Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> реферат українською: Республіка Казахстан

Республіка Казахстан / сторінка 5

Назва:
Республіка Казахстан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,40 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Основні постачальники імпорту в республіку — Німеччина, Австрія, Китай, Монголія, Туреччина, Південна Корея, Італія та Росія.
Ведеться робота по реалізації проекту створення Каспійського трубопровідного консорціуму за участю компаній "Лукойл", "Роснафта", "Транснафта" (Росія), "Мобіл Ойл", "Шеврон" (США), "Аджіті" (Італія) і "Брітіш газ" (Великобританія).
Розвивається сфера туризму. На території республіки знаходяться такі відомі курортні зони, як Медео, Кокчетав та ін.
Баянаульський природний національ-ний парк; заповідники Алматинський, Аксу-Джабагли, Барсакельмес, Кургальджинський, Маркакольський, Наурзумський.
В Алмати (столиця в 1929-1997 рр.) — дерев'яний православний собор зав-вишки 56 м (1907 р.); музеї: Націо-нальний, Мистецтв, Археології та етнографії при АН Казахстану, Будинок-музей М. Ауезова; Національна художня галерея, ботанічний сад; побли-зу міста — урочище Медео з відомим високогірним катком і спортивним комплексом, в урочищі Чимбулак — центр гірськолижного спорту.
У Кокчетаві — меморіальний музей В. Куйбишева, Краєзнавчий музей.
У Семипалатинську — меморіальні музеї А. Кунанбаєва, Ф. Достоєвського.
У Таразі (до 1997 р. — Ауліє-Ата, Мірзоян, Джамбул, Жамбил) — гроб-ниці (VII-VIII ст.), мавзолей Карахана (Х-ХІ ст.), лазні (Х-ХІ ст.), Крає-знавчий музей у мавзолеї Шах-Танкур; поблизу міста в с. Головачовка — мав-золеї Бабаджі-хатун (X-XI ст.) і Айша-бібі (XI-XII ст.).
У м. Туркестан — мавзолей-мечеть Ходжа Ахмеда Ясаві (XIV ст.); на пів-день від міста — руїни середньовічного міста Отрар із мавзолеєм Тимура (зав-вишки 44 м, XV ст.).
В Уральську — семиглавий право-славний собор (XX ст.), Історико-краєзнавчий музей.
У Форт-Шевченко — Меморіальний музей Т. Шевченка, Краєзнавчий музей.
У Шимкснті (до 1992 р. — Чим-кент) — Краєзнавчий музей, поблизу міста — руїни середньовічного міста Ісфіджаб (із XI ст. — Сайрам).
Оскільки казахи були кочовим наро-дом, то архітектурних пам'яток старо-вини збереглося мало. Це, передусім, мавзолеї та мечеті.


НЕВИЧЕРПНІ ДУХОВНІ Й ФІЗИЧНІ СИЛИ ЛЮДИНИ, ЯКА ВМІЄ КЕРУВАТИ НИМИ
Бути здоровим — природне прагнення людини. Здо-ров'я — це не тільки відсутність хвороб, а й фізичне, психічне і соціальне благополуччя.
Здорова і духовно розвинута людина щаслива, бо вона чудово почувається, здатна діставати задоволен-ня від своєї праці, має змогу удосконалюватися, досягаючи молодості духу і внутрішньої краси. Вели-кі поети, які надихають нас емоційним гімном прек-расному, часто ототожнювали красу і здоров'я.
Цілісність людської особистості виявляється на-самперед у взаємозв'язку і взаємодії психічних і фі-зичних сил організму. Гармонія психофізичних сил підвищує резерви здоров'я, створює умови для творчо-го самоствердження у багатьох галузях нашого жит-тя. Активна і здорова людина надовго зберігає молодість, продовжуючи творчу діяльність, не даючи змо-ги «душі лінуватися».
Однак є причини, через які в людини відбувається спад психофізичних сил. Однією з найістотніших є не-здоров'я. Міністр охорони здоров'я СРСР академік Є. І. Чазов висловив думку, яка неодноразово підтвер-джувалася в лікувальній практиці, про те, що достат-ньо людині, особливо тій, у якої вже порушені нейрорегуляторні процеси, зіткнутися з грубістю, опинитися в екстремальній ситуації, витримати надмірне психо-емоційне напруження, як всі зусилля лікарів, спрямо-вані на запобігання і лікування захворювання, можуть бути зведені нанівець.
Досвід роботи в Парку лікувальної фізкультури і кліматолікування на курорті Друскінінкай показав, що заняття психофізичним тренуванням за нашою ме-тодикою допомагає успішно оволодіти початковими навичками психічної саморегуляції, відновити психо-емоційну рівновагу, а отже, набути бадьорості духу і повернути втрачене здоров'я.
Психофізичне тренування є не тільки ефективною формою лікувальної фізкультури, а й різновидом пси-хотерапії та аутотренінгу.
Психофізичне тренування організовується з ураху-ванням науково обгрунтованої системи фізичної куль-тури, психології та психотерапії і включає загально-розвиваючі і спеціальні вправи, а також деякі види спеціальних дихальних вправ і точковий масаж.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Республіка Казахстан

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок