Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Підготовка кадрів для промислового сектору економіки України

Підготовка кадрів для промислового сектору економіки України

Назва:
Підготовка кадрів для промислового сектору економіки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,04 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Підготовка кадрів для промислового сектору економіки України


Починаючи з 90-х років минулого століття не приділялось достатньо уваги у підготовці кадрів, починаючи із загальноосвітньої школи, профтехучилищ, вищих навчальних закладів. В сучасних умовах ринкової економіки значно зростають вимоги до освітньо-професійної підготовки кадрів у всіх сферах господарювання, особливо в даний час, коли приватизаційні процеси поступово зростають і питома вага виробництва продукції приватним сектором постійно збільшується.
У відповідності з галузевим стандартом вищої освіти «Освітньо-професійна програма підготовки бакалавра, спеціаліста і магістра напряму 0501 - «Економіка і підприємництво», затвердженим наказом Міністерством освіти і науки України від 06.06.02 №330 дисципліна «Безпека життєдіяльності» була включена до циклу гуманітарної підготовки, а дисципліни «Охорона праці» та «Цивільна оборона» - природно-наукової та загальноекономічної підготовки.
Але згідно наказу МОН №444 від 02.06.06 відбулась інтеграція на модульному принципі цих дисциплін під єдиною назвою «Безпека життєдіяльності»: модуль1. Охорона праці; модуль 2. Безпека життєдіяльності; модуль 3. Цивільна оборона. Викладання цієї дисципліни передбачено у першому семестрі І курсу навчання. При цьому не врахована особлива роль економістів у вирішенні завдань соціально-економічної політики як держави, так і кожного підприємства і організації. Вони оптимізують організаційно-технічні рішення по підвищенню рівня безпеки праці, з метою підвищення показників діяльності підприємства, в першу чергу, покращення якості.
Впровадження системи управління якістю необхідно вважати одним із стра-тегічним напрямків роботи підприємства. На розроблення і впровадження цієї сис-теми впливають: рівень підготовки персоналу, кон-кретні цілі, продукція, сировина і продукція яку постачають і виробляють, технологічні процеси, а та-кож розмір та структура організації.  Для поліпшення процесу управління якістю у нас в країні впроваджено стандарт ДСТУ ISO 9004-2001, який є тотожним перекладом міжнародного стандарту ISO 9004-2000. Вимоги до систем управління якістю, установлені в цьому держав-ному стандарті, визначають вимоги до персоналу, який повинен бути компетентним, тобто мати належні освіту, професійну підготовку, кваліфікацію та досвід.
Керівництво підприємства повинне визначити також інфраструктуру, необхідну для випуску продукції, враховуючи потреби та очікування зацікавлених сторін. Інфраструктура охоплює такі ресурси, як устаткування, робочі місця, інструменти та обладнання, допоміжні служби, інформаційні та комунікаційні технології, а також екологічні аспекти і охорону навколишнього середовища, відходи та утилізація.
З метою підвищення показників діяльності підприємства керівництво повинне забезпечувати, щоб виробниче середовище мало позитивний вплив на мотивацію, задоволеність та показники діяльності працівників. Створення належного виробничого середовища, тобто поєднання людських та матеріальних чинників, передбачає врахування багатьох факторів: методів творчої праці та можливості ширшого залучення працівників для реалізації їхнього потенціалу на підприємстві; вимог нормативних актів та інструкцій з охорони праці, включаючи користування засобами захисту; ергономіки; соціальних взаємовідносин; використання сучасного устаткування; дотримання вимог гігієнічної класифікації праці: параметрів мікроклімату, повітря робочої зони виробничого освітлення тощо.
Підготовка кадрів для підприємств, як і раніше здійснюється, в основному, в професійно-технічних та вищих навчальних закладах. За умов загальнодержавної власності були практично відсутні конкурентні умови підготовки кадрів, але забезпечувався належний рівень практичної підготовки на державних підприємствах: учбова, технологічна, переддипломна практики, філіали кафедр на підприємствах тощо.
В сучасних умовах низький рівень фінансування професійної освіти не дозволяє залучити висококваліфікованих викладачів і створити належну навчальну базу, тому для набуття практичних навичок, які відповідають сучасним технологіям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Підготовка кадрів для промислового сектору економіки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок