Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Утримання скалярії звичайної (pterophyllum scalare) у шкільному куточку живої природи

Утримання скалярії звичайної (pterophyllum scalare) у шкільному куточку живої природи

Назва:
Утримання скалярії звичайної (pterophyllum scalare) у шкільному куточку живої природи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,29 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Утримання скалярії звичайної (pterophyllum scalare) у шкільному куточку живої природи


Акваріум - це модель підводного світу, власноруч створена людиною і перенесена в кімнату. Він таїть чимало загадок, спостереження за ним надзвичайно захоплююче, а також, що дуже важливо, пізнавальне.
Екологічно грамотне поводження з акваріумом максимально наблизить умови перебування його мешканців до природних, а незнання законів життя підводного світу приведе до порушення біологічної рівноваги і загибелі рибок. Кожний акваріум являє собою унікальну екосистему, подібно до того, як кожна водойма в природі по-своєму неповторна.
Акваріумістика виникла завдяки зусиллям вчених і мандрівників-натуралістів та швидко стала улюбленим захопленням у часи дозвілля для мільйонів людей, а також є засобом для формування правильного всебічного розуміння законів природи та бережливого відношення до неї ще зі шкільної лави. Акваріум набув популярності у людей різного віку і занять, увійшов у культуру суспільних організацій, став невід’ємною складовою живих кутків на багатьох підприємствах, установах, лікувальних та учбових закладах і особливо в школах.
Під час спостереження за акваріумом та його мешканцями в учнів формуються такі якості, як реалістичне розуміння явищ природи, зацікавленість, наполегливість в досягненні результату, вміння логічно мислити, естетично відноситися до всього живого. Любов до природи, навички дбайливого відношення до неї, турбота про живих істот формує не тільки інтерес до природи, але і сприяє розвитку в учнів кращих рис характеру, таких як патріотизм, працелюбність, повагу до праці інших людей.
У шкільному акваріумі повинні бути найбільш характерні представники рослинного (водорості, вищі рослини) і тваринного світу (риби, земноводні) відповідно до навчальних програм з предметів природничого циклу. На наш погляд, одним з найбільш цікавих об’єктів утримання в шкільному акваріумі є представники родини Цихліди (Cichlidae), зокрема скалярія (Pterophyllum scalare).
Родина Цихліди належить до ряду Окунеподібні (Perciformes). У природних умовах ці надзвичайно красиві рибки мешкають в тропічних зонах Азії, Африки і Америки. Багато видів живуть у Великих африканських озерах - Вікторії, Малаві і Танганьїці. Їх місце існування - стоячі і поволі проточні водоймища, добре насичені киснем. Розміри рибок родини коливаються від 2 см до 1 м. Тіло стиснуте з боків, високе. Відмінністю цихлідових від інших риб є дві бічні лінії. Спинний плавник досить великих розмірів. Самці більші і яскравіше забарвлені (Пыльцына Е., 2007). Загалом більшість цихлідових дуже красиві, і це робить їх бажаними мешканцями кожного акваріума.
Головне, що повинен знати про цихлідових акваріуміст - як правило, це дуже агресивні рибки, тому для уникнення нещасних випадків їх потрібно утримувати в окремому видовому акваріумі. Посудина повинна бути просторою, обладнаною укриттями і рослинами. Бажано висаджувати стійкі рослини з добре розвиненою кореневою системою. Необхідна аерація і фільтрація.
Скалярія звичайна (Pterophyllum scalare) є одним із представників родини Цихліди (Cichlidae). В природних умовах ці рибки населяють спокійні бухти і затоки водоймищ центральної частини Південної Америки. Розміри скалярій в природних умовах досягають 15 см в довжину і 25 см у висоту. В штучних умовах їх розміри сильно залежать від об'єму акваріума: чим він менший, тим дрібніша рибка.
Тіло має дископодібну форму, більше у висоту, ніж в довжину. Завдяки сильно видовженим спинному і анальному плавцям набуває форми, що нагадує півмісяць. У дорослого самця сильно розвинений лоб. Основне забарвлення тіла сильно варіюється, може мати різні відтінки від зеленувато-сірого до оливкового із сріблястим відблиском.
В акваріумі це спокійні і малорухливі риби, яких можна утримувати разом з іншими крупними і мирними рибами.
Важливо, щоб акваріум був достатньо високий (не менше 50 см). Слід висаджувати крупнолисткові рослини так, щоб місцями вони утворили чагарники з метою укриття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Утримання скалярії звичайної (pterophyllum scalare) у шкільному куточку живої природи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок