Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Безкоштовно реферат скачати: Республіка Казахстан

Республіка Казахстан / сторінка 9

Назва:
Республіка Казахстан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,40 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Насолода, одержана від спілкування з природою, мистецтвом, музикою, супроводжується більш або менш вираженими зрушеннями у діяльності централь-ної нервової системи, що виявляються в тонусі (напруженні) м'язів, у секреції гормонів, а через них по-зитивно впливають на трофіку (живлення) всього ор-ганізму. Для нормального функціонування мозку потрібен не тільки кисень і їжа, а й інформація від ор-ганів чуттів (сенсорна інформація). Особливо стиму-лює психіку новизна вражень, яка викликає позитивні емоції.
Під впливом природи людина заспокоюється, а це допомагає їй піднятися над буденщиною. Врівнова-жена, вона набуває здатності спостерігати природу ні-би через збільшувальне скло: то наближаючи об'єкти, що зацікавили, — дерева, вигини ріки, пагорби і пере-ліски — то знову віддаляючи їх.. Пристрасті й ворож-неча розчиняються у великому спокої природи і без-країх просторах всесвіту.
І справді, відтоді, як Юрій Гагарін вперше в істо-рії людства вирвався у безкраї простори Космосу, лю-ди Землі відчули себе жителями не тільки планети, а й до деякої міри Космосу. Людина, за образним висло-вом литовського поета Е. Межелайтіса, ногами стоїть на Землі, а руками впирається в Сонце. Вдень і вночі ми летимо в Галактиці серед космічних світил і наш організм зазнає впливу ритму космічних хвиль.
ПРОЦЕС СТАРІННЯ І МОЖЛИВОСТІ ОНОВЛЕННЯ ОРГАНІЗМУ
Проблема профілактики старіння в останні роки стає особливо злободенною. Спостереженнями герон-тологів доведено: 1) зростання середньої тривалості життя майже припинилося; 2) смертність у найпродуктивнішому, квітучому віці (30—45 років) істотно збільшилася; 3) почався процес «омолодження» хво-роб, особливо серцево-судинних, у чоловіків віком 35—45 років; 4) ознаки атеросклерозу і гіпертонії є навіть у школярів; 5) збільшується кількість хворих, які лікуються в лікарнях і поліклініках; 6) швидко зростає кількість огрядних людей (у тому числі й дітей).
Усі ці явища сучасності належить строго науково досліджувати. Вишукується «протиотрута», здатна за-побігти дряхлінню організму.
Учені вважають, що протистояти надмірним нер-вово-емоційним напруженням і сприяти поліпшенню загального стану і працездатності, а отже, запобігати ранньому дряхлінню організму, допомагають оздоров-чі заходи і психофізичні вправи, які відновлюють вза-ємні двосторонні зв'язки між усіма системами орга-нізму і середовищем. Необхідно підкреслити, що старіння залежить не тільки від зовнішніх, а й від внутрішніх факторів, якими можна управляти (за принципом зворотного зв'язку) і які дають змогу про-довжити той період життя, коли всі можливості ор-ганізму реалізуються найповніше. Фізична культура і психофізичне тренування мають позитивний вплив на організм, сприяють активному довголіттю. Щоб про-довжити період творчого довголіття, необхідно від-мовитися від усіх шкідливих звичок, які суперечать здоровому глузду і правилам гігієни. Потрібно дотримуватися основних гігієнічних принципів: 1) дихати гармонійно повним диханням у спокої і русі (тільки через ніс); 2) загартовуватися, приймати повітряні й прохолодні водні процедури — завдяки цьому удоско-налюється терморегуляція, зменшується вірогідність простудних захворювань; 3) засинати до настання півночі, спати бажано головою на північ у добре провітреній кімнаті; 4) не переїдати, в раціон включати більше свіжих овочів і фруктів; 5), не вживати алкогольних напоїв, не курити.
Наші дані дають змогу зробити висновки про те, що темпи старіння зростають при зменшенні рухово-пси-хічного навантаження. Велике значення для здоров'я й активного довголіття має посильна творча праця. Особливо важлива роль у процесі оновлення організ-му належить таким якостям, як бадьорість духу, оп-тимізм і воля до життя. Ці якості на фоні врівнова-женості, активності і відновлюючого відпочинку забезпечують дійове довголіття, яке прикрашає доб-розичливість, доброта і життєва мудрість.
БУДЕМО ТВОРЦЯМИ СВОГО ЗДОРОВ'Я
Дія рятує від смерті. Вона рятує і від страху, і від слабостей, навіть від холоду і хвороб.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Республіка Казахстан

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок