Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Форми статистичного спостереження. Види та способи спостереження. Помилки спостереження та способи їх виправлення

Форми статистичного спостереження. Види та способи спостереження. Помилки спостереження та способи їх виправлення

Назва:
Форми статистичного спостереження. Види та способи спостереження. Помилки спостереження та способи їх виправлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Форми статистичного спостереження. Види та способи спостереження. Помилки спостереження та способи їх виправлення


Статистичне спостереження – це спланований захід по збору даних про суспільно-економічні явища, процеси, роботу суб’єктів господарської діяльності, соціально-економічний та кількісний стан населення держави тощо.
Статистичне спостереження – це перша стадія статистичного дослідження, науково-організаційний збір даних про явища і процеси суспільного життя.
Але не всі первинні дані можуть бути покладені в основу висновків і узагальнень. Тому до статистичних даних, придатних для науково-обгрунтованих узагальнень, ставиться ряд вимог:
1) вони повинні бути повними, а не уривчастими (це означає, що дані треба збирати на певний період чи за певний момент часу);
2) дані повинні бути достовірними і точними;
3) дані обов’язково повинні бути одноманітними і порівняльними.
У процесі статистичного спостереження формується необхідна статистична інформація, яка потім піддається систематизації, зведенню, обробці, аналізу і узагальненню.
У статистичний практиці застосовують дві організаційні форми спостереження:
- звітність суб’єктів, які досліджуються;
- спеціально організоване статистичне спостереження.
Звітністю називають форму спостереження, при якій статистичні дані надходять у статистичні органи від підприємств і фірм у вигляді обов’язкових звітів про їх роботу за установленими формами та у відповідні строки.
Звітність як форма спостереження має свої переваги. По-перше, вона має стабільний характер, що дає можливість співставлення даних, ведення динамічних рядів з тих чи інших показників тощо.
Звітність поділяють на спеціалізовану (що має свої особливості) і типову (що є єдиною формою і змістом для всіх підприємств); на централізовану (що проходить через систему державної статистики) і децентралізовану (яка опрацьовується, збирається відповідними міністерствами і відомствами). Звітність буває: загальнодержавна і відомча.
Спеціально організоване статистичне спостереження - це одержання статистичних даних на основі перепису, разових обліків та обстежень.
Спеціально організовані статистичні спостереження організовуються у тому випадку коли відсутня стабільна статистична звітність. До спеціальних спостережень належать: переписи (населення, худоби, багаторічних насаджень тощо), одноразові обліки, опитування, вибіркові обстеження та інші.
Таким чином, завданням статистичного спостереження є одержання достовірної вихідної інформації, яка об’єктивно висвітлює фактичний стан речей. Неправдива інформація не може бути використана для статистичних узагальнень.
План статистичного спостереження складається з двох частин: програмно-методологічної і організаційної .
Програмно-методологічна частина плану складається з мети, визначення об’єкта, одиниць спостереження даного об’єкта, елементів (одиниць) сукупності показників і програми самого спостереження.
Програма спостереження – це перелік чітко сформованих питань, на які необхідно одержати відповіді. В програму включають тільки ті питання, які відповідають завданням дослідження і на які можуть бути одержані достовірні відповіді.
Організаційна частина плану спостереження визначає місце, час і органи спостереження, графік підготовки і інструктажу кадрів, матеріально-технічну базу спостереження.
Одиниця спостереження – це первинна одиниця, від якої дістають інформацію.
Об‘єкт спостереження – це сукупність явищ, що підлягають обстеженню.
Одиниця сукупності – це первинний елемент, що є носієм ознак, які підлягають реєстрації.
Види спостережень визначаються ознаками групування. За обхватом одиниць сукупності спостереження поділяють на суцільне і несуцільне. При суцільному спостереженні обстеженню і реєстрації підлягають усі без винятку елементи сукупності. Прикладом суцільного спостереження є державна статистична звітність або перепис населення. До несуцільного обстеження відносять: вибіркове, основного масиву, анкетне i монографiчне спостереження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Форми статистичного спостереження. Види та способи спостереження. Помилки спостереження та способи їх виправлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок