Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Мова кольору

Мова кольору

Назва:
Мова кольору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,63 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
«Мова кольору»


"Мова" кольорів інтернаціональна. Психологи і психіатри на підставі переваги або любові людей до певного кольору визначають характер людини, його схильності, склад його розуму, психіки і навіть стан здоров'я. Є кольори, яких ми інстинктивно уникаємо, вони нас дратують, викликають відчуття дискомфорту і занепокоєння. Інші кольори нас радують, заспокоюють. Ми віддаємо перевагу їм в одязі, прикрасах, в оформленні інтер'єру. Це " кольоролюбство" формується на основі асоціацій, що склалися, і залежить від національних традицій і зв'язків, темпераменту. Існує думка, що переваги в кольорі є біологічно природженими особливостями і мають тісний зв'язок з планетарними впливами в процесі формування індивіда.
Навіть на тваринах колір надає таку ж дію. Про те що і ми, люди, специфічно реагуємо на кольори, було відомо давно. Фізіологічний механізм цього в даний час з'ясований тільки частково.
З впевненістю можна говорити про те, що дія кольору на людину пов'язана з впливом коливання хвиль певної довжини на наші органи і психологічні центри. Ми розрізняємо колір залежно від довжини його хвилі. Наприклад, червоний - 760-620 нанометрів. У момент народження людини певні хвилі були переважаючими. Ось і маємо "природжене кольоролюбство”. Придбане - складніший конгломерат сім'ї, місця народження і т.д. Все це теж має певні хвильові характеристики. Прилади вже довели реальність подібної здогадки.
Амбіції сучасної людини не дозволяють йому признатися, що, можливо, стародавні мали не менш розвинені цивілізації і рівень знань. Але одне безперечне - вони мали тісний зв'язок з природою, знаходилися в єдності з нею і з її невичерпного джерела черпали життєву силу і енергію для плідної праці, відновлення душевного спокою, рівноваги. А якщо було необхідно, то і лікувалися з її допомогою.
Згідно старокитайської філософії в синьо-зелений колір забарвлена печінка, в червоний - серце, в чорний - нирки, в білий - легені, в жовтий - селезінка і підшлункова залоза. У відповідні кольори забарвлені і субстанції, що виробляються цими органами: у яскраво-червоний - кров, в жовто-зелений - жовч... І якщо порушується життєвий баланс, змінюється колір, виникає хвороба на фізичному плані грубої матерії (у екстрасенсів це називається "зміна кольору аури") .Кожний орган, окрім складної системи різноманітних чинників, сприяючих його нормальній роботі, потребує певного кольору і забарвлений в певний колір.
Колірна дія не обмежується тільки органами зору - оком, воно впливає і на інші органи чуття - смак, зір, нюх, слух і дотик.
То як ми сприймаємо кольори, залежить як від самих кольорів, так і від особливостей нашого сприйняття. Кожна людина реагує на певні кольори по-різному. Кожен колір впливає на різних людей по-різному, залежно від темпераменту і стану здоров'я.
На підставі даних, одержаних ученими і дослідниками миру, можна скласти вельми повчальну і практично корисну (навіть необхідну) картину відповідності улюбленого кольору певному типу характеру. Знаючи це Вам легше орієнтуватиметься "з ким Ви маєте справу".
Рідко людина любить тільки один колір. Як правило, їх декілька. З'ясуйте найулюбленіший - це буде основна характеристика. А наступний колір дасть Вам індивідуальну картину додаткових рис. Особлива увага слідує приділити "нестерпним" кольорам. Розшифровка їх покаже Вам які якості і властивості характеру дана людина сприймає як неприємні або неприйнятні.БІЛИЙ

У любителів цього кольору високо розвинена уява, віра, релігійність. Віддають перевагу спокою і миру. Їх характеризує полярність - віддалення і наближення, співчуття і відчуженість. Особи, що вважають за краще білий, мрійливі, що штовхає їх до того, щоб піднестися або увись, в небеса, або вниз, наприклад до наркотиків. Вони, як правило, володіють парапсихологічними здібностями. У їх інтересах не культивувати і абсолютно зжити в собі таке відчуття, як заздрість, і інші низовинні відчуття душі. Хто в таблиці ахроматичних кольорів вибирає білий, той потребує "визволення від неприємних обставин".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мова кольору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок