Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Шляхи реалізації державної політики підтримки сільськогосподарських товаровиробників 

Загрузка...

Шляхи реалізації державної політики підтримки сільськогосподарських товаровиробників 

Назва:
Шляхи реалізації державної політики підтримки сільськогосподарських товаровиробників 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,06 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Шляхи реалізації державної політики підтримки сільськогосподарських товаровиробників 


Сільське господарство належить до базових, життєзабезпечуючих галузей, стан та ефективний розвиток яких безпосередньо впливає на функціонування всієї національної економіки. В аграрному секторі нині працює майже чверть усіх зайнятих, і в ньому разом з харчовою промисловістю створюється понад 60 % загальнодержавного фонду споживання та більше як 40 % додатного сальдо зовнішньоторговельного обороту країни. Проте, незважаючи на проведені в останнє десятиріччя заходи з реформування на ринкових засадах аграрних і земельних відносин, вітчизняне сільське господарство все ще перебуває в кризовому стані.
Сучасний етап розвитку сільського господарства України є визначальним. У стратегії економічного та соціального розвитку України на період до 2010 року визначені концептуальні підходи щодо подолання системної кризи суспільного виробництва й відродження національної економіки. Основним стратегічним завданням на найближчі роки є реалізація політики економічного зростання. При цьому однією з важливих умов досягнення сталих темпів економічного розвитку та ефективного функціонування сільського господарства є повноцінне забезпечення його виробництва фінансовими ресурсами. У перехідний період до ринкових відносин має посилюватися роль держави у напрямі підвищення державних гарантій щодо фінансування довгострокових інвестиційних програм і проектів аграрного виробництва, забезпечення розвитку галузі бюджетної підтримки.
В останні роки питанню державної фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників було приділено велику увагу, тому що від правильного його вирішення залежить захищеність життєвих інтересів селян, аграрної галузі, продовольча безпека держави, а також майбутні перспективи вступу України до Світової організації торгівлі.
Постійне перебування у колі зору провідних аграрних політиків, керівників галузі та науковців даного питання ще раз підкреслює його актуальність. Значний внесок у вирішення проблеми державної фінансової підтримки внесли: П. І. Гайдуцький, Ю. Я. Лузан, Ю. Ф. Мельник, С. І. Мельник, П. Т. Саблук, В. П. Ситник, О. М. Шпичак та інші. Проблемам фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників та проблемам пільгового оподаткування присвячені праці таких вчених-фінансистів як М. Я. Дем’яненко, Д. В. Полозенко, Б. Д. Пасхавер та інших.
У більшості країн світу державна підтримка сільськогосподарського виробництва здійснюється за наступними основними напрямами: регулювання пропорцій міжгалузевого і внутрішньогалузевого обмінів; компенсація збитків товаровиробникам у наслідок зміни ринкових цін на вироблену продукцію; проведення протекціоністської політики щодо вітчизняних товаровиробників; розробка і впровадження нових технологій, інформаційна підтримка; підтримка сільськогосподарського виробництва на оптимальному рівні для забезпечення продовольчої безпеки країни; створення ефективної економічної інфраструктури, що сприяє непрямій підтримці агропромислового комплексу.
Вітчизняна сільськогосподарська галузь не є винятком. Законодавством України передбачено видатки на фінансування бюджетних програм, спрямованих на підтримку виробництва сільськогосподарської продукції, зокрема: фінансова підтримка продукції рослинництва та тваринництва; надання кредитів фермерським господарствам; здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення короткострокових і довгострокових кредитів; погашення заборгованості із закупівлі сільськогосподарської продукції; формування державного продовольчого резерву Аграрним фондом; забезпечення діяльності Аграрного фонду; селекція в тваринництві, рослинництві, рибному господарстві; придбання сільськогосподарської техніки на умовах фінансового лізингу та заходи по операціях фінансового лізингу тощо.
Крім того, сфери державного управління щодо стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції та розвитку аграрного ринку визначені Законом України „Про державну підтримку сільського господарства України” від 24.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Шляхи реалізації державної політики підтримки сільськогосподарських товаровиробників 

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок