Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Проектування і впровадження інформаційних систем

Проектування і впровадження інформаційних систем

Назва:
Проектування і впровадження інформаційних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,32 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Проектування і впровадження інформаційних систем
Теоретично будь-яку інформаційну систему можна як побудувати, так i розвивати багатьма способами, іноді навігь досить різними, при виборі яких потрібно враховувати багато факторів. У цих умовах від фахівців, крім кваліфікації, обов'язково вимагається ще й відповідальне й неупереджене ставлення до можливих варіантів системи.
До питань побудови ІС самостійно бізнес звертається тоді, коли всіма іншими засобими вже не може впоратися з керуванням матеріальними, фінансовими й іншими потоками у своїх організацiях починає програвати в конкурентній боротьбі. Фірми ніхто не примушує це робити, усе залежить тільки від бажання керівництва створити ефективно працюючу організацію.
При цьому рівень керованих інформаційних систем (KIC) визначається не тільки функціями, пов'язаними з оперативним обміном i можливостями аналізу стану бізнесу, але й оригінальними наукомісткими алгоритмами, на oснові яких система може вирішувати дійсно складні, не підвладні людині завдання. Технології, засновані на відкритих платформах, дають у KIC незаперечні переваги. Kpiм того, технологи мають бути підібрані таким чином, щоб зміна програмно-апаратних платформ не руйнувала найголовнішого в інформаційній системі — накопичених даних.
Автоматизація керування в нашій країні традиційно пов'язувалася з технологічними процесами обробки інформації, тому дотепер керівники інформаційних підрозділів усе ще домагаються заміни устаткування i програм, найчастіше при цьому не розуміючи, як це позначиться на бiзнeci шдприємства в цілому. ІС на фірмі зачіпають iнтepecи багатьох служб i посадових ociб, відносини між якими часто досить нeпpocтi. Багато колективів i caмi охоплені протиріччями, до того ж виникають чутки про скорочення штатів, підвищення норм виробітку. Кожний фахівець oбepiгає свою зону компетенції i звичний режим роботи від стороннього втручання, тому може початися прямий чи прихований саботаж нововведень. Іноді у таких випадках необхідна допомога професійних консультантів або психологів.
У результаті користувачі свідомо або штучно опираються впровадженню ІС, можливо, навиъ саботують його: адже при цьому буде щось поліпшуватися порівняно з тим, що ми робимо (отже, ми працюємо погано - кому це сподобається!), від усіх вимагатимуться додаткові зусилля (а роботи завжди багато i так!) i витрати (можливо, значні). У таких умовах часто навіть очевидні удосконалення не зможуть примирити користувачів, вони залишаться стосовно інформаційної системи в найкращому випадку просто стриманими або прохолодними.
Звичайно, не викликає сумнівів те, що нові інформаційні технології відкривають компанії додаткові організаційні ступені свободи. Однак для успішного їx впровадження ІС мають спиратися на позитивну мотивацію працівників, а при їx створенні необхідно розв'язати проблему визнання ІС у колективі. Домогтися цього можна тільки шляхом залучення працівників безпосередньо до процесу формування системи в умовах конкретності компанії. При цьому доцільно враховувати методичні принципи організації процесу формування ІС.
Професійним стороннім консультантам, що мають більш широкий кругозір, легшее оцінити придатність тієї чи iншої технології, ніж ствробітникам компанії. Консультанти також можуть визначити, що компанія може взяти на себе, а що варто передати стороннім фахівцям. Разом з тим у компанії в будь-якому випадку мають бути працівники, що цілком розуміють yci прагнення сторонніх виконавців i консультантів, отже, без власних фахівців з корпоративних рішень компанії в цьому випадку не обійтися.
Упровадження ІС потребує значних pecypciв, причому не тільки фінансових; багато часу повинні приділяти найбільш компетентні фахівці й особисто керівник компанії. Документація на систему має бути не гірша самої системи. Проектна документація повинна описувати інформаційну, програмну архітектуру i їx програмно-технічну реалізацію. Документація по супроводу i розвитку ІС містить технологічну, методологічну й організаційну складову.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Проектування і впровадження інформаційних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок