Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Розрахунок електричного ланцюга різними методами

Розрахунок електричного ланцюга різними методами

Назва:
Розрахунок електричного ланцюга різними методами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
506,20 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Земля – одне з незліченних небесних тіл. Щоб краще вивчити Землю, треба знати і те, що відбувається на небі. Тому вже в давні часи з'явилася практична необхідність у науці про небесні явища. Адже життя людей на Землі багато в чому підкоряється "небесному" розкладу. Сонячні промені несуть людям світло і тепло. Від сходу й заходу Сонця залежить зміна дня та ночі. Від того, як змінюється протягом року взаємна орієнтація Сонця і Землі, залежить зміна пір року.

Давні люди не знали ні точних механічних годинників, ні компаса. Їх замінювало зоряне небо. Від зміни фаз Місяця почали відраховувати місяці. Зірки вдалині від рідних берегів вказували мореплавцям напрями сторін світу. Вони служили маяками на морях і в пустелях. Їх так і називали — дороговказні зірки. Таким чином зародилася наука про таємниці неба, названа згодом давніми греками астрономією ("астрос" — зірка, "номос" — закон). Але сама назва не означає, що астрономія виникла лише там. Ні, вона самостійно розвивалась у всіх без винятку народів, залежачи, звичайно, від ступеню їх розвитку.

Здавалось, легко заплутатися в такому розмаїтті зір на небі. Саме тому яскраві зірки (їх не так вже й багато) груповували у фігури з помітними контурами, названі сузір'ями. Природно, що кожен народ мав свої сузір'я.

Окремою темою є походження назв сузір'їв. Його джерелами служили міфи про богів, легенди про давніх героїв, тварини, а також знаряддя праці, які щоденно використовувалися людьми. Візьмемо, наприклад, сім найяскравіших зір Великої Ведмедиці. Давні греки вбачали в цій групі звіра — ведмедицю, а в Давній Русі їх називали Возом, Колісницею, Ківшем, Каструлею. За Волгою сузір'я звалося Великим Ківшем, в Сибіру — Лосем. В Малому Ківші (Малів Ведмедиці) народи узбережжя Льодовитого океану бачили білого ведмедя з піднятою головою, на носі якого красувалася Полярна зірка (кінець ручки ківша). Таких інтерпретацій надзвичайно багато. При достатній фантазії можна побудувати і власні образи. Особливо багато прийнятих назв сузір'їв збереглося від народів Месопотамії і навколишніх територій — мисливців і скотарів. Не випадково, що найдавніші назви пов'язані з фауною цього району або з заняттями жителів: Скорпіон, Телець, Рак, Риби, Стрілець (тобто мисливець), Візничий, Волопас (тобто пастух).

Особливу групу складають 12 сузір'їв, що входять у так званий пояс зодіаку. Тисячі років тому всі вони носили назви тварин ("зодіак" в перекладі з грецької "коло тварин"). Згодом ряд сузір'їв втратили "звірячу" назву, але термін зберігся і донині.

Зодіакальні сузір'я — ті, по яких у своєму річному переміщенні серед зірок рухається Сонце. Посередині поясу проходить екліптика — видимий його шлях по небозводу. Кожне з сузір'їв Сонце проходить приблизно за місяць, після чого переходить у наступне. Звичайно, ні те сузір'я, де перебуває зараз Сонце, ні сусідні з ним у звичайних умовах побачити не можна, вони знаходяться на небі вдень. Зате опівночі добре видно зодіакальне сузір'я, діаметрально протилежне тому, де перебуває Сонце. Його воно досягне тільки через півроку.

Ось повний перелік зодіакальних сузір'їв та періодів часу, коли в них знаходиться Сонце:

Овен (Aries) 21 березня — 20 квітня

Телець (Taurus) 21 квітня — 21 травня

Близнюки (Gemini) 22 травня — 21 червня

Рак (Cancer) 22 червня — 22 липня

Лев (Leo) 23 липня — 22 серпня

Діва (Virgo) 23 серпня — 22 вересня

Терези (Libra) 23 вересня — 23 жовтня

Скорпіон (Scorpius) 24 жовтня — 22 листопада

Стрілець (Saggitarius) 23 листопада — 21 грудня

Козеріг (Capricornus) 22 грудня — 20 січня

Водолій (Aquarius) 21 січня — 17 лютого

Риби (Pisces) 18лютого — 20 березня

В поясі зодіаку частково лежить Змієносець, але його традиційно не відносять до зодіакальних сузір'їв.

Розподіляти небо на сузір'я було зручно для астрономів. Межі сузір'їв і окремих зірок здавна наносилися на небесні карти, які служать з тією ж метою, що і звичайні земні: по них легко орієнтуватися серед зірок.

В ІІІ ст. до н. е. грецькі астрономи звели назви сузір'їв в єдину систему, згодом запозичену і збережену європейською наукою, що особливо стосується зір Північної півкулі неба. Протягом століть карти зоряного неба неодноразово переінакшувалися. Астрономи змінювали обриси сузір'їв, деякі з них зовсім скасовували, придумували нові.

В епоху Великих географічних відкриттів стали відомими зорі Південної небесної півкулі і на картах з'явилися нові сузір'я. Їх назви не такі виразні, як у Північній півкулі, і зовсім не чіпають міфів: Летюча Риба, Хамелеон, Пава, Компас, Мікроскоп.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Розрахунок електричного ланцюга різними методами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок