Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Перспективи інтеграції кінотеатрів у мультиплекси

Перспективи інтеграції кінотеатрів у мультиплекси

Назва:
Перспективи інтеграції кінотеатрів у мультиплекси
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,29 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Перспективи інтеграції кінотеатрів у мультиплекси


Кіномережа в Україні продовжує бурхливо розвиватися. Тільки за 2005-2006 роки число кінозалів збільшилося на 20% [1] з 153 (104 кінотеатри) до 192 (124 кінотеатри). Для порівняння: у 2005 році було 153 зала, а в 2004 - 124. Причин такого росту декілька: збільшення глядацької аудиторії, стимулювання будівництва мультиплексів у великих містах і введення в дію нових залів у діючих кінотеатрах. Лідером по кількості сучасних кінотеатрів залишається Київ. Усього в столиці працюють зараз 50 кінозалів - це є близько 25% от усіх кінозалів країни. На другому місці впевнено тримає позицію Дніпропетровськ, а за ним слідують Харків, Одеса і Донецьк.
Вітчизняний ринок кінотеатрів експерти характеризують двома особливостями: стрімкими темпами росту й усе ще низьким рівнем пропозиції. Перешкодою у розвитку кіноринку є цінова доступність кіносеансів, а також доступність до новинок кіно (відео, DVD, MPEG 4), що тиражуються. Згідно з прогнозами експертів, у міру розвитку технологій передачі зображення і звуку, DVD-програвачів, домашніх кінотеатрів оператори кінотеатрів у міру досягнення визначеної межі в розвитку цифрової і супутникової передачі даних розширять спектр додаткових послуг і товарів (від звичайних ігрових автоматів до ресторанів, магазинів одягу і супермаркетів).
Мультиплекс - це багатозальний „кіносупермаркет", у якому клієнтам, крім кінопродукції, пропонують багато різного товару: різні продукти харчування (кока-кола, поп-корн, чіпси, пиво і т.і.), послуги ресторанів, а також послуги розважального плану (ігрові автомати, кафе, дискотеки, більярд, боулінг). Як показує практика, такий тип кінотеатру набагато більш ефективний, чим одно- чи багатозальний, у якому спізнілий глядач змушений чекати закінчення показу фільму і початку нового. При частій зміні фільмів, їхньому рівнобіжному показі в декількох залах, досить широкому виборі кінокартин, можливості відпочити чи перекусити в цьому ж будинку доходи мультиплекса набагато вище в порівнянні з кінотеатром у його класичному розумінні.
Включення мультиплекса до складу торгово-розважального центра значною мірою впливає на концепцію торгового об'єкта. Сучасні проекти торгових комплексів за рідкісним винятком у якості одного з „якорів" враховують мультиплекс. Переваги співробітництва для торгової частини визначаються тим, що кінотеатр є досить ефективним інструментом залучення відвідувачів. Важливою підставою для надання кінотеатру пільгових умов оренди є значний обсяг орендованих їм площ, не дуже привабливих для інших торгових операторів (верхні поверхи торгово-розважального центра, далеко розташовані від основних потоків руху споживачів) і якірна функція кінотеатру.
При включенні кінокомплексу до складу торгового центра враховується ефект сінергії: кіно доповнює пакет розважальних послуг. Так, похід у кіно може бути запланований, і  якщо кінотеатр розміщений на останньому поверсі, то у відвідувача може виникнути інтерес до інших складових торгового центра. За словами одного з експертів, в майбутньому більшість кінотеатрів, як і в усьому світі, будуть багатозальними, а однозальні поступово зникнуть.
В умовах несформованого українського ринку комерційної нерухомості складно вгадати вимоги завтрашнього дня. Тому щоб не пуститися у „вільне плавання", центри і комплекси, що створюються цікавляться ринком, проводять маркетингові дослідження, визначають затребуваність формату споживачами. Однак світова практика показує, що формат мультиплекса цікавий, особливо для тих торгових комплексів, де мається значна частка вільних площ. При цьому, ефективність роботи кінотеатру залежить від успішності всього центра, його іміджу і позиціювання, правильності вибору місця розташування, а також технологічних і архітектурних особливостей, представлених орендодавцем.
За прогнозами в найближчі три-чотири роки обсяг продажів квитків у всіх кінотеатрах України збільшиться приблизно в 2-3 рази, тобто касові збори зростуть з 20 млн. доларів (сьогоднішній показник за рік) до 50-60 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Перспективи інтеграції кінотеатрів у мультиплекси

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок