Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Скачати реферат: Республіка Казахстан

Республіка Казахстан / сторінка 4

Назва:
Республіка Казахстан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,40 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Казахстан почав налагоджувати нове виробництво машин і устаткування (на базі верстатобудівного заводу в Алмати розпочато випуск південнокорейських джипів). В Астані і Шимкенті за американською техноло-гією будуть випускати зернозбиральні і бавовнозбиральні комбайни. Ство-рено спільні з Росією підприємства по випуску автобусів, вантажних авто-мобілів.
На базі Каратауського родовища фосфоритів були споруджені заводи в Жамбулі і Шимкенті, які в даний час практично не працюють.
Комплексне використання відходів кольорової і чорної металургії дозволяє випускати азотні добрива (Теміртау), сірчану кислоту (центри мідної промисловості). Поліетилен і пластмаси випускають в Атирау, синтети-чний каучук — в Теміртау, штучні волокна і нитки — в Шимкенті і Куста-наї.
Розвивається промисловість будівельних матеріалів, легка промисловість.
У сільському господарстві зайнята п'ята частина економічно активно-го населення і виробляється 12% ВВП. Різноманітні ґрунтово-кліматичні умови дають змогу вирощувати майже всі культури помірного поясу. Ріл-ля займає лише 18% сільськогосподарських угідь. Найбільші площі ріллі освоєні на півночі, де з початку 1950-х років освоювалися цілинні землі.
Головна галузь землеробства — зернове господарство. Близько 60% усіх посівів зернових припадає на яру пшеницю, решта — на ячмінь. На півночі ще вирощують соняшник, на півдні — озиму пшеницю і кукуру-дзу, вздовж Сирдар'ї — рис. З технічних культур на півдні вирощують бавовник, цукровий буряк, тютюн. У передгір'ях розводять виноградники і сади.
Головна галузь тваринництва — вівчарство, поголів'я якого скорочується у даний час.
Розведення великої рогатої худоби м'ясного напрямку приурочене до степів північної і східної частини республіки. Молочний напрямок характерний для приміського господарства.
У Казахстані традиційно розвиваються конярство і верблюдництво (Західний і Південний райони). Свинарство поширене в районах з переважанням російського і українського населення. У республіці виробляють шерсть, м'ясо, каракуль. Рибопереробна зосереджена вздовж Уралу і на Каспії.
Враховуючи великі розміри території, можна оцінити роль транспортного комплексу, основою якого є залізничний транспорт. Його частка ста-новить 95% вантажообігу країни. Найстарішою є залізниця Оренбург-Ташкент. Важливе трансказахстанське значення має магістраль Семипала-тинськ-Алмати-Лугове-Шимкент-Арись. Третя, що перетинає всю краї-ну, дорога — Петропавловськ-Акмола-Караганда-Мойинти.
На півночі республіки проходять транссибірські магістралі (північна, центральна, південна). У 1990 р. завершилось будівництво сполучної діля-нки з Китаєм, що посилило значення Казахстану як транзитної держави. Частка автотранспорту становить 3% вантажообігу. Центральна частина країни майже не має впорядкованих доріг.
Розвивається авіаційний транспорт, у т.ч. міжнародний, а також річковий. Здійснюється судноплавство по Каспійському морю.
Зовнішньоекономічні зв'язки. Близько половини вантажообігу країни припадає на зовнішні перевезення, причому вивіз набагато переважає ввіз.
В останні роки, у зв'язку з появою великих інвестиційних проектів, з розвинених держав у Казахстан надходить велика кількість валюти на реконструкцію чи будівництво нових підприємств. Росія бере активну участь в акціонуванні багатьох підприємств, але частіше тендери виграють інозе-мні компанії.
Істотним є те, що Казахстан разом з Росією, Білоруссю, Киргизста-ном та Таджикистаном входять у Євразійське економічне співтовариство (ЄАЕС), що дає змогу реально знизити вартість і час перевезень.
У жовтні 1997 р. оприлюднено „Стратегію розвитку Казахстану” на період до 2030 р. Кредитні лінії відкрили США, Японія, ФРН, Оман, Франція, Великобританія, Австрія, Китай, Індія, Пакистан.
Казахстан підтримує торговельні зв'язки з 124 державами. Основними видами експортної продукції є чорні і кольорові метали, мінеральні продукти, включаючи рудну сировину та паливо, а також нафта і нафтопроду-кти. У структурі імпорту значну питому вагу займають машини, устатку-вання, транспортні засоби, паливно-енергетичні ресурси, а також цукор, чай та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Республіка Казахстан

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок