Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Центральна Росія

Загрузка...

Центральна Росія

Назва:
Центральна Росія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Центральна Росія. До складу району входять: Московська з міста Москва, Володимирсь-ка, Івановська, Костромська, Ярославська, Тверська, Калузька, Брянська, Орловська, Туль-ська, Рязанська, Воронезька, Липецька, Курська, Белгородська, Тамбовська, Нижньогород-ська, Кіровська, Новгородська, Пековська, Ленінградська з містом Санкт-Петербург, Калі-нінградська, Смоленська, Владимирська області, Республіка Марій Ел, Мордовська Респуб ліка, Чуваська Республіка.
Це найбілаш освоєна і густо населена частина Росії, ядром якої є колишня Московська держава.Тут проживає більше як третина населення всієї країни, розташована половина найбільших міст та міських агромерацій. Найпотужніші – Московська, Санкт-Петербурзька Нижньогородська. Природноресурсний потенціал, представлений запасами мінеральної сировини (буре вугілля, торф, залізні руди, фосфорити, кухонна сіль,будівельні матеріали) водитародючих грунтів, ще спостерігається науковий потенціал, що забезпечує провідну роль науково-технічному прогресі.
Центральна Росія – високоіндустріальний регіон, в якому промисловість відіграє визначальну роль. Головною галуззю є машинобудування середнє і енергетичне. Транспортне, верстатобудівне та точне машинобудування розвинуті повсюду та найбільше в межах міських агломерацій. На базі Курської аномалії розвивається чорна металургія і гірничо добувна, на пн. заходів алюмінієва промисловість. Достатньо розвинуті: хімічна, фармацептичная,целюло знопаперова, деревообробна, легка,яка є текстильна та швельна про-ість.
С/г представлене типами вробництва:приміське, твариннецьке та рослиннецьке. В Центральні Росії є кілька вільних економічних зон “Янтарь” (Калінінгралська область) Виборська, Новгородська.
Москва – столиця Російської Федерації, столиця Радянського Союзу.Виникла в міжріччі Окки й Волги.Має вигідне економічне становище, що сприяло утвердженню її як столиці держави.Історично місто зростало і розвивалося вздовж доріг,що вели від Кремля до периферій. Москва – найбільша країна в Європі за кількістю населення. Розвинуте машинобудування, хімічна, легка галузі. Культурним надбаням є численні музеї,театри, бібліотеки,памятки історії та культури, архітектури.
Російська Північ. Територія охоплює Архангельську, Вологодську, Мурманську, Республіку Комі, Республіка Карелія. Має вихід до морів Північно Льодовитого океану, вигідне транспортно-географічне положення, значний природний-ресурсний потенціал – камяне вугілля, газ і нафта, горючі сланці, залізні і титанові руди. Розвивається паливно-енергетичний комплекс добувна промисловість, чорна та кольорова металургія. На основі лісу існує деревообробна целюлозна про-вість. Агропромисловій комплекс спеціалізується на молочно мясном скотарстві та продукції його переробки а також розвинута рибна про-вість
Південь. До складу регіону входять Ростовська обд. Краснодарський, Ставропольський краї Республіка Дагестан, Кардино-Балкарська Республіка, Пн. Осетинська Республіка, Ічкерія, Інгуршька, Республіка Адегей.
У р-оні добувають нафту, вугіля, газ, поліметалічні руди. Є значні гідроенергетичні ресурси. Пд. має потужний енергетичний комплекс на основі якого розвиваєтьсякольорова металургія та хімічна про-вість. Вр-оні розвинуте с/г та транспортне машинобудування Однією провідних ланок господарства є АПК. Рослиництво спеціалізується на вирощуван ні зернових, технічних культур. Твариництво на вівчарстві, мясо-молочному скотарстві, птахівництві. Добре розвинена харчова про-вість.До цього ще є вихід до Чорного та Азов-ського морів.
Поволжжя Район охоплює Ульяновськ, Саратовську, Пендзенську, Волгоградську, Астра ханську обл., Республіки Татарстан, Калмикію.
Природні умови та ресурси забезпечують розвиток індустріального та аграрного секто рів економіки . На основі запасів нафти і газу Волго Уральської провінції розвивається нафтова,газова нафтопереробна та нафтохімічна та полімерна про-вість .Запаси кухонної солі, сірки, фосфоритів є основою галузей хімічної промисловості.
Трудові ресурси забезпечили тут потужне машинобудування переважно транспортного.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Центральна Росія

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок