Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Необхідність розроблення та передбачувані наслідки реалізації цільової комплексної програми "Фізичне виховання - здоров'я нації"

Необхідність розроблення та передбачувані наслідки реалізації цільової комплексної програми "Фізичне виховання - здоров'я нації"

Назва:
Необхідність розроблення та передбачувані наслідки реалізації цільової комплексної програми "Фізичне виховання - здоров'я нації"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,76 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
еобхідність розроблення та передбачувані наслідки реалізації цільової комплексної програми "Фізичне виховання - здоров'я нації"
Необхідно зазначити, що в сучасних умовах України склалася критична ситуація зі станом здоров'я населення. Різко зросла захворюваність, у тому числі на гіпертонію у 3 рази, стенокардію - 2,4 рази, інфаркт міокарда - на 30%. Несприятливі природні умови стали причиною зростання кількості хворих дітей.
Майже 90% дітей, учнів і студентів мають відхилення у здоров'ї, понад 50% - незадовільну фізичну підготовку, близько 70% дорослого населення - низький та нижчий за середній рівень фізичного здоров'я, у тому числі 16-19 років — 61%, 20-29 років — 67,2%, 30-39 років - 67%, 40-49 років - 81,5%, 50-59 років - 81%, 60 років і старші - 98,1%. На початку 21 ст. кількість інвалідів в Україні перевищує 2 млн. чоловік.
За останні 5 років спостерігається тенденція до зниження середньої тривалості життя чоловіків і жінок, яка нині на 10-15 років нижча ніж у США, Японії, Франції та інших економічно розвинутих державах.
Щороку до лав збройних сил України за Станом здоров'я не призивається кожний 4-ий юнак призовного віку.
Радикально змінити ситуацію за рахунок існуючої в країні традиційної системи охорони здоров'я населення неможливо через відсутність необхідних коштів на її розвиток.
Водночас органи влади розвинутих країн світу надають програмне означення питання розвитку фізичного виховання, фізичної культури і спорту розглядаючи їх як найбільш вигідний та ефективний засіб профілактики захворюваності, зміцнення генофонду та розвинення інших соціальних проблем.
Наявна в Україні система фізичного виховання, фізичної культури і спорту перебуває у кризовому стані і не може задовільнити проблем населення. Це зумовлено деякими об'єктивними і суб'єктивними факторами розвитку існуючої системи фізичного виховання і спорту.
З початку 90 років чисельність дітей і підлітків, залучених до регулярних занять у ДЮСШ, підліткових фізкультурно-спортивних клубах за місцем проживання, у спортивних секціях підприємств, установ та організацій скоротилася на 620 тис. чоловік. Згортання цієї роботи негативно позначилося на стані
здоров'я дітей та підлітків, призвело до посилення антисоціальних проявів серед зазначеного контингенту.
Тільки протягом останніх 5 років на 41% збільшилася кількість учнівської та студентської молоді, віднесеної за станом здоров'я до спеціальної медичної групи. За цей же період значно зросла група ризику, серед найактивнішої частини молоді, що зумовлено підвищенням на 63% кількості неповнолітніх, притягнутих до кримінальної відповідальності. Майже кожний десятий злочин в Україні вчиняється підлітками. На 60% збільшилась кількість неповнолітніх, що вживають наркотики.
При цьому найбільше постраждали незахищені верстви населення, для яких спорт був єдиним засобом соціальної адаптації, життєвого самовизначення та самореалізації. Все це зумовлює необхідність додаткових витрат на розв'язання зазначеної проблеми.
Зміна відносин і форм власності, стрімкий спад виробництва у промисловості та в аграрному секторі, глибока економічно криза
- все це призвело до згортання фізкультурно-масової роботи у . виробничій сфері.
З 1991 року кількість підприємств, установ та організацій гя к і проводили фізкультурно-оздоровчу роботу, зменшилась на 15,5 тисяч одиниць, а кількість трудящих, залучених до цього процесу
- більш як на 1 млн. чоловік, або на 56%, інструкторів по спорту, що працювали у виробничих колективах - на 5,7 тис. чоловік. Нині лише 13% трудових колективів мають спеціалістів, які проводять фізкультурно-оздоровчу роботу. Це призвело до різкого погіршення рекреації фізичного та психічного стану найпрацездатнішої частини населення і виявилося у значному зростанні серцево-судинних, онкологічних, психічних та інших захворювань, зумовило посилення проявів тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії тощо.
Зазначені проблеми розвитку галузі та зумовлені ними негативні наслідки не знайшли адекватного відображення у суспільній свідомості як проблеми загально-соціального значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Необхідність розроблення та передбачувані наслідки реалізації цільової комплексної програми "Фізичне виховання - здоров'я нації"

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок