Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Стан, проблеми та подальший розвиток бурякоцукрового підкомплексу України 

Стан, проблеми та подальший розвиток бурякоцукрового підкомплексу України 

Назва:
Стан, проблеми та подальший розвиток бурякоцукрового підкомплексу України 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,91 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Стан, проблеми та подальший розвиток бурякоцукрового підкомплексу України 


За виробничим потенціалом Україна відноситься до найбільших світових виробників бурякового цукру. Ця галузь бере початок свого розвитку з двадцятих років ХІХ століття. З того часу цукрове виробництво набуло пріоритетного значення серед харчових галузей країни. Головним завданням якої є забезпечення потреби держави цукром виключно за рахунок власного виробництва: нарощування його обсягів, збільшення експорту та повної відмови від ввезення тростинного цукрусерцю для внутрішніх проблем. Відсутність державної політики щодо ринкових перетворень і реформування галузі призвела до значного зменшення обсягів виробництва в цілому по галузі. Природнокліматичні та ґрунтові умови сприяють вирощуванню високих врожаїв цукрових буряків, що разом із географічними, транспортними та соціальними факторами зумовлює оптимальне розміщення і розвиток підприємств цукрової промисловості.
В наукових працях П.П.Борщевського, В.С.Бондара, О.С.Зайця, Є.В.Іманса, Ю.С.Коваленка, М.Ю.Коденської, В.І.Пиркіна, О.м.Шпичака висвітлені основи розвитку галузі економіки в ринкових умовах, які запропонували теоретикометодологічні принципи переходу від централізованої планової економіки до ринкової, організації виробництва і реалізації продукції як цукрових буряків, так і цукру. Проте ряд актуальних питань, як організаційноправових, так і структурноорганізаційних, нині залишаються ще не вирішеними.
Основна мета дослідження є проаналізувати стан, вивчити проблеми бурякоцукрового виробництва, рекомендувати шляхи прискорення виходу з даної ситуації.
Сьогодні цукрова промисловість України перебуває у кризовому стані. У період 19992004 років значно знизилася врожайність і волові збори буряків, отже і виробництво цукру. За останні шість років виробництво цукру із буряків склало в середньому 1582 тис. т., що задовольняло внутрішню потребу держави лише на 87%. Основними причинами такої ситуації у бурякоцукровому виробництві є розвал оптового ринку цукросировини, давальницькі відносини бурякосійних господарств з цукровими заводами, висока плата за переробку продукції. Невизначеність попиту на сировину через відсутність держзамовлення вносить нестабільність у формування ринку цукрових буряків й цукру, обмежуючи як попит, так і пропозицію. Не менш важливою проблемою є реконструкція та технічне переоснащення цукрових заводів, оскільки вони працюють на морально та фізично спрацьованому обладнанні. Підсумовуючи вищесказане необхідно відмітити, що основними причинами спаду виробництва є:
загальна економічна криза;
відсутність державного впливу на економічні процеси в цукробуряковому виробництві та контролю за випуском і реалізацією продукції підгалузі;
значне погіршення матеріальнотехнічного забезпечення бурякосійних господарств і цукрових заводів, старіння основних виробничих фондів;
бартеризація економічних взаємовідносин між виробниками сировини і заводами;
відсутність кредитування галузі та державної підтримки її підприємств;
значне здорожчання енергетичних і матеріальних ресурсів, а також техніки для вирощування, збирання, транспортування і переробки цукрової сировини.
Як наслідок, у господарствах значно підвищилася собівартість вирощування й переробки буряків, а виробництво цукру стало збитковим на багатьох заводах. Цю ситуацію не можна подолати без рішучих державних заходів правового, економічного і організаційно-технологічного характеру.
Державні заходи поділяються на дві основні групи. До першої належать заходи внутрішньодержавної господарської політики у виробництві та реалізації цукру. Вони пов’язані з проблемою землекористування, організацією управління цукровою промисловістю, забезпеченням виробництва трудовими ресурсами та матеріально-технічними ресурсами. До другої групи належать заходи зовнішньогосподарської політики держави, тобто проблеми регулювання ввезення і вивезення цукру, технічних засобів, хімічних матеріалів, насіння, тарифів перевезення, митні платежі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Стан, проблеми та подальший розвиток бурякоцукрового підкомплексу України 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок