Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Вища освіта в Російській Федерації

Вища освіта в Російській Федерації

Назва:
Вища освіта в Російській Федерації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Вища освіта в Російській Федерації


ПЛАН
Вступ
Розділ 1. Вища освіта—один із необхідних компонентів розвитку цивілізованого демократичного суспільства.
Формування системи вищої освіти в Росії
Право громадян на освіту
Розділ 2. Організація навчального процесу у ВНЗ Російської Федерації
Професорсько-викладацький склад ВНЗ
Освітньо-кваліфікаційні рівні
Навчання студентів-іноземців
Розділ 3. Участь Росії в Болонському процесі
3.1. Основні напрямки реформування вищої освіти
Висновки
Список використаних джерел
Вступ
В інформаційну епоху чітко проявляється соціальна роль освіти як інтегральної цінності духовної культури. При цьому до освіти ставляться принципово нові соціально-економічні, духовно-моральні, культорологічні вимоги. І це зрозуміло, адже в такому динамічному інформаційному суспільстві люди, які не отримали відповідних знань і вмінь не будуть в ньому орієнтуватися. Саме такі жорсткі вимоги в суспільстві і роблять наше дослідження надзвичайно актуальним, адже, перш за все, ми повинні допомогти освіті нашої держави якомога швидше дійти до європейського рівня. В цій справі, звичайно ж, незамінним є досвід сусідніх держав, зокрема і Російської Федерації.
Вища освіта забезпечує фундаментальну, наукову, професійну та практичну підготовку, здобуття громадянами освітньо-кваліфікаційних рівнів відповідно до їх покликань, інтересів і здібностей, удосконалення наукової та професійної підготовки, перепідготовку та підвищення їх кваліфікації [4, ст.42].
Сьогодні, на думку Ф.Г. Зиятдинової, посилюється значення освітньої політикии, яка здійснюється державою, і в соціології розглядається як частина соціальної політики. Освітня політика включає в себе стратегію і тактику діяльності в освітній сфері, засоби, форми і методи досягнення освітніх цілей і завдань [5, с.51].
Дуже важливо, що сьогодні навчальні заклади, наукові, науково-виробничі установи системи освіти, органи державного управління освітою мають право укладати договори про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки із навчальними закладами, науковими установами системи освіти зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами. Це, безумовно, сприяє інтеграції освітньої системи, як Росії, так і України до Болонського процесу.
Метою нашого дослідження є з’ясування спільного і відмінного в сучасних системах вищої освіти України та Росії на шляху їхньої інтеграції до Болонського процесу.
Об’єктом дослідження виступає вища освіта загалом як необхідне явище будь-якого суспільства та деякі аспекти її реформування зокрема.
Предметом даної праці є ті нормативні акти, які регулюють становище вищої освіти на сьогоднішньому етапі, а також наукові та публіцистичні праці з даної тематики, які дадуть змогу якомога детальніше дослідити конкретні питання нашого дослідження.
Розділ 1. Вища освіта—один із необхідних компонентів розвитку цивілізованого демократичного суспільства
Болонський процес модернізації та інтеграції вищої освіти Європи поши-рився на її східні терени. Активну участь у впровадженні болонської системи освіти відіграють такі дві сусідні держави як Україна та Росія. Загалом вища освіта у цих двох вище зазначених країнах стикнулася з певними труднощами, що, звичайно, вимагає відповідної перебудови усієї системи вищої освіти та зміни освітніх орієнтирів.
На думку З.Н. Курлянд, метою вищого навчального закладу є підготовка спеціалістів вищої кваліфікації, здатних після здобуття відповідної освіти включитися у виробничу діяльність; вирішувати виробничі або наукові завдання і відповідати за їх вирішення [9, с.7].
Забезпечити фундаментальну наукову, професійну та загально-культурну підготовку, здобуття громадянами освітньо-кваліфікаційних рівнів відповідно до їхніх інтересів та здібностей, удосконалення наукової та професійної діяльності, перепідготовку й підвищення кваліфікації покликана вища школа [8, с.11].
1.1. Формування системи вищої освіти в Росії.
Проте, на нашу думку, перш за все, варто кілька слів присвятити процесу виникнення освітніх закладів у Росії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вища освіта в Російській Федерації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок