Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> реферат: Республіка Казахстан

Республіка Казахстан / сторінка 2

Назва:
Республіка Казахстан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,40 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Північ багата залізними рудами, золотом, кам'яним вугіллям; видобувають бок-сити, азбест, кухонну сіль. У східній частині — переважають поліметалічні руди. У центрі — руди чорних металів (залізо, марганець) і мідь, а також поклади коксівного кам'яного вугілля Карагандинського басейну. На півдні — родовища фосфоритів Каратау і Текелійське родовище поліметалічних руд. Повсюдно є запаси сировини для промисловості будмате-ріалів.
Значна віддаленість території від океанів надає їй рис, характерних для континентального типу клімату. Літо жарке з середніми температура-ми липня +22...+27°С. Зима в північних і центральних районах сувора з середніми температурами січня -16...-12°С, на півдні вище -10°С. Відкри-тість країни для північних вітрів часто приводить до проникнення холод-них повітряних мас далеко на південь.
Більшість районів має посушливий клімат з малою кількістю опадів (від 80-100 мм щороку на заході до 300 мм на сході). У деяких частинах країни на підвітрених схилах, в передгір'ях випадає до 1000 мм в рік. Опади випадають переважно у теплий період. Сніговий покрив сягає 10-30 см. Це не дає змоги вирощувати озимі культури, але сприяє використан-ню значних площ під зимові пасовища.
Через сухість клімату річкова мережа розвинена слабо. Великі ріки — Іртиш і Сир-Дар'я — беруть початок за межами країни в гірських районах. Підняття рівня води припадає на літо, що є сприятливим фактором для поливного землеробства. Менш значні ріки: Урал, Тобол, Ішим, Емба, Тургай.
Більша частина озер (їх декілька тисяч) зосереджена на півночі, а найбільші — Балхаш, Зайсан, Алаколь — у східних і південно-східних районах. На значному простяганні країна виходить на узбережжя Каспійського і Аральського морів.
На більшій частині рівнинного Казахстану простежується чітка широтна зональність з характерним ґрунтово-рослинним покривом.
Простори Лісостепової і Степової зон, що займають північ країни, сильно розорані, ґрунти часто засолені. Ділянки злакового різнотрав'я ви-користовуються для випасу тварин. Південніше Степової зони простяга-ються напівпустелі, які поступово переходять в глинисті і піщані пустелі. Ці зони займають більше половини території країни. Частина посушливих районів може використовуватися під сезонні пасовища. Гірські райони на південному сході країни, займаючи всього 10% площі, створюють різкий контраст з рештою території.
Населення і розселення. Якщо за період з 1979 р. до 1991 р. населення країни зростало на 14%, то в 90-ті роки, у зв'язку з погіршенням економі-чної ситуації і досить великою зовнішньою міграцією, чисельність населен-ня утримується на рівні 16,3 млн осіб. Частка міського населення в останні роки становила 61%. Однак кількість жителів, що проживають в містах, зменшується. Природний приріст від'ємний — -0,40/00. Незначне зростання кількості населення спостерігається у сільській місцевості. Дитяча смерт-ність становить 3,50/00.
Найбільшими містами є Алмати (1,3 млн осіб), Караганда (630 тис. осіб), Шимкент (409 тис. осіб). Містами з людністю понад 300 тис. осіб є Шамбул, Павлодар, Семипалатинськ, Усть-Каменогорськ, нова столиця Астана.
Казахстан — єдина республіка на пострадянському просторі, де част-ка "титульної" (представленою в назві республіки) національності менше 50%. У 2000 р. частка казахів становила 42%. Майже стільки ж було росіян: 37,0%. За ними йдуть німці — 5,8%, українців — 5,2%, узбеків і татар — по 2,0%, інших — 6%.
У середині 90-х років почалося підвищення частки корінної національності як за рахунок більш високого природного приросту, так і за рахунок значного відтоку російськомовного населення за межі республіки.
В останні роки спостерігається тенденція поповнення казахського населення вихідцями з Китаю (досить велика діаспора казахів зосереджена в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі КНР).
Казахстан — полірелігійна країна. Більшість населення сповідує іс-лам, росіяни — православ'я, німці — протестантизм.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Республіка Казахстан

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок