Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Сучасні проблеми формування інтелектуального потенціалу в Україні

Сучасні проблеми формування інтелектуального потенціалу в Україні

Назва:
Сучасні проблеми формування інтелектуального потенціалу в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,40 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Сучасні проблеми формування інтелектуального потенціалу в Україні


Сьогодні сприяння розвитку та ефективному використанню інтелектуального продукту є найважливішим напрямком державної політики у сфері інтелектуальної власності, Як відомо, в Україні зростає кількість патентів на винаходи. Але процес від моменту створення до впровадження у виробництво не скорочується. Винахідники і новатори здебільшого залишаються сам на сам з результатами своєї творчості. Проблема інноваційного розвитку України обговорюється на найвищих державних рівнях не один рік, видаються важливі укази і постанови, але, напевне, вже необхідно активізувати дії з боку громадськості. Так нарешті, наше суспільство посту-пово починає розуміти, що саме інтелект і знання сьогодні є справжнім капіталом на-ції.
Інтелект - сукупність накопичених людиною знань, досвіду та її розумових здібностей, тоді під інтелектуальним потенціалом слід розуміти - сукупність накопичених знань і досвіду, які можуть бути перетворені в капітал.
В Україні під нематеріальними активами розуміють «немонетарні акти-ви, що не мають матеріальної форми, які можуть бути ідентифіковані і вико-ристовуються підприємством більше одного року у виробництві, торгівлі, в адміністративних цілях і в цілях передачі в оренду третім особам». У той же час, нематеріальні активи відбиваються в балансі лише тоді, коли їх вартість може бути «достовірно встановлена». А встановити достовірно цю вартість дуже важко, бо інтелектуальні активи не зношуються і не вичерпуються; вони можуть старіти, а можуть і нескінченно вдосконалюватись.
За даними Державного департаменту інтелектуальної власності МОН України[3], з 1999р. різко зростає кількість заявок, що подаються іноземними заявниками на винаходи, корисні моделі та промислові зразки. У п.п.2005р. частка заявок від іноземними заявників у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року збільшилася на 10% (з 26% до 36%), що має стати серйозним сигналом для українського уряду. Тому що це не дає змогу вийти на ринок вітчизняним товарам, які не гірше за світові аналоги та набагато дешевші, але вже запатентовані західними конкурентами. Так, відповідно до постанови КМУ від 23.12.2004 року № 1716, у зв'язку з курсом України на вступ до СОТ, уряд намагається стримати інтелектуальну експансію розвинених країн шляхом диференціювання вартості патентів. Все це свідчить про стрімке зростання ролі інтелектуального капіталу в сучасній економіці.
Україна приєдналася до Паризької конвенції - міжнародної угоди про взаємний захист прав інтелектуальної власності. І якщо виникне спір з приводу авторства виноходу, то будуть мати вирішальне значення дата подання заявки і формула винаходу. В той же час, Україна не є членом Єв-ропейської патентної конвенції, до якої приєдналися практично всі розвинені країни світу. А це означає, що при експертизі новизни національних патентів не досліджуються бази даних найкрупніших держав. Таким чи-ном, можлива ситуація, коли на судовому процесі де-небудь у країні ЄС випливе, що винахід, який захищений українським національним патен-том, було придумано ким-небудь в Європі ще раніше.
Дотепер залишається неврегульованим питання «інтелектуальної спадщини» колишнього СРСР. Після розпаду Радянського Союзу в Росії залишилося близько 500 тис. чинних охоронних до-кументів (авторських свідоцтв) на винаходи з грифом «Для службового користування», близь-ко 500 тис. секретних авторських свідоцтв колишнього СРСР і охоронних документів та інші результати інтелектуальної діяльності. За експертними оцінками, приблизно чверть із них (250 тис.) належить українським винахідникам. Зазначені технічні рішення ніколи не публіку-вались, і охоронні документи СРСР і них повинні бути перетворені на патенти України. Про-те в Україні до цього часу немає переліку таких винаходів, а також їх описів.
Незадовільним залишається стан виконання вимог законів у сфері права інтелектуальної власності. Аналіз свідчить, що дотримання положень законів України у сфері інтелектуальної влас-ності залишається на недостатньому рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сучасні проблеми формування інтелектуального потенціалу в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок