Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Стандартизація в архівній справі: проблеми та перспективи

Загрузка...

Стандартизація в архівній справі: проблеми та перспективи

Назва:
Стандартизація в архівній справі: проблеми та перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,42 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
СТАНДАРТИЗАЦІЯ В АРХІВНІЙ СПРАВІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
Стандартизація в архівній справі ніколи не мала домінуючих позицій, що пояснюється традиційними уявленнями про неї, як про процес встановлення єдиних норм і вимог на готову продукцію, напівфабрикати, сировину й матеріали. Цю думку дуже добре ілюструє той факт, що серед стандартів, залишених у спадок від Радянського Союзу (18 тис. державних та понад 40 тис. галузевих стандартів), галузь мала лише мізерну частку.
Стандартизацію в архівній сфері слід розглядати лише у контексті загальнонаціональної стандартизації і для розуміння її проблем варто коротко охарактеризувати стан технічної політики України в цілому. На недавній зустрічі Л. Д. Кучми з Генеральним секретарем Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) Аленом Бріденом глава нашої держави підтвердив зацікавленість у співпраці з ISO з питань обміну передовими технологіями і наголосив на тому, що запровадження стандартів цієї організації стане частиною державної політики євроінтеграції України. У межах "Угоди про партнерство і співробітництво між Україною й ЄС" наша країна взяла на себе зобов'язання гармонізувати законодавство, норми, правила, стандарти зі світовою й європейською практикою, але здійснення цих намірів потребує докорінної перебудови системи стандартизаціїї в країні. Сьогодні вже можна говорити про початок першого етапу її реформування на законодавчому рівні, що підтверджують окремі статті й положення Закону України "Про стандартизацію", згідно з яким "стандартизація - діяльність, що полягає у встановленні положень для загального і багаторазового застосування щодо наявних чи можливих завдань з метою досягнення оптимального ступеня впорядкування у певній сфері, результатом якої є підвищення ступеню відповідності продукції, процесів та послуг їх функціональному призначенню, усунення бар'єрів у торгівлі і сприяння науково-технічному співробітництву"1 (1). Ст. 1 закону визначає стандарт як "документ, що встановлює для загального і багаторазового застосування правила, загальні принципи або характеристики, які стосуються діяльності чи її результатів, з метою досягнення оптимального ступеня впорядкованості у певній галузі, розроблені у встановленому порядку на основі консенсусу". Можна стверджувати, що Україною вже зроблено перший крок у напрямку приведення державної системи стандартизації у відповідність до вимог ЄС, де стандарти мають рекомендаційний характер. Згідно зі ст. 12 Закону "Про стандартизацію" стандарти застосовуються на добровільних засадах, якщо інше не встановлено законодавством, і мають бути обов'язковими лише у разі, якщо це передбачено у нормативно-правових актах. На жаль, цю систему поки що важко впроваджувати в дію через необхідність вирішення питання вільного доступу до стандартів. Незважаючи на те, що законодавство зобов'язує Держспоживстандарт забезпечувати доступ до нормативно-технічних документів для споживачів, їх тексти не розміщують в мережі Інтернет, вони не входять до комп'ютерних баз даних бібліотек. Створений нещодавно при Держспоживстандарті Фонд нормативних документів, який зберігає, крім вітчизняних, понад 13 тис. стандартів ISO, 4 тис. - IEC, національні стандарти багатьох країн світу, надає виключно платні послуги щодо користування стандартами.
На законодавчому рівні в Україні визначено також пріоритетність прямого впровадження міжнародних і регіональних стандартів, дотримання міжнародних та європейських правил і процедур стандартизації. Таким чином, тільки послідовне узгодження наших національних стандартів із вимогами міжнародних може стати запорукою успішного просування України у напрямку до європейської інтеграції.
Хоча сучасна національна технічна нормативна база вже нараховує понад 22 тисячі стандартів, що за кількістю відповідає рівню розвинених країн, говорити про значні досягнення в цій сфері ще рано. Складним для України виявився процес приведення у відповідність із вимогами ЄС системи стандартів: за період 2002-2005 рр. необхідно розробити та прийняти понад 8 тис.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Стандартизація в архівній справі: проблеми та перспективи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок