Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Книжкова палата України

Книжкова палата України

Назва:
Книжкова палата України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Книжкова палата України – це наукова неприбуткова установа у сфері видавничої справи та інформаційної діяльності, заснована на загальн
одержавній власності і підпорядкована Державному комітету телебачення і радіомовлення України, яка керується у своїй дія


Книжкова палата України – це наукова неприбуткова установа у сфері видавничої справи та інформаційної діяльності, заснована на загальнодержавній власності і підпорядкована Державному комітету телебачення і радіомовлення України, яка керується у своїй діяльності законодавчими та нормативними актами України, наказами Державного комітету телебачення і радіомовлення України та Статутом.
Книжкова палата України є Національним агентством України Міжнародної стандартної нумерації книг (ISBN) та Міжнародної стандартної нумерації нотних видань (ISMN).
Книжкова палата України створена з метою забезпечення інтересів держави у нарощенні інтелектуального та інформаційного потенціалу, сприяння розвитку національної культури, науки, освіти, книговидавничої та бібліографічної справи; повного статистичного обліку, комплектування й зберігання всієї друкованої продукції – документальної пам’яті України; проведення наукознавчих, книгознавчих та бібліографічних досліджень; створення автоматизованої інформаційно-бібліографічної мережі України, баз даних бібліографічної й реферативної інформації; видання бібліографічних покажчиків, реферативних журналів й науково-аналітичних оглядів.
Наукова діяльність—
бібліографічна реєстрація видань України, систематизація, індексація документів, створення інформаційного ресурсу поточної та ретроспективної бібліографії;—
статистичний облік видань України, формування відомостей, що характеризують динаміку та тенденції у видавничій справі;
Ї комплектування й зберігання недоторканого фонду Державного архіву друку, що нараховує понад 13 млн. одиниць зберігання, починаючи з 1917 року;—   
розроблення та обґрунтування короткострокових і довгострокових прогнозів розвитку видавничої та бібліографічної справи; розроблення організаційних і методичних принципів державної бібліографії; —   
актуалізація і оптимізація Універсальної десяткової класифікації українською мовою й адаптування до інформаційних потреб України;—   
створення стандартів у галузі видавничої й бібліотечної справи; —   
вивчення книжкового ринку, його регіональних особливостей, впровадження міжнародної стандартної нумерації видань;—
створення і введення довідково-пошукового апарату, ведення системи каталогів, —
формування баз даних довідкової інформації, впровадження нових інформаційних технологій.  
Історія
24 січня 1919 року головою Ради Народних Міністрів УНР В.Винниченком за поданням Міністра Народної Осві-ти проф. І.Огієнка ухвалено Закон про утворення Головної Книжної Палати в м. Києві.
1920 року в Харкові при Всеукраїнському державному видавництві засновано Бібліографічний відділ.
3 серпня 1921 року НКО УСРР затвердив тимчасове положення про Центральний бібліографічний відділ Всеукраїнського державного видавництва.
27 червня 1922 року постановою Ради Народних Комісарів УСРР організовано Українську книжкову палату в Харкові при Державному видавництві УСРР.
1 серпня 1934 року постановою ВУЦВК і Ради Народних Комісарів УСРР Українська книжкова палата отримує права і назву Державного бібліографічного інституту.
27 червня 1938 року постановою ВУЦВК УРСР Державний бібліографічний інститут перейменовано в Книжкову палату УРСР.
23 червня 1972 року за заслуги в розвитку науки й культури Книжкову палату УРСР нагороджено Почесною Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР.
23 січня 1974 року постановою Ради Міністрів УРСР Книжковій палаті України присвоєно ім’я Івана Федорова.
25 серпня 1989 року в зв’язку з закінченням будівництва комплексу Книжкової палати УРСР у м. Києві наказом Державного комітету УРСР у справах видавництв, по-ліграфії і книжкової торгівлі на базі видавництва "Реклама", Книжкової палати УРСР та її друкарського цеху створено Республіканське бібліографічно-видавниче об’єднання "Книжкова палата УРСР  ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Книжкова палата України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок