Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Виробництво.

Виробництво.

Назва:
Виробництво.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,32 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Виробництво.


Чому нові індустріальні країни орієнтуються на наукомісткі виробництва?
Темпи економічного розвитку більшості НІК значно перевищують аналогічні показники не тільки держав, що розвиваються , але і багатьох розвинутих капіталістичних країн. По виробництву окремих видів промислової продукції, у тому числі наукомістких, НІК вийшли на ведучі позиції в капіталістичній економіці. Власне, ця обставина багато в чому обумовила їх надзвичайно прискорений ріст.
Розглядаючи роль і значення наукомістких виробництв у сучасній економіці НІК, по-перше треба сказати, що наукомісткі виробництва мають перспективи, щодо подальшого розвитку та користуються сучасним попитом.
Головною причиною високої конкурентноздатності товарів на світовому ринку наукомісткої продукції є - сприйнятливість до інновацій, гнучке реагування на ринкову ситуацію, незважаючи на те, що наукові розробки найчастіше перевершують закордонні аналоги, за досить низькою ціною. Саме тому НІК розміщують наукомісткі виробництва на своїй території.
Основною метою стратегічного планування наукомістких галузей на сучасному етапі розвитку економіки НІК є не тільки техніко-економічна оцінка перспективних проектів, але і галузеві критерії і параметри економічної безпеки, можливість додаткових джерел фінансового забезпечення інвестиційного процесу, способи конкурентної боротьби і міцні позиції на різних сегментах внутрішнього і зовнішнього ринків наукомісткої продукції.
2. Які цілі переслідували розвинені країни, розміщуючи в них наукомісткі виробництва?
Головними умовами ефективного і динамічного розвитку підприємства в ринкових взаєминах, що формуються, є:
1. Підвищення якості кінцевої продукції шляхом розвитку внутрішнього потенціалу підприємства і постійного технічного переозброєння устаткуванням світового класу.
2. Зниження собівартості шляхом застосування високоефективних технологічних рішень при виробництві традиційних видів продукції і скорочення матеріальних витрат при освоєнні нових високоліквідних виробів.
Саме тому розвинені країни розміщують в НІК наукомісткі виробництво, вони прагнуть досягти зниження собівартості продукції за рахунок дешевої робочої сили, за зменшення витрат на відрахування в екологічні фонди та для очищення навколишнього середовища, тому що дані виробництва мають погані екологічні наслідки.
3. Спрогнозувати подальший розвиток цих країн, обґрунтувати
У силу безлічі факторів НІК виявилися в сфері особливих економічних і політичних інтересів капіталістичних країн, що направляли в ці країни майже половину усіх фінансових ресурсів, призначених державам, що розвиваються.
Процес диференціації економічно слаборозвинених держав привів до виділення особливої групи країн і територій, що одержали назва нові індустріальні країни - НІК. Це Південна Корея, Тайвань, Гонконг, Сінгапур, Малайзия, Таїланд, Бразилія, Мексика, Аргентина. У відношенні деяких НІК замість слова "країни" часто застосовується термін "територія". Так, Тайвань - частина Китаю, у свій час незаконно відірвана від нього гомінданівським режимом. Гонконг зберігає статус британської колонії, яку планувалося передати під юрисдикцію КНР. Південна Корея з'явилася в результаті поділу єдиної держави на дві частини. Поява НІС відбиває інтенсивне зростання світової капіталістичної системи за рахунок підключення до неї нових адекватних підсистем.
Сильна диференціація спостерігається в самій групі НІК. Латиноамериканські НІК мають більш могутній економічний потенціал у порівнянні з НІК Азії. ВВП тільки однієї Бразилії на світовому ринку досить скромні в порівнянні з НІК Азії.
Південну Корею вже зараз цілком можна віднести в розряд індустріально розвитих капіталістичних країн, причому по основних макроекономічних показниках вона буде першою з числа РК, що поповнить групу ведучих капіталістичних держав.
4. Створення галузей легкої промисловості, які забезпечать внутрішній ринок в умовах недостатності іноземної валюти
Швидкий ріст економіки обумовив збільшення абсолютних розмірів ВВП, у тому числі і на душу населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Виробництво.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок