Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Науково-дослідні парки,особливості їх створення в США

Науково-дослідні парки,особливості їх створення в США

Назва:
Науково-дослідні парки,особливості їх створення в США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,01 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Науково-дослідні парки,
особливості їх створення в США”


ПЛАН
Вступ
1. Особливості створення науково-дослідних парків в США
2. Чинники, які впливають на формування науково-дослідних парків. Основні риси дослідних парків
3. Аналіз основних технопаркових структур США
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Пальма першості в справі створення науково-технологічних парків належить США. Історія таких структур в Америці нараховує вже кілька десятків років, зв'язано це з тією роллю, що малий бізнес традиційно відіграє важливу роль в економіці країни.
Як засновника першого наукового парку справедливо називають Стенфордський університет. З початку своєї діяльності наприкінці 40-х, початку 50-х років Стенфордський парк став місцем комерційної діяльності, джерелом якої служили результати наукових досліджень талановитих учених з університетських лабораторій.
Багато хто з заснованих у парку фірм перетворилися пізніше у великі багатонаціональні корпорації.
Спочатку кількість технопарків у США росла повільно, але в міру відкриття ефективності роботи такого роду штучно створеного середовища в 80-і роки технопарки в США сталі з'являтися один за іншим.
На сьогоднішній день у США нараховується більш 160 технопарків (більш 30% від загального числа технопарків у світі).
У Європі технопарки з'явилися на початку 70-х років для поліпшення взаємодії між науково-технічним сектором і ринком, а також для створення нових можливостей для фінансування науково-технічної діяльності.
Одними з перших був Дослідницький парк Університету Херіот-Уатт в Единбурзі; науковий парк Трініти-коледж у Кембриджі; Левенла-Нев у Бельгії; Софія-Антиполіс у Ніцці і Зона наукових і технічних нововведень і виробництва (ZIRST) у Греноблі.
Але досвід створення науково-дослідних парків саме у США є вкрай повчальним і провідним, тому в даній роботі більш детальніше зупинимося на розгляді особливостей створення науково-дослідних парків саме в Сполучених Штатах Америки.
1. Особливості створення науково-дослідних парків в США
Досвід становлення наукових парків у США, Канаді і західноєвропейським країнам має багато загального, що зв'язано спільністю середнього класу, розвитком ринкової економіки, одночасним переходом від індустріальної ери до сервісно-інформаційного, тому особливо по початку технопарки в Європі копіювали ранню модель технопарків США з властивими їй наявністю одного засновника й основним видом діяльності – здачею землі в оренду власникам наукоємних фірм, але поступово в них стали будувати так звані «інкубатори технологічного бізнесу» – будинки для розміщення багатьох малих початківців інноваційних фірм, які надавали перспективним підприємцям виробничі приміщення, забезпечували набором послуг, зв'язком з місцевим університетом або науковим центром, а також з фінансовими колами. У західних країнах інноваційні центри відіграють важливу роль в інфраструктурі науки і технологій.
Сучасна модель технопарку має наступні особливості:
1) наявність будинку, призначеного для розміщення в ньому десятків малих фірм (це сприяє формуванню великого числа нових малих і середніх інноваційних підприємств, що користаються всіма перевагами системи колективних послуг);
2) наявність декількох засновників (цей механізм керування значно складніше механізму з одним засновником, однак набагато ефективніше, наприклад, з погляду доступу до фінансування);
3) широка фінансова підтримка діяльності технопарків з боку державних і муніципальних органів влади, а також за рахунок спеціально створених фондів.
Бурхливий розвиток технопарків у США й у Європі почалося лише в 80-і роки XX ст., що спричинило досить швидке поширення ідеї технопарку за межами економічно розвинутих країн: у Канаді, Сінгапуру, Австралії, Бразилії, Індії, Малайзії, Китаї, Японії.
Як засновника першого наукового парку справедливо називають Стенфордський університет (табл. 1).
З початку своєї діяльності наприкінці 40-х, початку 50-х років Стенфордський парк став місцем комерційної діяльності, джерелом якої служили результати наукових досліджень талановитих учених з університетських лабораторій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Науково-дослідні парки,особливості їх створення в США

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок