Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Скачати безкоштовно: Республіка Казахстан

Загрузка...

Республіка Казахстан / сторінка 7

Назва:
Республіка Казахстан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,40 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Психофізичне тренування сприяє також усуненню зайвих, мимовільних, неконтрольованих рухів. Спеціальні вправи знімають спазми, нав'язливі думки і т. д. Зміна напруження і розслаблення м'язів у поєд-нанні зі спеціальними дихальними вправами справля-ють регулюючий вплив і на гладкі м'язи внутрішніх органів, у тому числі й судинної системи.
У психофізичному тренуванні велике значення має зниження больового синдрому, що досягається засто-суванням самомасажу. Він проводиться надавлюван-ням подушечками пальців на біологічно активні точки. Ці точки відповідають вторинним змінам у сполучній і м'язовій тканинах, спричиненим тими чи іншими за-хворюваннями. Самомасаж активних точок, як і вібра-ція, викликана звукоруховими вправами, сприяє нор-малізації живлення тканин.
Необхідно підкреслити, що психофізичне тренуван-ня у поєднанні з довільною м'язовою активністю і сло-весним підкріпленням ефективніше, ніж ізольоване словесне навіювання в аутогенному тренуванні. Пси-хічний тонус інтимно пов'язаний з м'язовим тонусом. Отже, між рівнем м'язової активності організму і психічним тонусом існує взаємозв'язок і взаємопідкріплення. Було доведено, що дихальні і рухові реак-ції послаблюють тривожний стан. Саме на цьому грун-тується доцільність застосування психофізичного тренування у комплексному лікуванні та профілактиці неврозів.
Провідним принципом тут є єдність тілесного (со-матичного) і психічного. Психіка керує рухами, а цілеспрямовані спеціальні вправи, залишаючи сліди як у центральній і вегетативній нервовій системі, так і у свідомості, виховують навички, необхідні для стійкої поведінки в незвичайних, іноді екстремальних умовах у побуті й на роботі. Саме такий психологічний під-хід підвищує ефективність фізичного виховання і лікувальної фізкультури, а також аутотренінгу.
Багаторічний досвід нашої роботи свідчить, що психофізична дія занять на людину, особливо при функціональних розладах нервової системи і невро-зах, значно посилюється у тих випадках, коли ліку-вальна фізкультура свідомо і цілеспрямовано поєдну-ється із самонавіюванням.
Загальновідомо, що у динаміці тренування істот-ну роль відіграє психіка, тобто свідомість і емоції. На-гадаємо, що свідомість — це найвища, властива тільки людині, форма відображення об'єктивної реальності. Свідомість, як найвища регулююча функція нервової системи, стимулює біоритми мозку й емоційно-смис-лове прагнення людини до гармонійного розвитку. В лікувальній фізкультурі наша свідомість відіграє особливо важливу роль.
ЗНАЧЕННЯ АКТИВНОЇ СВІДОМОСТІ
У радянській системі фізичного виховання і ліку-вальної фізкультури тренування грунтується на прин-ципі активної свідомості. У фізичній культурі та медицині цілеспрямована свідомість здавна розціню-ється як могутній фактор, який сприяє мобілізації за-хисних сил організму як у здорової, так і у хворої людини. Свідомими діями хворий здатний захистити себе від «відходу» у хворобу і запобігти розвитку па-тологічного вогнища збудження, що називається домі-нантою.
Саме на основі активної свідомості в нашій країні ефективно застосовується так зване аутогенне, або психофізичне, тренування. Будь-який вид психотера-пії буде тим результативнішим, чим краще той, хто займається, пізнає принципи механізму одужан-ня або збереження здоров'я. Зрозуміти їх допоможуть праці видатних фізіологів.
І. П. Павлов, оцінюючи фізичні вправи як могутній лікувальний фактор, надавав великого значення слову. Людина так само умовно-рефлекторно реагує на слово, як реагує організм, наприклад, на теплові, хі-мічні та інші подразники.
А. А. Ухтомський розробив одну з фундаменталь-них теорій фізіології — вчення про домінанту. Не маю-чи на меті викладати теорію Ухтомського, зазначимо два дуже важливі моменти: 1) домінуючий нервовий центр підкріплює своє збудження сторонніми імпуль-сами як у нормальних, так і в патологічних умовах; 2) у міру розвитку збудження він гальмує інші проце-си реакції на подразник.
Принцип домінанти — це загальний принцип діяль-ності центральної нервової системи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Республіка Казахстан

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок