Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Трансмісійний механізм та ефективність грошово-кредитної політики

Загрузка...

Трансмісійний механізм та ефективність грошово-кредитної політики

Назва:
Трансмісійний механізм та ефективність грошово-кредитної політики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,86 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Трансмісійний механізм та ефективність грошово-кредитної політики


Ефективність грошово-кредитної політики, яку проводить будь-який центральний банк, повністю залежить від правильного розуміння механізмів взаємодії між грошовим та реальним секторами економіки, і, відповідно, адекватного використання інструментів грошово-кредитного регулювання. В свою чергу вибір цілей грошово-кредитної політики повністю визначається ступенем розвитку такого механізму, який дістав назву “трансмісійного”.
Структура трансмісійного механізму складається із каналів, по яким монетарні імпульси, генеровані центральним банком, впливають на основні макроекономічні змінні (ВВП, зайнятість, інфляцію). Монетарні імпульси проходять три стадії: 1) інструмент центрального банку (облікова ставка, операції на відкритому ринку) впливають на ринкові відсоткові ставки, валютний курс, ціни на активи та умови кредитування; 2) зміни в фінансовій кон’юнктурі ведуть до змін в номінальних видатках домогосподарств та фірм; 3) зміни в сукупному попиті впливають на темпи економічного росту, рівень безробіття. Порушення на будь-якій стадії призводить до зниження або навіть відсутності результатів грошово-кредитної політики.
На сьогодні в економічній літературі не має єдиного бачення відносно кількості та класифікації каналів впливу монетарної політики на реальний сектор економіки. Кожний центральний банк розробляє свої власні специфічні канали, враховуючи національні особливості економіки. Однак, останнім часом в багатьох країнах відбуваються структурні зміни, які суттєво впливають на операційну систему грошово-кредитної політики, що вимагає перегляду моделей механізму грошової трансмісії. Серед цих структурних характеристик можна виділити наступні:
Ступінь монетизації економіки, який є відношенням обсягу грошей до ВВП. Низький рівень монетизації економіки є індикатором недостатньої ефективності грошової трансмісії, що пояснюється існуванням тіньових фінансових ринків, які акумулюють значну частку сукупного обороту. Тобто реакція макроекономічних змінних на грошові імпульси буде заниженою. В українській економіці впродовж 2000-2005 років рівень монетизації зріс з 16 відсотків до 37,7 відсотка, що дещо підвищує ефективність дії механізму грошової трансмісії та сприяє переливанню грошових коштів, акумульованих фінансово-кредитним сектором, до реального сектору економіки для інвестиційного розвитку.
Структура внутрішнього попиту, компоненти якого (споживання, інвестиції, чистий експорт) мають різну реакцію на зміну в відсоткових ставках. При цьому різна реакція на грошові імпульси в трансмісійних механізмах може обумовлюватись різницею в структурах виробництва. В українській економіці еластичність попиту на гроші від рівня відсоткових ставок залишається низькою, що більшою мірою пов’язано із короткостроковістю банківського кредитування та високим рівнем доларизації внутрішнього ринку. При зростанні частки заборгованості за довгостроковими кредитами в загальній сумі заборгованості за наданими кредитами відбувається зменшення частки інвестиційних кредитів, що призводить до зниження впливу змін відсоткових ставок на інвестиції. З іншого боку розвиток споживчих та іпотечних кредитів (що спостерігається останнім часом) означає підвищення впливу від змін відсоткових ставок.
Вплив валютного курсу на динаміку ВВП та інфляцію. Ця структурна характеристика пов’язана із ступенем мобільності капіталу та рівнем відкритості економіки, режимом валютного курсу, частки імпортованих товарів в споживчому кошику та структурі виробництва, механізмом ціноутворення у зовнішній торгівлі. У разі високої мобільності капіталу дія каналу валютного курсу посилюється. Дуже низький рівень мобільності капіталу при доволі високому рівні відкритості економіки (обсяг експорту від ВВП у 2005 році складав 53,3 відсотка, а імпорту – 52,5 відсотка) робить українську економіку залежною від динаміки обмінного курсу. Тобто інтервенції Національно банку на валютному ринку виступають ключовим інструментом грошово-кредитної політики, що відображає структурну незбалансованість економіки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Трансмісійний механізм та ефективність грошово-кредитної політики

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок