Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Особливості інтелектуальної праці

Особливості інтелектуальної праці

Назва:
Особливості інтелектуальної праці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,65 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості інтелектуальної праці


Реалії розвитку України вимагають нового осмислення економічних процесів, що відбуваються, і прийняттю необхідних відповідних мір. В епоху постіндустріального розвитку, орієнтації на його інформаційну складову й визначенню місця України у світовому розвитку, загострюються різні проблеми, що наближають суспільство до формування неоекономіки. Однієї з таких актуальних проблем є реалізація інтелектуальної власності як відносин, що визначають основу відтворення науково-технічного потенціалу України.
Перш, ніж говорити про інтелектуальну власність, про подолання її негативних явищ, зупинимося на характері інтелектуальної праці. Саме визначення особливостей інтелектуальної праці є метою даної роботи.
Необхідно підкреслити роль інтелектуальної праці, яка проявляється в тому, що саме через неї реалізується ступінь загальної праці й ефективність функціонування суспільної праці. Інтелектуальна праця завжди затрачається в конкретній, певній формі й у цій своїй якості віна є корисною або конкретною працею, що створює споживчу вартість.
Аналіз робіт провідних економістів показав, що праця може бути загальною, суспільною, індивідуальною, але інтелектуальна праця має певні особливості, які проявляються в наступному:
- загальна праця відбиває те, що результати інтелектуальної праці є продовженням досягнень людського розуму, всіх попередніх поколінь, збережених досягнень. Цей вид праці говорить про те, що жодне досягнення в науковій області не виникає на порожнім місці й раптом, їм передує праця багатьох поколінь;
- суспільна праця взагалі - це сукупна маса праці, якою на даний момент володіє суспільство, що виражається в кількості науковців, у можливості витрат праці без шкоди працездатності працівника. При цьому частина суспільної праці повинна бути витрачена на утворення, розвиток інтелекту працівників. Особливий характер наукової праці проявляється в тім, що, будучи частиною суспільної праці, інтелектуальна праця зізнається необхідним суспільству. Так, якщо купують результат інтелектуальної праці, то суспільно зізнається його значимість;
- індивідуальна наукова праця виражається в тім, що який би не був загальний обсяг роботи незалежно від мети розробки, скільки б не було притягнуто фахівців, яке б не було технічне оснащення, в остаточному підсумку кожний етап виконується індивідуумом, конкретним виконавцем [2, с. 106].
Інтелектуальна праця пов'язана з такими характеристиками як інтенсивність і продуктивність, які в працівників розрізняються залежно від здатностей. У зв'язку з тим, що суспільна інтелектуальна праця затрачається тільки в різноманітних конкретних видах, зовні можна бачити тільки конкретну працю, а об'єктивно сформована суспільна праця на поверхні явища не видна, її можна лише представити в абстракції. Тому її можна назвати абстрактною працею. Але це не просто вигадана праця, вона реально існує й характеризується тим, що абстрактна праця наукова праця не просто інтелектуальна праця у фізіологічному змісті, а історично певна форма вираження суспільної праці, властивому товарному виробництву. Виходячи із цього, констатуємо, що інтелектуальна праця є конкретною і абстрактною. Абстрактна праця залежно від її результативності й здатностей науковців може бути:
- середня - припускає витрати праці науковців середніх здатностей;
- прогресивна - витрати праці науковців, що мають талановиті й геніальні здатності.
Таким чином, ми бачимо, що праця носить двоїстий характер, у якому проявляються особливості інтелектуальної праці. Крім відзначених вище, вкажемо наступні специфічні риси інтелектуальної праці:
1. Інтелектуальну працю відрізняє імовірнісний характер, тому що не завжди досягнутий результат може бути позитивним з погляду одержання конкретного ефекту від застосування тієї або іншої розробки.
2. Інтелектуальна праця виділяється творчим характером і вимагає використання в основному інтелектуальних здатностей працівників серед інших зусиль людського організму.
3. Інтелектуальна праця займає значний проміжок часу між результатами, які виражаються в підвищенні ефективності виробництва, і витратами, яких потребували дослідження [3, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Особливості інтелектуальної праці

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок