Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Проблеми та перспективи розвитку сільського господарства в Запорізькій області

Проблеми та перспективи розвитку сільського господарства в Запорізькій області

Назва:
Проблеми та перспективи розвитку сільського господарства в Запорізькій області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Проблеми та перспективи розвитку сільського господарства в Запорізькій області


Сільське господарство – одна з найважливіших галузей національного господарства. Воно виробляє 90-95% продовольчої продукції, яка споживається населенням та 50-55% сировини для промисловості. За останні 10 років сільське господарство України пережило значну кризу, обсяг виробництва скоротився більше ніж в 2 рази. Характерною особливістю сучасного етапу сільськогосподарського виробництва є його глобальна криза, яка проявляється у погіршені фінансово-економічного стану господарств і підприємств, зниження їх доходності і рентабельності, зростання кількості збанкрутілих товаровиробників. На сьогодні в жодній з областей України немає рентабельних господарств суспільного сектору. Отже, всі вони позбавлені можливості вести своє господарство й нарощувати виробництво продукції землеробства і тваринництва.
Запорізька область на сьогодні займає 27,2 тис. км кв., що становить 4,5% всієї території України , яка займає 603700 км. кв. До її складу входять 20 районів, 5 міст обласного (Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ, Енергодар, Токмак) і 9-районого підпорядкування, 23 селища міського типу, 921 село.
Запорізька область входить до числа регіонів України, які складають основу її індустріального та аграрного потенціалу. Посідаючи 9 місце в Україні за чисельністю населення, область утримує 2 місце після м. Києва за обсягом виробництва валової доданої вартості в розрахунку на 1 жителя. Регіональний ВВП на душу населення складає 3,8 тис. грн., що теж є другим після міста Києва показником в Україні. У галузях народного господарства зайнято 734,4 тис. чоловік, з них 493,7 (понад 67%), працюють у сфері матеріального виробництва. Запорізька область посідає на 4 місце серед регіонів України за обсягом зовнішньої торгівлі та зокрема експорту. Регіон відноситься до числа найбільш інвестиційно-привабливих в Україні. За обсягом прямих іноземних інвестицій в основний капітал понад 620 млн. доларів, область входить до першої десятки регіонів України, а за обсягом інвестицій у розрахунку на душу населення посідає 4 місце. В Запорізькій області протягом двох років тривала реструктуризація колективних сільськогосподарських підприємств, в той час як в інших областях продовжувалась. Таким чином діяльність суб’єктів господарювання АПК даного регіону була зорієнтована на виконання Указу Президента України „Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору економіки” від 3.12.1999 року № 1529.
Між колишніми членами КСП було розпайовано 1,6 млн. га.. Середній розмір паю склав 7,3 га. Право на земельну частку паю отримали 220 тис. чоловік. Державні акти на отримання землі в приватну власність одержали 114 тис. громадян. Під час здійснення даного процесу надійшло 2000 скарг щодо несправедливе розпаювання землі, 1800 з яких були задоволенні.
Отже реформування сільського господарства здійснювалось на фоні глибокої кризи галузі, але всі колективні с/г підприємства та колгоспи були реформовані в нові організаційно-правові форми господарювання в основу яких покладена приватна власність на землю та майно. Посівна площа дорівнює 1225 тис. га., в господарствах населення – 307,8 тис. га.
Створена комп’ютерна база даних, яка дала можливість створити регіональний реєстр неплатоспроможних сільськогосподарських підприємств недержавної форми власності. Методичні підходи створення бази адекватні та затверджені Постановою Кабінету Міністрів „Про Положення про реєстр неплатоспроможних підприємств та організацій” від 25.11.1996 року № 1403. Згідно існуючого класифікатора до класу А належать 1,6%; 12,8% - до класу Б та до класу В- 9%. Всі інші підприємства відносяться до групи надзвичайного ризику із-за чого кредитування їх або проблематично, або неможливе. За оцінкою кредитоспроможності вони відносяться до класів Г та Д і їх питома вага в загальній кількості становить відповідно 7,9% та 68,7%. Переважно більшість реформованих сільськогосподарських підприємств є неплатоспроможними .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Проблеми та перспективи розвитку сільського господарства в Запорізькій області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок