Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> ТАЄМНІ ДОКУМЕНТИ ЗАПОРІЗЬКОГО ОБКОМУ КП УКРАЇНИ ПРО ПОЛІТИЧНУ БОРОТЬБУ В РЕГІОНІ НАПЕРЕДОДНІ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ 1991 Р.

ТАЄМНІ ДОКУМЕНТИ ЗАПОРІЗЬКОГО ОБКОМУ КП УКРАЇНИ ПРО ПОЛІТИЧНУ БОРОТЬБУ В РЕГІОНІ НАПЕРЕДОДНІ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ 1991 Р.

Назва:
ТАЄМНІ ДОКУМЕНТИ ЗАПОРІЗЬКОГО ОБКОМУ КП УКРАЇНИ ПРО ПОЛІТИЧНУ БОРОТЬБУ В РЕГІОНІ НАПЕРЕДОДНІ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ 1991 Р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,68 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Ф. Г. Турченко
ТАЄМНІ ДОКУМЕНТИ ЗАПОРІЗЬКОГО ОБКОМУ КП УКРАЇНИ ПРО ПОЛІТИЧНУ БОРОТЬБУ В РЕГІОНІ НАПЕРЕДОДНІ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ 1991 Р.
Україна переживає період глибоких суспільних трансформацій, початок яким поклала горбачовська "перебудова", розпад Радянського Союзу і проголошення незалежності. Ці події вже відійшли у минуле, хоча переважна більшість їх учасників і свідків ще живі. Разом з тим, виросло нове покоління, яке про обставини краху Радянського Союзу і проголошення незалежності України знає лише з підручників.
У вітчизняній публіцистиці і політології про цей короткий період минулого України писалося багато, хоча, як правило, відверто упереджено. Тепер ці роки належать історії. Але історики все ще мовчать, чекаючи, коли природний плин часу створить необхідну часову дистанцію, а з нею й умови для більш об'єктивного, неупередженого аналізу подій. В результаті, роки, відзначені прагненням суспільства "дійти до правди", ліквідувати "білі плями" історії, скоро можуть перетворитися у свого роду "білу пляму".
У кожному регіоні України ці історичні процеси, які відбувалися напередодні незалежності, свою неповторну специфіку. Одним із унікальних історико-географічних регіонів України є Запорізька область.
У свідомості населення Запорізького регіону, особливо старшого покоління, переддень незалежності і обставини її проголошення до сьогоднішнього дня викликають різні, часто протилежні оцінки. Значна частина населення перебуває в полоні ідеологічних міфів, які культивують політичні сили певної орієнтації. Науковці-історики і краєзнавці на підставі джерел цей період в історії Запоріжжя ще не вивчали, а оцінки місцевих політиків, журналістів і політологів відверто заполітизовані і суб' єктивні.
У цій ситуації буде доцільним звернутися до документів того доленосного часу, зокрема, писемних джерел, які для розуміння подій дають значно більше, ніж публіцистичні чи політологічні розвідки заангажованих авторів.
Здавалося б, на брак писемних джерел сучасні дослідники не повинні скаржитися. Події відбувалися відносно недавно, з їх приводу державними органами різних рівнів і сфер компетенції, а також недержавними структурами і різноманітними самодіяльними об'єднаннями було складено, опубліковано і поширено серед різних категорій громадян величезну кількість різноманітних документів. Про ці події писалося також у офіційній і неофіційній (самвидавській) пресі, у відозвах, резолюціях, листівках тощо. Можна було сподіватися, що значна частина цих документів вже давно "осіла" в архівах і бібліотеках і чекає дослідників. Але в дійсності, це не так. Зокрема, переступивши поріг Державного архіву Запорізької області (ДАЗО), дослідник може сподіватися лише на інформаційний потенціал документів Запорізького обкому КП України, які опинилися в ДАЗО після заборони діяльності Компартії України і націоналізації її майна, у тому числі і фондів обласних партійних архівів.
Парторгани області, виходячи з політичної лінії київських і московських зверхників, ретельно аналізували суспільно-політичну ситуацію в області і прагнули впливати на неї. Це і знайшло своє відображення в партійних документах, які відклалися в архівних фондах - постановах бюро обкому, довідках, пропозиціях та інструктивних листах ідеологічного відділу обкому, інформаціях обкому в ЦК КП України, інформаціях парткомів в обком, тощо.
Як відомо, КПРС до 1991 р. була єдиною політичною силою, яка монопольно управляла суспільством. Наведені документи свідчать, що, керуючись вказівками з Москви і Києва, та й із власної ініціативи, обком до останніх днів функціонування КП України робив усе від нього залежне для недопущення принципових змін у житті запоріжців, які вони чекали від "перебудови".
Ці документи є типовими зразками тодішнього канцелярського компартійного "новоязу", переповнені специфічною апаратною термінологією, політичними штампами і ярликами. Дослідник виявить в них прізвища і посилання на факти, причому досить конфіденційні, але майже ніде не знайде, від кого і яким чином отримана відповідна інформація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ТАЄМНІ ДОКУМЕНТИ ЗАПОРІЗЬКОГО ОБКОМУ КП УКРАЇНИ ПРО ПОЛІТИЧНУ БОРОТЬБУ В РЕГІОНІ НАПЕРЕДОДНІ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ 1991 Р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок