липня 1948 року підприємство отримало статус самостійного Станіславського спирто-горілчаного комбінату.

Після того, як в 1964 році на базі комбінату було утворене Івано-Франківське виробниче спирто-горілчане об'єднання, до якого увійшли три самостійні підприємства - Головне у м. Івано-Франківську, Залучанський та Підгайчиківський спиртзаводи - керівництво виробничою та господарсько-фінансовою діяльністю нового утворення здійснювалося через адміністративно-управлінський апарат Головного підприємства. В основу створення об'єднання була покладена технологічна спільність виробництва та комплексна переробка сировини і відходів виробництва. Всі підприємства об'єднання спеціалізувалися на випуску основної продукції - спирту. На Головному підприємстві із відходів сиртового виробництва з 1969 року почали виробляти сухі кормові дріжджі та харчову вуглекислоту.

В 1997 році розпочав свою роботу новий лікеро-горілчаний цех, оснащений сучасним обладнанням і засобами контролю, який спеціалізувався на виготовленні горілчаної продукції на експорт.

Сьогодні Івано-Франківське ОДОСП виготовляє якісну, конкурентноспроможну продукцію під ТМ «Княгинин», яка широко відома як на теренах України, так і далеко за її межами: ассортимент продукції налічує більш як 20 видів.

Підприємство постійно оновлює та модернізує технічне устаткування. Введена в дію система управління якості (ISO 9001-2001) та система управління безпечністю харчових продуктів (СУБХП).

Завод отримав велику кількість нагород, які здобувались у різноманітних всеукраїнських та міжнародних дегустаційних конкурсах та виставках. В тому числі ІФОДОСП отримав золоті медалі за участь в конкурсі "Gold medal POLAGRA FOOD 2008" в рамках міжнародної виставки "International Trade Fair of Food Products and Catering Polagra – Food Poznan 15-18.09.08" та золоту медаль за горілку "Карпатська ексклюзив" на Міжнародному дегустаційному конкурсі "Лучшая водка 2009" в м. Москва.
Виробництво
З давніх-давен на Прикарпатті були відомі способи приготування міцних напоїв. Їх рецепти передавались із покоління в покоління, як і ті етичні норми, що регламентують вживання цих напоїв. ІФОДОСП продовжує традиції наших предків.

Спиртосховище
ІФОДОСП використовує спирт високого ґатунку, адже від нього залежить якість горілки, яку ми споживаємо. Для продукції торгової марки "Княгинин" спирт постачають Залучанський та Підгайчиківський спиртзаводи. Використовуються спирти тільки класу "Люкс", які мають високу дегустаційну оцінку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Історія Івано-Франківського обласного державного об'єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок