Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Небезпека використання мобільних телефонів

Небезпека використання мобільних телефонів

Назва:
Небезпека використання мобільних телефонів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,67 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Реферат
на тему:
”Небезпека використання мобільних телефонів”
Виконав студент 106 групи
юридичного факультету:
Ємець А.А.
Перевірив:
Бадьора С.М.
Київ 2002


Проблема біологічної безпеки мобільних телефонів в нашій країні досить актуальна і зростає з кожним днем, оскільки мобільний зв”язок стає більш-менш доступним для всіх верств населення країни. Проблема заключається в тому, що включений мобільний телефон являється постійним джерелом СВЧ випромінення.
Треба звернути увагу, що людина практично всю свою історію прожила за умов природного фону радіоопромінення – це слабке космічне випромінення і досить суттєве імпульсне випромінення за рахунок блискавок. І організм людини призвичаєний до природного фона. З моменту відкриття радіо пройшло вже більше 100 років, і за потужністю радіовипромінення Земля стала в багато разів яскравіше Сонця, але основна доля цієї потужності приходиться на порівняно низькі частоти до яких людина адаптована. Тому покищо не відчутні особливо шкідливі масові наслідки роботи потужних радіостанцій та телецентрів, хоча їх потужність перевищує десятки і навіть сотні кіловат. Значно щкідливішим являється високочастотне випромінення сантиметрового діапазону. Мобільний зв”язок знаходиться покищо на самому початку цього діапазону, але поступово просувається далі (GSM 1800,1900).
В Україні діють декілька операторів мобільного зв”язку, які працюють в стандартах GSM(900,1800), NMT-450i, D-AMPS, CDMA. Ми розглянемо в основному стандарти GSM та NMT, які є найбільше розповсюдженими на радіопросторі України.
Безпосереднім джерелом випромінення в мобільному телефоні є штиркова антена. Всі інші джерела випромінення (сам передатчик, генератор частоти тощо) настільки малопотужні, що їх можна не брати до уваги.
СВЧ випромінення безпосередньо нагріває організм (повна аналогія з мікрохвильовою піччю). Ток крові зменшує нагрівання, але, наприклад, кришталик ока позбавлений омивання кров”ю і при суттєвому нагріванні – мутніє, руйнується. Ці зміни, як правило, безповоротні. Даний процес супроводжується різзю в очах і шумом в голові. Дія випромінення на мозок значно менше, оскільки мозок екрановано черепною коробкою(зменшення опромінення на 5-7 Дб) і має розвинену кровоносну систему. Різні стандарти мають різні властивості нагрівання організму. Телефони стандарту GSM 900/1800 більш небезпечні за телефони стандарту NMT 450і, оскільки частота випромінення вище, хоча в NMT 450і використовується більша потужність.
На щастя СВЧ потужність, яку випромінює телефон не настільки велика, щоб нагріти кришталик ока чи мозок. Але телефон, на відміну від мікрохвильової піччі, випромінює складний модульований сигнал, який несе в собі певну інформацію. Біологічно-інформаційні взаємодії вивчені недостатньо, а достовірні результати досліджень не публікуються і таким чином стають недоступними для зацікавлених користувачів мобільних телефонів. Можливо, що ми можемо отримати повну аналогію з “коровним сказом” чи якоюсь іншою прионовою хворобою.
Стандарти мобільного зв”язку розроблено в Європі, там же і виготовляються власне апарати. Вважається, що санітарні норми у них достатньо жорсткі і можна сподіватися, що за нас про все попіклувалися. Але це не факт, оскільки старі радянські санітарні норми вважали шкідливим випромінення починаючи з густини потоку потужності 10 мікроват/см2. Після ліквідації СРСР, введення ринкових відносин з”явилось повідомлення про те, що мінімальна шкідлива густина потоку потужності 100 мікроват/см2, тобто ми стали рівно в 10 разів здоровіше і сильніше (Хотілось би вірити). До речі це підтверджує те, що питання про шкідливу дію СВЧ випромінення вивчене не так вже і добре. Реальної інформації про потужність випромінення телефонів дуже мало, але існує стандарт, згідно з яким ца потужність складає до 2 ват (або 2000000 мікроват). При цьому неясно, яка саме це потужність, середня чи імпульсна. Швидше за все це саме середня потужність, адже імпульсна потужність значно вище (будь-який виробник мобільної апаратури бореться за дальність зв”язку, а значить буде збільшувать потужність до максимума).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Небезпека використання мобільних телефонів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок