Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Теоретико-методологічні засади соціальних гарантій 

Теоретико-методологічні засади соціальних гарантій 

Назва:
Теоретико-методологічні засади соціальних гарантій 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,84 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Теоретико-методологічні засади соціальних гарантій 


Процес переходу до ринку в Україні призвів до різкого зниження рівня життя населення, зменшення його платоспроможності, розшарування за рівнем доходів, спричинив зростання безробіття, виникнення бідності і збільшення витрат на соціальні потреби. Криза в економіці, що значно поглибила дефіцит державних фінансів призвела до часткової деградації радянської системи соціальної підтримки громадян і зумовила необхідність її реформування.
Внаслідок погіршення соціально-економічних показників, зростання соціальної напруги одним із пріоритетів майбутнього в діяльності виконавчої влади визнано приведення активної соціальної політики, спрямованої на забезпечення соціальних прав та державних соціальних гарантій достатнього життєвого рівня для кожного члена суспільства.
Проблеми розробки теоретичного базису функціонування соціальних гарантій посідають чільне місце в наукових працях О. Василика, В. Геєця, О. Кириленко, Е. Лібанової, В. Кравченко. Проте в умовах реалізації соціальних реформ, динамічної зміни економічної ситуації в державі питання удосконалення теоретико-методологічного підґрунтя функціонування системи соціальних гарантій в Україні потребують постійної уваги та дослідження.
Соціальні гарантії (фр. garantie, лат. garantir – забезпечити, охороняти) – матеріальні та юридичні засоби, що забезпечують реалізацію конституційних соціально-економічних і соціально-політичних прав членів суспільства. Вони покликані компенсувати в тій чи іншій мірі несприятливі особливості життєвого становища окремих категорій працівників та членів їх сімей. Однією з основних форм реалізації соціальних гарантій в період економічних трансформацій є соціальний захист найбільш вразливих прошарків і груп населення.
У наукових колах сформувалося відносно чітке уявлення щодо сутності та призначення соціальних гарантій. Зокрема, більшість вітчизняних вчених трактує їх як метод забезпечення з боку держави задоволення різноманітних потреб громадян на рівні соціально визнаних норм. Як стверджує Василик О.Д., на відміну від категорії «соціальний захист», яка є більше політичним, ніж економічним поняттям, соціальні гарантії – це законодавчо закріплені права на такий рівень життя, який враховує забезпечення людей їжею, житлом, медичним обслуговуванням, необхідними для підтримання здоров’я, власного добробуту та добробуту сім’ї; право на соціальне забезпечення в разі втрати засобів до існування з незалежних від людини обставин. Соціально-економічні гарантії громадянам – це об’єктивна необхідність для будь-якої держави, зміст і доцільність її існування, що виступає мірилом рівня цивілізованості [2, с.286].
О.Є. Мачульська тлумачить поняття «соціальні гарантії» з правової точки зору, розглядаючи їх в контексті реалізації соціального захисту населення. Вона стверджує, що соціальний захист можна розглядати як сукупність економічних і правових гарантій, котрі забезпечують додержання найважливіших соціальних прав громадян й досягнення соціально прийнятного рівня життя. Науковець зазначає, що соціальний захист включає, зокрема, гарантії щодо охорони праці, здоров’я, оточуючого природного середовища, мінімальної оплати праці ті інші заходи, які є необхідними для нормальної життєдіяльності людини і функціонування держави [3, с.36].
Розглядаючи соціальні гарантії як економічну категорію, їх можна трактувати як систему взаємовідносин населення і держави з приводу гарантування державою певного рівня задоволення соціальних потреб та згоди населення на участь у фінансуванні необхідного для цього обсягу соціальних благ, а також самостійне забезпечення решти своїх соціальних потреб.
Правове підґрунтя для формування та застосування соціальних гарантій закладає Закон України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 року. Цей закон покликаний забезпечити реалізацію закріплених Конституцією України найважливіших державних соціальних гарантій населенню на рівні, не нижчому за мінімальний та передбачає механізм фінансового забезпечення їх надання, розмежування повноважень органів державної влади і органів місцевого самоврядування щодо вирішення цих питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Теоретико-методологічні засади соціальних гарантій 

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок